Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121264 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. Október 11. - 18:37:33
Ebben a topicban bármilyen hitbeli, teológiai kérdést feltehetsz, ami nem illik sehova, egyik már meglévő topicba sem a fórumon.  :hi

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2010. Október 28. - 10:33:03
Na most már teljesen kész vagyok, ez a topic pl. működik wap2-ben, a helyreállításé meg nem!
Erre még gyúrnom kell!
:hehe:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2010. Október 28. - 10:44:59
Sajnálom  :szomoru
Remélem, sikerül kiigazodnod hamarosan

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2010. Október 28. - 11:02:46
Megtaláltam, egyszerűen magába a főtémába nem enged be! Azt írja érvénytelen a munkamenetem.
Még ilyet, kivagyok zárva a helyreállításból! :fetreng:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2010. Október 28. - 11:21:05
 :2funny:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2010. December 16. - 21:07:17
Áldott szép estet mindenkinek!Most érkeztünk meg a Kékkersztes alkalomról.A beszelgetések ,es az ige kapcsan, zsid.7 felvetődött a tized,fizetése,Ennek kapcsan külömböző vélemények hangoztak el.Erről szeretném ha elmondanátok véleményeteket!Majd en is hozzaszollok de ma nagyon nehéz napom volt.Szeretettel Jozsef



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2010. December 16. - 22:20:02
Sziasztok, szép estét!

A Biblikus egyházmodellben a tízed az egyház fent tartását szolgálja. Ez szavatolja többek között, hogy a "világ" ne lehessen befolyással az egyház működésére!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2010. December 17. - 09:27:27
Kedves József! Én is úgy látom, mint Csaba, szükséges az egyház megfelelő működéséhez a tized. De lelkileg ennél többet is hordoz, mert valójában Istennek adjuk (vissza). Egy olyan hálával teli lelki, hitbeli cselekedet is egyben a tized, amikor megköszönjük az Úrnak, amit adott, elismerjük, hogy nélküle nem lehetne jövedelmünk. Nem kötelező a tizedfizetés, de mégis úgy érzem, hogy aki ebben a kérdésben már világosságot kapott, attól "(el)várható", hogy azután már fizessen tizedet a gyülekezetének.

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 17. - 09:35:51 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2010. December 17. - 11:56:48
Ámen!
:2funny: :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2010. December 17. - 17:22:26
Áldott szep estét!Én teljesen egyetértek veletek ,de ez a gyakorlatban sajnos nemigazán müködik.Ott tartunk hogy az egyházfentartási járulékot,népies nevén az "egyházadót" is nehezen lehet beszedni.A feleségem járt összegyüjteni ezt pénz,ami nálunk 3500 ft évente,ami havi szinten párszáz forint.Es ezt  a csekély összeget is olyan emberek akik simán kitudnák fizetni,nagy nehezen fizetik be,Vannak olyan emberek főlleg nyugdijasok,akiknek nem  eleg az alapvető dolgokra a pénzük.A másik dolog hogyennek egyáltalán nincs falun hagyománya.A tiszteletesünk szerint ez pénzben illene beadni.Én személy szerint sem adom be pénzben,viszont más jellegü dolgokban pl.zöldség gyümőlcs ,más dolgok igyekszem pótolni.Hogyan lehetne ezzen változtatni?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2010. December 17. - 18:02:01
Sziasztok!

Kedves József tesó!
:2smitten:

Ismerve az MRE-struktúráját, én továbbra is arra búzdítalak, hogy a tízedet fízessed csak természetben, így legalább helyben marad! A Református tanítást én többnyire biblikusnak tartom, viszont az MRE-ben rendszeresített egyházmodell csapni valóan rossz és igeellenes! Senki se fizessen egy olyan felekezetben tízedet, ahol annak döntő része nem marad helyben és nem a helyi érdekeket szolgálja, hanem a "felettes" egyházi hívatalnokok zsebét hízlalja!

Sajnos az MRE többnyire állami költségjuttatásra támaszkodik, s az is szemmellátható, hogy a vezetőség ezeket az anyagi javakat is Bibliaellenes módon osztja el, miközben a kistelepüléseken szolgáló pásztorainak és az infrastruktúrának nevetségesen alacsony juttatást biztosít.

