Szerző Téma: 'Bibliai találós kérdések' játéka  (Megtekintve 182137 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. December 14. - 18:19:08
Ebben topicban lehet feladványokat, kérdéseket feltenni.  nerd Ezáltal nemcsak játszunk, de alkalom nyílik az igével való foglalkozásra is.
 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2010. December 14. - 18:30:38
Nem jut eszembe semmi jó kérdés.  brush1 Na, azért megpróbálkozom.

Van egy izraeli város ami a legkisebb is és a legnagyobb is egyúttal, egy prófécia szerint. Melyik ez a város?

:2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2010. December 14. - 18:42:02
talán Betlehem?



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2010. December 14. - 19:55:32
Igen  :hello

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2010. December 18. - 11:18:25
Isten hol biztat bennünket sikkasztásra?



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2010. December 18. - 12:16:33
Hol "lakik" Isten, és hol van a mennyország?



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2010. December 18. - 12:30:22
Isten hol biztat bennünket sikkasztásra?

A hamis sáfár példázatára gondolok  ???

Én is mondom nektek: szerezzetek magatoknak barátokat a hamis mammonnal, hogy amikor elfogy, befogadjanak titeket az örök hajlékokba.   Lk 16:9

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2010. December 18. - 12:49:27
Nagyon jó! De akkor most jön az igazi kérdés: Mi(k)re tanít bennünket ez a példázat?



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2010. December 18. - 13:17:25
Sokmindenre, ugye. Többek között először is arra, hogy Isten szuverén Úr. Amit ő parancsol, az a jó. Nem lehet felelősségre vonni, mint ahogyan sokan gondolják. Nem lehet befolyásolni, Nem lehet kényszeríteni. A másik pedig az, a reformátorok nagy kérdése: Mid van, amit nem úgy kaptál? Talán ez segít helyre tenni azt az elképzelést, amikor az ember a jócselekedeteiről beszél. Mikor tud az ember jót tenni? Nekem az a meglátásom, hogy az az igazi jócselekedet, amikor Isten azt mondja: Látá az Isten, hogy ez jó.  Mi mikor tudunk ilyet tenni? Soha. Keverik ezt azzal, amikor valaki például megsimogat egy kisgyereket, ilyen jót persze, hogy tudunk tenni. Tudunk adni a koldusnak is - de nem a sajátunkat. Isten az egyik kezével a kezedbe ad egy pohár vizet, a másik kezével pedig odatart egy szomjazót, hogy itasd meg. A fogalmaim szerint akkor tudunk jót cselekedni, ha Isten akaratát tudjuk végrehajtani. Mint amikor a tékozló fiú elment otthonról. Az apja szempontjából amit az atyai háztól távol cselekedett, az nem lehet jó, hanem az a jó cselekedete, amit otthon, az atyja gazdaságában az atyja utasítása szerint dolgozik. Na innen megint ezerfelé fut a szál, megint lehet gondolkodni. Mikor tud az ember otthon jól dolgozni? Persze, hogy akkor, amikor hazamegy. Jézus mit tanít erről? Az ámen az azt jelenti, amikor az Evangélium valósággá válik az életedben. Na, most nem írok többet  :int
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 18. - 13:20:06 írta Ambrus »



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2010. December 18. - 13:30:50
Pedig jó lenne, ha még írnál erről.  :hi Nekem egyelőre nincs említésre méltó gondolatom, nem értem ezt a példázatot. De szívesen olvasnék a Te és a többiek meglátásairól.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2010. December 18. - 14:55:57
Jó, remélem ma lesz időm itt lenni. Akkor folytatva a gondolatmenetet, felvetődik a jogos kérdés:

Mit lehet elveszíteni, és mit nem lehet elveszíteni, és mi az, amit szerezni lehet a cselekedeteinkkel, mit nem lehet szerezni a cselekedeteinkkel? Kicsit később jövök, és folytatom. Ha van ezzel kapcsolatos meglátás, azt én is szívesen veszem.

