Szerző Téma: A halál után  (Megtekintve 5903 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. November 02. - 07:41:56
Nem a ránk nem tartozó titkok firtatásáról lenne itt szó, hanem a Biblia alapján, amit tudni lehet, mi van a halálon túl, mi lesz az emberi lélekkel, miután elhagyta ezt a földi életet?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2010. November 03. - 18:03:48
Szia Virág!
A biblia nem sokat beszél arról, hogy mi történik az ember lelkével/szellemével a halál után.
Néhány igehely is csak támpontokat szolgáltat az üdvözülöknek és az elkárhozóknak fent tartott két külön "szellemi" helyszínről.
Az egyik ilyen jelegű "beszámolót" az Úr Jézus Krisztus hagyta reánk, a gazdag ember és a koldus Lázár esetéről.
(Luk. 16:19-31)
Aztán ott van a lator esete
(Luk.23:39-43)
Esetleg támpont lehet még a Krisztus pokolra szállásáról beszámoló igeszakasz:
1Pét. 3:18-20
Azt tapasztalhatjuk, a fenti igékből, hogy akik bűneikben haltak meg, testüktől elszakadva, Isten gondoskodó jelenlétét nélkülözve szenvednek a pokolnak nevezett helyen.
Akik Krisztust befogadva hunytak el, azok nem szenvedik el az Istentől való elszakítottság gyötrelmeit, csupán egy "korlátozott" létformában várják az "első feltámadást"
( Jel. 20:4-6; 6:9-11)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2010. November 04. - 08:09:45
Az ige arról is beszél, hogy lesznek olyanok, akik az utolsó ítéletkor lesznek megítélve cselekedeteik szerint? Kik ők? És hogyha az utolsó ítéletkor lesz nyilvánvaló a sorsuk, akkor ők is haláluk után már eleve a pokolba kerülnek? Miért?

Mit takarnak ezek a fogalmak: pokol, alvilág, seol, hádész, gyehenna, Ábrahám kebele?
Tegyük ezeket is a helyükre, jó?  :szomoru

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2010. November 04. - 21:10:46
Az ige arról is beszél, hogy lesznek olyanok, akik az utolsó ítéletkor lesznek megítélve cselekedeteik szerint?"
Igen, lesznek!


"Kik ők?"
Mindazok, akik nem Krisztusban aludtak el.

"És hogyha az utolsó ítéletkor lesz nyilvánvaló a sorsuk, akkor ők is haláluk után már eleve a pokolba kerülnek?"
NEM!!!

"Miért?"

Egyrészt, mert az utolsó ítélet után az elkárhozók a gyehenába (tűznek tavába) kerűlnek vö. Jel.20:14-15
Másrészt akik az élet könyvében szerepelnek (vö. Jel.20:12)
nem mennek a kárhozatra, velük találkozunk Jel. 21:24-ben.


"Mit takarnak ezek a fogalmak: pokol, alvilág, seol, hádész, gyehenna, Ábrahám kebele?"

A pokol és a hádész arra a szellemi helyre utalnak, ahol az elkárhozók Szelleme/lelke várja az utolsó ítéletet.

A Seol és az alvilág véleményem szerínt gyűjtő fogalmak, melynek része a pokol és az Ábrahám kebele.
Az Ábrahám kebele ahol az üdvözülök szelleme/lelke várakozik a feltámadásra.
Remélem! :)))

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2011. Április 27. - 21:53:50
Mit lehet tudni a feltámadott testről, jellemzőiről? Úgy Jézus feltámadásáról, mint az Isten népének leendő feltámadásáról, milyen lesz az feltámadott test?  nemertem

Mit jelentenek pl. ezek az igék?

Vannak mennyei testek, és vannak földi testek, de más a mennyeiek fényessége, és más a földieké.
1Kor 15:40

Azt pedig állítom, testvéreim, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.
1Kor 15:50

Mert e romlandó testnek romolhatatlanságba kell öltöznie, és e halandónak halhatatlanságba.
1Kor 15:53

