Szerző Téma: A halál után  (Megtekintve 5890 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #15 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 18:12:06
 
Idézet
1Tessz.4
15 Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak.
16 Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;
17 Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.



Számomra azt jelenti hogy amikor Krisztus visszajön mindenkit "ott lesz" az is aki 1500 évvel ezelőtt halt meg és az is aki csak pár éve. Mind ott leszünk akik Krisztust Urunknak és megváltónknak tarjuk és kegyelmében bízva haltunk meg. Micsoda fenséges látvány lesz és őröm!  roll
Ez amúgy akkor lesz amikor Krisztus jele feltűnik az égen és minden szem meglátja őt a hitetlenek is?

Zoltán elgondolkodtatott.. Azok a szentek akik még Krisztus előtt haltak meg nem lesznek ott? Például Mózes vagy Dávid? Ők csak a végső ítéletkor a könyvek kinyitásakor fognak cselekedeteik szerint megítélni? Amikor Isten minden birodalmat és hatalmat eltöröl?
Én a könyvről mindig azt gondoltam hogy az Krisztus "életkönyve" ezek szerint tévedek?

Nekem logikusnak tűnik csak még így sosem hallottam kielemezve ezt az igerészt.. vmosoly11








Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 19:49:57
Azt az igerészt elfelejtettem be teni, ami az 1000 éves királyság utáni ítéletről beszél.

Jel 20:12  És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek [könyve]; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.


Úgy olvassuk, hogy könyvek ...  - tehát több könyvról van szó amikbe az emberek cselekedetei vannak feljegyezve. Ezekből lesznek megítélve - és az életnek könyve - külön egymásik könyv.

Úgy gondolom, hogy a Krisztusban meghaltak, tehát a kegyelem alat levők, gonosz cselekedetei el vannak törőlve. Viszont van a megjutalmazás, ami talán cselekedeteink és Krisztusban való munkánkért kapunk.

 :2smitten:

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #17 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 21:44:08
Kedves Zoltán.  vint

Valóban így már értem!
Egyébbként pedig:
Köszönöm az invitálást erre a fórumra. Nem találtam bemutatkozó topicot talán csak elkerülte a figyelmem.
 :)



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 05:59:50
Nagyon szivesen.
(Nekem is mennem kellet a másik fórumról) Én  véletlenűl, de nagy örömömre találtam erre a fórumra, és nagyon örültem mikor  a régi testvéreimre találtam itt.
Remélem áldásodra lesz.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.