Szerző Téma: Válaszok ...Gondolatok  (Megtekintve 4783 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Dátum: 2014. November 24. - 07:30:04
Bocsi, de itt szolok Kamilla gondolataidhoz az asszonyokkal kapcsolatban, (remèlem nem gond). Mivel nálad nem lehet.
 
Ne felejtsük el, hogy Jób felesége ugyan úgy elvesztett mindent, gyermekeit aki Ő szűlt, akikért ő szenvedetett, ugyan úgy az Ő háza és jószága volt. Sőt mind e nagy nyomoruságára, szinte még e férjét is. Az asszony a gyengébb edény, akinek talán vagy lehet jobban, szüksége lett volna  a vígaszra. Hűsége megmaradt. Kitartott, mert igaz, nem vet Jób másik feleséget.
Én nem lennék ilyen szigorú Jóbb feleségéhez.  
Láttam osszetörni embert sokkal de sokkal, összehasonlíthatatlanúl kissebb próba alat is.



 

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2014. November 24. - 07:35:54
Szia Zoli

Persze, nem gond :) Nem nagyon szoktak hozzászólni írásaimhoz :)

Nem ítélem el Jób feleségét, csak a tényeket írtam, hogy mi történt, és mit mondott.
Ez csak amolyan gondolatserkentő írásnak készül... és lám, "be is vált".
Köszönöm, hogy hozzászóltál.


    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2014. November 29. - 22:24:34
Csak néhány gondolat Jób gyermekeivel kapcsolatban.
Nem kötekedés kép, de én nagyon szeretem Jób történetét, sokat tanulmányoztam, és sorozatos igehírdetést is tartottam belőle.

1.Nem szabad elfelejtenünk, hogy Jób áll a próba középpontjában, és nem a család, tehát sem gyrmekei, sem a  felesége, még csak nem is a gazdagsága.

2. Mi lenne ha pozitívan közelítenénk meg Jób családját (persze nem feltétlenűl muszáj). Az, hogy minden gyermek a maga napján ünnepelt az azt jelentheti – s szerintem ezt jelenti - , hogy születés napjukat ünnepélték meg, vagy mindeniknek volt egy különleges napja az év egy napján mikor eggyüt ünepeltek a testvérek, és nem azt, hogy a hét minden napján ünnepeltek.  Talán nézhetnénk a családi összetartás oldaláról a történetett. Egyszerüen szerették egymást, és szerettek együtt lenni.
Az, hogy ettek iés bort ittam, s talán még mulattak is, ez az akkori korban és kulturában teljesen megszokot volt.

A másik pozitiv dolog az, hogy meghívták leány testvéreiket is, ami azt jelenti, hogy egyen rangunak tatották őket, ami abban az időben a közelkeleten igen csak nem volt szokás.
Igen , Jób, jó apa létére, ara gondolt, - és itt érdekes megfigyelni a kifejezést – „Hátha vétkeztek az én fiaim és gonoszt gondoltak az Isten ellen az ő szivökben!” – tehát:

-   Hátaha
-   Gonoszt gondoltak
-   Az ő szívükben

Tehát a bűn lehetősége forgott fent, és nem gyakorlása.
3. Ha gyermekeit , azért érte csapás mert bűnösök voltak, és ez a bűn következménye volt, akkor a jószágok miért vesztek el?  Jób sem azért lett beteg és érte csapás mert bűnt követett el.
Ne felegyük el, hogy az egész egy nap alat történt. (a gyermekek nem tudtak a csapásokról)
Ahogy mondtam, a történetett Úgy kell látni, hogy elsősorban Jób megkisértése volt a központban.

Én úgy látom, hogy Jób családja, Isten félő és tisztelő volt mint Jób. Máskép ha nem így lett volna, igen csak nem felelt volna meg, és nem illet volna rá az a bizonyság amit az Úr tett róla.
 Ne feledjük el, hogy Jób idejében, vagyis Jób, sem gyermekei nem rendelkeztek az írot igével (nem olvashatták sm Mózest, sem a prófétákat, sem Pált). Hisz jóval Mózes előt élt. A kijelentések számára Istenről és az Isten tiszteletről, teljesen lelkiismereti volt. Személyes találkoása Istennel, csak a próba után volt. Akkor kapot először kijelentést és tanítást személyesen az Úrtól.

Még egy érdekes dolog. Ha még mélyebre ásunk, akkor itt nem is Jób becsülete forogöt kockán, hanem az Úr-é. Hisz a Sátán az Urat vádolta meg, a mennyei seregek előt - , hogy úgymond lefizete Jóbot, azért hogy tiszteletett kapjon, s ezzel mindjárt az egész történet központjába Isten és az Ő tisztessége, becsülete kerül középpontba s nem egy ember –Jób –
Ez néhány gondolat.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2014. November 29. - 22:47:46
A ''Miért?''-re gyakran rossz a válasz, ami érkezik, vagy maga a kérdés  rossz.
Isten azt tíltotta meg Sátánnak, hogy Jóbot megőlje.
Azt viszont sehol nem írta az ige, hogy Sátánnak megengedte, Jób gyermekeinek elpusztítását.
Sátán most is csalárdul cselekedett.
A ''megengedő akarat'' teóriája megsemmísiti Isten hosszantűrésének fogalmát és  bűn-gyüleletének tényét.
Jób gyermekeinek Sátán ugyan elvette az életét, de nem tudhatjuk Istennek jővőbeni tervét velük kapcsolatban.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2014. November 29. - 22:58:35
jó gondolatok, és egyetéretek.

 ezzel kapcolatban: "Azt viszont sehol nem írta az ige, hogy Sátánnak megengedte, Jób gyermekeinek elpusztítását." - ez érdekes

12 Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől.