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2011. Április 27. - 23:33:17
Hát Jézus megdícsőűlt testéről azt lehet tudni, hogy nem volt fizikai korlátok közé szorítva.
Sebei nyítva voltak, de nem véreztek, nem állhatta útját egy csukott ajtó, s több alkalommal elváltoztatta a fizikai megjelenését.
Jézus a feltámadása után is állította, hogy vannak csontjai.
Az ige azt ígéri, hogy viselni fogjuk Krisztus jelenlegi testének minden velejáróját.
Így hirtelen ez jutott eszembe. :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 28. - 06:26:21 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2011. Április 28. - 10:15:00
Köszi Csaba. Azért gondolkodtam el ezen, mert Jehova Tanúi hölgyek tagadták a feltámadás testi vonásait. Bizonyosan a feltámadott test különbözik az eredetitől, mert dicsőséges, de én úgy vélem, hogy mégis fizikai az. Pl. meg lehet fogni, tud enni. De ez is nagyon jó, el is felejtettem, hogy Jézus átment a falon. Ez milyen érdekes lehet!  szivetadja Mennyi különleges dolog vár majd minket!

Azt is mondták nekem, hogy test nem mehet a mennybe. Nem tudom, én ezen sosem akadtam fenn. Illést és Énókot is elragadta az Úr. Miért ne lehetne test a mennyben? Mondtam azt is, hogy Pál mondta, hogy 14 éve egy ember (ő), hogy testben-e vagy anélkül elragadtatott a mennybe. (2Kor 12:2-4)
Szerintem ebbe belefér az, hogy Pál lehetségesnek tartotta, hogy valamilyen formában, testben is be lehet menni a mennybe.
Vagy rosszul értelmeztem?  nemertem

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2011. Április 28. - 13:45:09
Igen, Pál amikor belátott a mennybe, nem tudta eldönteni, hogy ott járt-e testben is, vagy csak szellemben.
Jehova Tanúi nem feltámadásról beszélnek, hanem újrateremtésről.
Náluk a fizikai test halálát semmi sem éli túl az emberi lényből.
Azt tanítják, hogy Jehova megőrzi a meghalt emberek emlékeit, érzelmeit, gondolatait és a feltámadáskor azokat egy újonan teremtett testbe helyezi el.
Ez tragikus felfogás, hiszen ez oda vezet, hogy felfog valaki támadni, aki azt gondolja magáról, hogy én vagyok, de semmi köze hozzám, csupán megkapta az emlékeimet, érzéseimet, gondolataimat.
Az egyik legszörnyűbb értelmezése ez a feltámadásnak, amit valaha hallottam! :(
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 28. - 16:25:55 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2011. Április 28. - 21:21:57
Ez az értelmezés tényleg borzasztó.   zugafejem sokkotkap
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 28. - 21:23:51 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1077
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #9 Dátum: 2013. Június 15. - 21:21:57
>>" És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg,
majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból,
a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.
   
És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak;
és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.
    
A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába.
Ez a második halál, a tűznek tava.

És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.
"<<

(János  apostol  mennyei  Jelenésekről szóló  könyve,
  20.  fejezet, 12. -15.  versei )

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1077
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #10 Dátum: 2013. Június 15. - 21:28:36
Szeretettel  ajánlok  olvasásra, vizsgálatra  két   blog-postot  a  témával  kapcsolatban:

 http://valve.freeblog.hu/archives/2009/08/21/Orok_elet_orok_gyotrelem/

          http://blogemberekert.blogspot.hu/2010/06/pokol-vegtelenitett-elvonokura.html
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 15. - 21:31:23 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 20:08:17


Szia Virág!
Igaz, hogy három éve írtál ebbe a topicba, de én most vagyok itt, szeretnék hozzászólni.
Mindazzal egyetértek, amit Csaba válaszolt neked, azokat nem akarom ismételni

1. kérdésed: mi van a halálon túl, mi lesz az emberi lélekkel, miután elhagyta ezt a földi életet?

A feltámadásig semmilyen testünk nem lesz. Ézsaiás „árnyaknak” nevezi a lelkeket.
Ézs.14,9: „felkölti miattad az árnyakat” (újabb lelkek érkezésekor, és megbeszélik)
Ézs.26,19: „a föld visszaadja az árnyakat” (feltámadáskor)
A lelkek minden értelmi képességgel bírnak, de helyet változtatni nem tudnak
Lásd: Ézs.14,9-11; Ézs.57,2; Ez.32,17-32; Jel.6,9

Itt én gondolok az 1000 éves királyságra. Akik a szentek táborában élnek, - zsidók és hozzájuk csatlakozott pogányok – mind üdvözülnek, mert Isten ezt ígérte nekik. De a táboron kívül élők, nem mind pusztul el a tábor megtámadásánál, ott csak férfiak lesznek. Ezek családtagjaira gondolok, mert a Jel.20,11 azt mondja, hogy Jézus színe elől eltűnik a föld és az ég. Valószínűnek tartom, hogy ők lesznek úgy megítélve, ahogy kérdezted, és nekik már nem kell a pokolban várakozni