Ugye a reformátorok preambuluma az, hogy ha az Ige alapján meggyőznek valamiről, azt elfogadjuk, még akkor is, ha előtte mást állítottunk arról a valamiről.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2010. December 18. - 15:31:10
Szia Ambrus!
Elviekben, most már én is szabad leszek!
Jó a téma, kár hogy más fórumokon szinte lehetetlen indulatok nélkűl átbeszélni! :(
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 18. - 18:15:31 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2010. December 18. - 15:34:58
Szeríntem amit nem lehet elveszíteni az az üdvösség, ahogy a másik topicban is írtam!
A "jó cselekedetekkel" úgy vélem "kincseket lehet gyűjteni a mennybe", s nem "belépőt"! :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 18. - 18:15:39 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2010. December 18. - 15:54:43
Így van, Csaba. Ezt nem tudják, vagy nem akarják megérteni nagyon sokan. Erről szól az eltéphetetlen és az eltéphető láncszem példája. Isten kiválaszt valakit - ez egy eltéphetetlen láncszem. Ki erősebb Istentől? Az ember lenne? Ugye, hogy nonszensz felvetés? Tehát az ez az első, eltéphetetlen láncszem. Isten kiválaszt. Akit Isten kiválasztott, annak hitet ad, hogy az elkészített kegyelmet át tudja venni. Ez is Istentől ered, tehát az ember nem tudja eltépni.
Akit Isten kiválasztott, és kegyelmet adott, hittel együtt - az már tud ismét engedelmeskedni az Úrnak. Ez is egy láncszem. Ez eltörhető. Erre én azt szoktam mondani, hogy találóbb lenne a nyitható karabinier hasonlat, ami olyan láncszem, hogy ki lehet nyitni, és újra zárni. Ebbe már van az embernek úgymond "beleszólása". Amikor az ember lustaságból, vagy más okból nem teszi azt, amit Isten mond neki. (Ez is felvet egy kérdést, mi a bűn és a vétek közötti különbség?)
Miért lényeges mégis ez a láncszem is? Azért, mert Isten az engedelmes cselekedetekhez köti ismét eltéphetetlen láncszemmel az áldásait. Azaz, ha cselekszem Isten akaratát, amire képessé tett, akkor kapom az áldásokat és gyűjtöm a kincseket a mennyben. Ez az, ami elveszíthető - azaz inkább úgy fogalmaznám, hogy az engedetlen embernek nem gyarapszik a kincse a mennyben. Ugye, nagyon nem mindegy, hogy tíz várost kapok majd, vagy egy kutyaólat?

A hitben járó ember cselekedetei mutatnak valamit: Ha kapod az áldást - akkor helyesen cselekedtél, teljesítetted Isten akaratát. Ha tudod teljesíteni Isten akaratát, akkor kegyelemben vagy. Ha kegyelemben vagy, akkor hited is van. Ha hited is van, akkor ki vagy választva. Ha ki vagy választva, akkor meg semmi baj.

Amikor tehát az arminiánus elmélet hívei azzal ijesztgetnek, hogy jaj neked, mert elveszíted az üdvösséged, akkor ne ijedj meg, hanem magyarázd el nekik ezt.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 18. - 16:00:13 írta Ambrus »



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2010. December 18. - 22:16:38
Hallottam egy jó magyarázatot Isten országára, a menny hollétére, stb. Először is, Isten országa hol van? Hol van Magyarország? - Ahol a magyar törvények uralkodnak. Így Isten országa ott van, ahol Isten törvényei uralkodnak. Tanultam Btk-ból, hogy a magyar államhatár pld. a külföldön lévő magyar hajón és repülőn is ott van, az magyar felségterületnek számít. Ha valaki Isten törvényeinek engedelmeskedik, magában hordja Isten országának a határait.
Isten teremtette a mennyet is, és a menny Istenben van, nem fordítva. Az említett jó magyarázat egy kád vízben úszó szivaccsal magyarázta a gyerekeknek azt, hogy hogy van az, hogy Istenben vagyunk: ahogyan a víz ott van a szivacsba, és a szivacs ott van a vízben, földi képpel talán így lehet ezt a kérdést megközelíteni (megmagyarázni úgy sem tudjuk). Biztosan hallottátok már a síkföldi emberek példáját. Ha elképzelünk egy csak síkban élő embereket és világot, mint egy papírlapot, akkor nekik a tér elmagyarázhatatlan fogalom. Ha veszünk egy ceruzát, és odatesszük a papírra, akkor a síkföldi emberek csak egy pontot észlelnek belőle, mert nem ismerik a harmadik dimenziót. Így ha egy gömböt nyomunk át a terükön, előbb egy pontot észlelnek, utána kis kört, nagyobbat, megint kicsit, és megint egy pontot. Ahogyan a síkföldi embereknek nincs szavuk és kifejezésük a térről, úgy nekünk sincs fogalmunk a mennyről, és a mennyben lévő dolgokról. Jézus ezért beszélt példázatban, mert nincs rá földi kifejezésünk. Reménységünk szerint majd megtudjuk.