Szerző Téma: Hálás akarok lenni  (Megtekintve 64626 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #60 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 10:10:22
Teljes szívemből hálát adok Atyánknak, hogy nem kell kint lennem a szabad ég alatt, vagy valamilyen sátorban, se nappal, se éjszaka ebben a hideg szélben.
Hálát adok, amiért van tető fejem fölött, van mit ennem, mibe ruházkodnom, és békességesen hajthatom le fejemet álomra.
Hálát adok, amiért a családom, az unokáim is biztonságban, melegben vannak, és nyugodtan aludhatnak, és kelhetnek fel.
Hálát adok, amiért kiszámíthatóak a napjaink, és nem kell rettegnünk, mit hoz a holnap.
Hálát adok, amiért van reménységünk, ígéreteink Istentől, amik biztos horgonyok, dicsőség Istennek ezért, és minden jóért, gondviselésért!

    :dicseret:


Amen!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #61 Dátum: 2015. Október 01. - 17:51:51



Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #62 Dátum: 2015. Október 29. - 07:33:35
AMEN!!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2017. Május 18. - 17:35:24
Nagyon régen nem írtam már ide és nem azért mert nem volt okom hálát adni, más okok voltak, amit most nem akarok részletezni.
De ma hálát adok Istennek azért a megtett útér, amelyet megtettünk az Úr és én. Ma 46 éve hogy bemerítettek. Egy bemerítés mindig felszabadít hálára és imádatra, sosem felejtem ami akkor énekeltünk : Öröm van a mennyben egy bünös felett, ki megbánva bűnét hazaérkezett.... Tényleg öröm ünnep volt és ma hálára indít. 1971.május 18-n volt a bemerítés. Aztán teltek az évek és én sok mindent megéltem, távolra, messze szakadtam a kimondott szavamtól. Én hűtlen lettem, nagy mélységeket jártam meg, de Isten sosem volt hűtlen hozzám, megkeresett és visszahozott az Atyai házba, és most örömmel adok hálát az én Megtartó, szerető Istenemnek! Áldot légy Uram, Istenem minden napon!

https://www.youtube.com/watch?v=HvQeeHLLt2A



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #64 Dátum: 2017. Május 18. - 18:42:40

Dicsőség Istennek!    :2smitten:


Boldog 46. szülinapot Irma! :)

          virag3

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #65 Dátum: 2017. Május 18. - 19:14:16
::like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #66 Dátum: 2017. Május 18. - 22:19:49
Kösönöm! :2smitten:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #67 Dátum: 2018. Január 12. - 12:10:03
Nagyon rég nem írtam ide, de nem azért, mert nem voltam hálás sok mindenért, hanem sokáig úgy éreztem, nem nagyon érdekel ez senkit. Aztán az egyik testvéremmel beszélgettünk erről és ő biztatott, hogy írjam csak le a bizonyságaimat, mert ha csak egy embernek is nyújt vigaszt, vagy segítséget, aki olvassa, akkor már nem volt hiába való.Igazat adtam neki és ma amikor a napi áhitatot olvastam, feljött egy nagyon rég történt, de még ma is aktuális megtapasztalás, mármint az utó hatásait tekintve. Ugyanis 38 évesen átestem egy agyi katasztrófán, 5helyen talált később az MR bevérzés nyomokat, az agyinfarktus nyomán keletkezett. Ami ebben mindenki számára csodálatos, ide értve valamennyi orvost akinek a kezében megfordultak a leleteim, hogy úgy épültem fel, hogy semmi nem maradt vissza. Sokszor kérdeztek már erről, kérdezték, hogy melyik részem volt lebénulva, de nekem egyik sem. A beszéddel voltak problémáim. Sokáig nem tudtam kimondani a szavakat, és nagy fokú egyensúly problémáim voltak. Csak sok évvel később, amikor a második ilyen állapot kezdett kialakulni - és akkor pont egy neurológusnál voltam, aki azonnal bele kezdett a terápiába - akkor derültek ki ezek a dolgok. Akkor már elérhető volt Mo-n  is az MR és a leletek egyértelműen bizonyították az 5 agyi infarktus megtörténtét. Az orvosok minden alkalommal kimondták: csoda történt, hogy ezt így éltem át, hogy nem maradtak vissza semmilyen fizikai elváltozások.

Most jöttem rá, hogy talán fel sem fogtam, hogy Isten milyen kegyelmesen hordozott, milyen nagy dolgokat tett értem, és talán nem voltam elég hálás. Az elmúlt év nagyon sok fájdalmat, csalódást, betegséget tartogatott számomra. Sokszor imádkoztam azért hogy vigyen haza az Úr. Ma rájöttem hogy megszomorítottam ezzel Őt, aki többször kimentett már a halál völgyéből. Megépített és képessé a munkára, a gyerekem felnevelésére.

Én is együtt imádkozom Dáviddal :

"...Dávidé, abból az időből, amikor eszelősnek tettette magát Abimeleknél, aki aztán elkergette, ő pedig elment.
Áldom az URat mindenkor, állandóan őt dicséri szám.
Az ÚRral dicsekszik lelkem. Hallják ezt az alázatosak, és örülnek.
Hirdessétek velem az ÚR nagyságát, magasztaljuk együtt az ő nevét!
Az ÚRhoz folyamodtam, és ő meghallgatott, megmentett mindattól, amitől rettegtem.
Örömre derülnek, kik rátekintenek, nem pirul az arcuk.
Kiáltott a nyomorult; az ÚR meghallgatta, és minden bajából kiszabadította.
Az ÚR angyala őrt áll az istenfélők mellett, és megmenti őket.
Érezzétek, és lássátok, hogy jó az ÚR! Boldog az az ember, aki hozzá menekül. ..."