Ha a "Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom" - ba a gyermekek is beletartoztak, akkor az Úr a gyermekeket is kiszolgáltatta.

Ezek érdekes gondolatok.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2014. November 29. - 23:32:28
Én úgy értem hogy a mindazt amilye van körébe nem tartozik bele, a mindenkije, aki van fogalma. Bár lehet, hogy én értem rosszul.
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. - 23:34:11 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2014. November 30. - 13:08:13
Csak néhány gondolat Jób gyermekeivel kapcsolatban.
Nem kötekedés kép, de én nagyon szeretem Jób történetét, sokat tanulmányoztam, és sorozatos igehírdetést is tartottam belőle.

1.Nem szabad elfelejtenünk, hogy Jób áll a próba középpontjában, és nem a család, tehát sem gyrmekei, sem a  felesége, még csak nem is a gazdagsága.

2. Mi lenne ha pozitívan közelítenénk meg Jób családját (persze nem feltétlenűl muszáj). Az, hogy minden gyermek a maga napján ünnepelt az azt jelentheti – s szerintem ezt jelenti - , hogy születés napjukat ünnepélték meg, vagy mindeniknek volt egy különleges napja az év egy napján mikor eggyüt ünepeltek a testvérek, és nem azt, hogy a hét minden napján ünnepeltek.  Talán nézhetnénk a családi összetartás oldaláról a történetett. Egyszerüen szerették egymást, és szerettek együtt lenni.
Az, hogy ettek iés bort ittam, s talán még mulattak is, ez az akkori korban és kulturában teljesen megszokot volt.

A másik pozitiv dolog az, hogy meghívták leány testvéreiket is, ami azt jelenti, hogy egyen rangunak tatották őket, ami abban az időben a közelkeleten igen csak nem volt szokás.
Igen , Jób, jó apa létére, ara gondolt, - és itt érdekes megfigyelni a kifejezést – „Hátha vétkeztek az én fiaim és gonoszt gondoltak az Isten ellen az ő szivökben!” – tehát:

-   Hátaha
-   Gonoszt gondoltak
-   Az ő szívükben

Tehát a bűn lehetősége forgott fent, és nem gyakorlása.
3. Ha gyermekeit , azért érte csapás mert bűnösök voltak, és ez a bűn következménye volt, akkor a jószágok miért vesztek el?  Jób sem azért lett beteg és érte csapás mert bűnt követett el.
Ne felegyük el, hogy az egész egy nap alat történt. (a gyermekek nem tudtak a csapásokról)
Ahogy mondtam, a történetett Úgy kell látni, hogy elsősorban Jób megkisértése volt a központban.

Én úgy látom, hogy Jób családja, Isten félő és tisztelő volt mint Jób. Máskép ha nem így lett volna, igen csak nem felelt volna meg, és nem illet volna rá az a bizonyság amit az Úr tett róla.
 Ne feledjük el, hogy Jób idejében, vagyis Jób, sem gyermekei nem rendelkeztek az írot igével (nem olvashatták sm Mózest, sem a prófétákat, sem Pált). Hisz jóval Mózes előt élt. A kijelentések számára Istenről és az Isten tiszteletről, teljesen lelkiismereti volt. Személyes találkoása Istennel, csak a próba után volt. Akkor kapot először kijelentést és tanítást személyesen az Úrtól.

Még egy érdekes dolog. Ha még mélyebre ásunk, akkor itt nem is Jób becsülete forogöt kockán, hanem az Úr-é. Hisz a Sátán az Urat vádolta meg, a mennyei seregek előt - , hogy úgymond lefizete Jóbot, azért hogy tiszteletett kapjon, s ezzel mindjárt az egész történet központjába Isten és az Ő tisztessége, becsülete kerül középpontba s nem egy ember –Jób –
Ez néhány gondolat.

 :2smitten:

 O0 Egyetértek mindenben amit írtál.



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #7 Dátum: 2015. Július 29. - 10:44:27
Bocsi, de itt szolok Kamilla gondolataidhoz az asszonyokkal kapcsolatban, (remèlem nem gond). Mivel nálad nem lehet.
 
Ne felejtsük el, hogy Jób felesége ugyan úgy elvesztett mindent, gyermekeit aki Ő szűlt, akikért ő szenvedetett, ugyan úgy az Ő háza és jószága volt. Sőt mind e nagy nyomoruságára, szinte még e férjét is. Az asszony a gyengébb edény, akinek talán vagy lehet jobban, szüksége lett volna  a vígaszra. Hűsége megmaradt. Kitartott, mert igaz, nem vet Jób másik feleséget.
Én nem lennék ilyen szigorú Jóbb feleségéhez. 
Láttam osszetörni embert sokkal de sokkal, összehasonlíthatatlanúl kissebb próba alat is.



 

A  Felséges  Jahveh  nem  büntette  Jób  asszonyát,pedig  átokra  biztatta  férjét.
Sőt:  még  újra  szülhetett  gyermekeket.
Hatalmas, és  titokzatos  az  ÚR  kegyelme!

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető szati62

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 680
  • Nem: Nő
  • Nyugdijas
Válasz #8 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 22:02:26
 :like:

„Ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.”
Róma 12:2


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 22:14:05
A  Felséges  Jahveh  nem  büntette  Jób  asszonyát,pedig  átokra  biztatta  férjét.
Sőt:  még  újra  szülhetett  gyermekeket.
Hatalmas, és  titokzatos  az  ÚR  kegyelme!


Lehet, hogy emiatt?

1Kor 7:14 
Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető szati62

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 680
  • Nem: Nő
  • Nyugdijas
Válasz #10 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 07:40:57
Ámen ,így van Zoltán.

„Ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.”
Róma 12:2