Én amondó vagyok, hogy akkor fizessen egy gyülekezet tízedet, ha a befolyt összeggel szabadon gazdálkodhat Isten dícsőségére.
Tegnap csak az egyház fent tartásáról beszéltem a tízed kapcsán, melyet Virág nagyon jól egészített ki! A tízed biztosíthatja még a diakóniát is a gyülekezeten belűl és kívűl!
Az, hogy az MRE-ben nem dívat a tízed megfizetése, nem csak a rossz egyházmodellre, hanem az egyházfegyelem hiányosságaira is visszavezethető, a "népegyházi" jellegről és az ezzel egyűttjáró álkeresztyénségről már jobb nem is beszélni!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 17. - 18:04:30 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2010. December 17. - 18:32:53
Kedves József!

Én úgy fogalmaznám meg a problémát, hogy sajnos a Református Egyház eléggé felhígult, a tagokat tekintve is. Mintha a vezetők, lelkészek és talán sok hívő számára is presztízs-kérdéssé vált volna a nagyegyház kérdése. Fontos, hogy nagy maradjon az egyházunk. Ezért komoly engedményeket tesznek a vezetők, csak jöjjenek az emberek. Ennek súlyos következményei vannak, mint pl. a pénzkérdés, hogy nemhogy a tizedet, de még egy igazán kevés összeget sem szívesen fizetnek meg az emberek.

Így látom, ezt a kérdést, még én is, ilyen sötéten.  :szomoru


Csaba, azzal nem egészen értek egyet, hogy ne is fizessen ebben az egyházban senki. Sőt, inkább ez ösztönzően hathat a többi gyülekezeti tagra is. Akármilyen is az egyház, még akkor is, ha tudom, hogy egy részével visszaélnek, akkor is jó a tizedet fizetni. Isten nem mondta, hogy a rossz királyt ne tiszteljük, a rossz apáról ne gondoskodjunk, vagy hogy a rossz egyházi vezetők miatt ne fizessünk, vagy nem jól gondolom ezt?  :szelid:


 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2010. December 17. - 18:52:21
Kedves testvérek,köszöntelek benneteket!Szerencsére vagyunk még egy páran a gyülekezetben,akik a lelkükükön viselik a gyülekezet sorsát.Csaba testvérem megnyugtattál.Tudod sokszor van olyan hogy valamit megjavitok,de az .. alkatresz arat es munkabert sosem veszek el NEkem elég sok gyümölcsfám,több mint 100 db.Egesz evben kaphato nálunk valami.Képzeld még fenyőfáim is vannak!Az éven is en adom akarácsonyfát,nagy örömmel.Kár hogy olyan messze laktok,beneteket is szivesen megajándekoználak egy szep faval.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2010. December 17. - 19:58:49
Virágom igazad van!
A Biblia sehol sem mondja, hogy a rosszúl műkődő egyházmodellben senki se fizessen tízedet!
Az ok egyszerű: A biblia nem beszél bibliaellenes egyházmodellről! :hehe: :2smitten:
József tesóm nagyon kedves vagy! :2smitten:
Ne sajnálkozz a fenyő miatt, én nem állítok karácsonyfát! :2funny:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2010. December 17. - 20:31:55
Idézet
Virágom igazad van!
A Biblia sehol sem mondja, hogy a rosszúl műkődő egyházmodellben senki se fizessen tízedet!

Mond az Úr olyat ellenben, hogy fizessék meg az emberek a tizedet. Egy olyan korban mondta ezt, amikor a papok, akik a tizedből éltek, szintén komoly feddéseket kaptak, és messze nem álltak a tisztségük magaslatán.

"Becsaphatja-e az ember az Istent? Ti mégis be akartok csapni engem! Ezt kérdezitek: Mivel akarunk becsapni? A tizeddel és a felajánlásokkal! Átok sújt benneteket, az egész népet, mert be akartok csapni engem!
Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem - mondja a Seregek Ura. Meglátjátok, hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőséges áldást árasztok rátok." Mal 3:8-10

Itt az is kimondásra kerül, hogy a tizedet, felajánlásokat az Úrnak adjuk, és nem az egyháznak.

Továbbra is úgy gondolom, hogy inkább az a helyes, ha a reformátusok (is) megfizetik a tizedet, ha már világosságuk van ebben a kérdésben. Mert nem a romlott egyházi vezetésnek adják, hanem az Úrnak. Az, hogy mások hogyan sáfárkodnak, már az ő felelősségük. Az Úr pedig senkit nem fog cserben hagyni, aki hitéből fakadóan odaadja a tizedet.

"Gyermek voltam, meg is öregedtem, de nem láttam, hogy elhagyatottá lett az igaz, sem azt, hogy gyermeke koldussá vált." Zsolt 37:25

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1