Ezeket kívántam megosztani veled




Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 21:15:39
Kedves Virág! A 2-ik kérdésed valahogy lemaradt:
Az ige arról is beszél, hogy lesznek olyanok, akik az utolsó ítéletkor lesznek megítélve cselekedeteik szerint? Kik ők? És hogyha az utolsó ítéletkor lesz nyilvánvaló a sorsuk, akkor ők is haláluk után már eleve a pokolba kerülnek? Miért?
A második bekezdés erre válasz. Ne haragudj a hibáért



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 21:28:44
Köszönöm szépen Margit a hozzászólásodat! :2smitten: Szeretnék válaszolni, de előtte átgondolom még a témát, valóban, régen volt ez szóban. Nagyon örülök, hogy írtál. viragotad

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 06:07:57
Próbálok én is hozzá szolni röviden és vázlatosan. Persze ez az én igei látásom, elég nehéz ezekről a dolgokról, beszélni, mivel igen kevés kijelentést kaptunk, úgy az eljövendő dolgokról, mint a halál utáni létről.  Éppen annyit amennyit tudnunk kell. Ami  fontos az az, hogy most mik vagyunk, mert az határozza meg, hogy mik leszünk és hol. A fontos az, hogy Krisztussal legyünk, mert ahol Ő van ott a menny.

1.   Vann szellemi testünk is.

2Kor.4.16 Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol is, a belső mindazáltal napról-napra újul.


Pál és Péter is elköltözésről beszél, és a testről mint egy sátorról amiben az igazi énünk, valónk, a  szellemünk lakik.

2kor.5.1 Mert tudjuk, hogy ha e mi földi sátorházunk elbomol, épületünk van Istentől, nem kézzel csinált, örökké való házunk a mennyben.
2kor.5.2 Azért is sóhajtozunk ebben, óhajtván felöltözni erre a mi mennyei hajlékunkat;



A gazdag és a Lazár története. Lk.16.
-   Felismeri lázárt a gazdag,
-   Gyötrődik a lángban
-   Tud beszénil, és beszél a test részekről.

A megdicsőülés hegye:
 Jézus találkozik és beszél Mózessel és Illéssel. Lk.9.
Tudjuk, hogy Mózes meghalt és még nem támadt fel, és szellemi testben jelent meg Jézusnak és beszélt Jézussal.

2.   A feldámadással kapcsolatban.


1Kor.15.22 Mert a miképen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek.
23 Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután a kik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor.
24 Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.


A feltámadásnak van egy rendje. És több feltámadás lesz.

a.    az elragadtatáskor lesz egy feltámadás.


 1Tessz.4
15 Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak.
16 Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;
17 Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.


Tehát a menybe való ragadtatás egyszerre lessz, senki nem előzi meg a másikat, az élők a halotaikból feltámadókkal együtt találkoznak a Krisztussal.

b.   A z 1000 éves királyság előt, a nagynyomorúság után  – a Nagy nyomorúságban  megölt szentek.


Jel.20.4 És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.
5 A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.
6 Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.


c.   Az 1000 éves királyság után a gonoszok feltámadása az ítéletre, és a Krisztus előti korszak szentjei.

Könyvekből való megitélés, a cselekedetek szerint ... (A Krisztus kegyelméből valók, nem a cselekedeteik szerint lesznek megítélve)
A pokol és a halál vetetett a tüzes tóba (Jel.20,14) - ez a végső ítélet helye. Tehát a pokol most az a hely ahol a Krisztus nélkül megholtak várnak a végső ítéletre.
Ábrahám kebele (a paradicsom) az a hely ahol az igazak várakoznak a feltámadásra, de élvezve  már azörök élet áldásait és örömeit.

3.   Milyen lesza feltámadott testünk?

Olyan mint a Jézus  Krisztusé. Viszont a dicsőségükre nézve külömbözőek lesznek, a megjutalmazás szerin,  kinek kinek a maga jutalma és mértéke szerint.

1Kor.15 40 És vannak mennyei testek és földi testek; de más a mennyeiek dicsősége, más a földieké.
41 Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve.
42 Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban;


Hát röviden ennyi.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.