Ámen

Ma hálás vagyok mindenért ami velem történt, minden jóért a mivel elhalmoz naponta az Úr. Hálás vagyok a csalódásokért, a fájdalmakért, a betegségekért, mert ezekből a krizisekből hozott ki engem az Úr hatalmas kézzel és lettem az aki ma vagyok Nem vagyok már erős magamtól, gyenge erőtlen sokszor, de az én Uram erős és hatalmas Akinek minden lehetséges.
Sokszor bánkódtam, mert úgy láttam nem hallgatja meg imáimat az Úr, de ma megláttatta, hogyha így van is, azért Ő hordozott mindíg erős kezében, akkor is amikor én világot választottam Ő helyette. Én lehettem hütelen, de Ő hű maradt. Élő reménységet adott nekem ez a mai Ige és áhitat, hiszen Istennél nincs változás és ma változás árnyéka sem.Minden dolgomat nyugodtan rbízhatom, és ez fantasztikus! !



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #68 Dátum: 2018. Január 16. - 12:10:42
Ma nagyon nagy dolgot tapasztaltam meg. Atyám az Isten!

Én minden napomat a Csendes percekkel kezdem,ott van egy Ige szakasz,és utána egy rövid bizonyság. A mai Ige egyenese a szívemhez szólt. Megfedett Isten. Rávilágított, hogy valamiben eltértem tőle. Ez egy világi emberrel kötött barátságom volt, akinek többször tettem bizonyságot, de nem is akart hallgatni Istenről és én azt gondoltam nekem a feladatom felnyitni a szemét és nem vettem észre, hogy nem én vagyok rá hatással, hanem ő van rám. A mai Ige egy az egyben világossá tette Isten álláspontját, és  én nagyon összetörtem Isten előtt, bűnbánatot tartottam és meg fogom szakítani ezt a kapcsolatot, amit kellett már elmondtam, de nem nekem kell őt megmentem azt majd Isten végzi.
Hálás vagyok Istennek, mert úgy bánt velem mint egy atya bánik a gyermekével. Olyan jó volt, hogy van egy szerető Mennyei Atyám, aki figyel rám, megszólít ha bátorítani kell, és meg is fedd ha arra van szükség. Áldott legyen az Úr Neve ! men+



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #69 Dátum: 2018. Január 28. - 17:36:44
"ÁLDJAD ÉN LELKEM AZ URAT... EL NE FELEDKEZZ..." (1) :)
Az ember hajlamos hozzászokni a "jóhoz". Hajlamos arra, hogy "magától értetődőnek", "elvártnak" tekintsen olyasmit, amiben mások befektetése, tudatos jósága és szeretete van...

Zsolt 103,2-5. „Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről. 3 Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet. 4 Aki megváltja életedet a koporsótól. Kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg téged. 5 Aki jóval tölti be a te ékességedet, és megújul a te ifjúságod, mint a sasé.” :)

Ez az Ige arra tanít, hogy VEDD ÉSZRE, és NE FELEDKEZZ EL RÓLA, hogy a Megváltó az, Aki szüntelen őriz, megtart, helyreállít, és Akihez minden helyzetben odajöhetsz, és megkeresheted Őt, hogy segítsen neked.
Ne feledkezz el róla, hogy Ő ezt TESZI, folyamatosan, és ne légy olyanná, mint akik csak "használják" a másikat, és utána "eldobják", mint egy kifacsart citromhéjat. Nem, te nem leszel ilyen - ez az Ige ezt célozza... :)

Ő ilyen, s te ezért "csak" hálás lehetsz, "fizetni ezért" nem tudsz. Csak a hála marad, és a TISZTELET, Őfelé, hogy ne légy azokhoz hasonló, akik csak "használják" a másikat, és utána "félredobják", megfeledkezve róla, önzésükkel és hálátlanságukkal tovább menve útjukon. Nem, te nem leszel ilyen - ezt célozza ez az Ige.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #70 Dátum: 2018. Június 29. - 22:28:28
Ma van a fiam születésnapja. 10 ünneplés nélküli ünnep. Azt nem igazán tudom, hogy ő hogy éli meg ezeket, mert az a fajta, aki soha nem panaszkodik  De nekem nagyon nehéz. Próbálok arra nézni, hogy 42 évvel ezelőtt Isten egy kincset bízott rám. Része lehetek az életének, láthattam őt felnőni, örülhettem a sikereinek, és ott lehettem mellette ha bánat érte. És ez ma sincs másként köszönhetően a modern technikának. Jó dolog a skype, de azért a közvetlen kapcsolatot semmi sem pótolja. De most arra összpontosítok amiért hálás lehetek. Hálás vagyok Istennek, hogy pont őt bízta rám . Nagyon sok örömet kaptam tőle, általa. Amikor a legnagyobb mélységben volt az életem, ő volt akire számíthattam, és ez így van ma is. Elgondolom, hogy abból a kedves, aranyos kis gyerekből, milyen komoly, erőteljes, megbízható férfi lett! Megtelik a szívem hálával! Hálás vagyok Uram a fiamért! Csak egy dolgot kérek Tőled, hogy elfogadja a kegyelmedet, megismerjen Téged az egyedül igaz Istent. Kérlek áldd meg őt és igazgasd az ösvényeit, melyek Hozzád vezetnek. Fogadd el a hálámat és a köszönetemet a fiamért, áldott légy Uram, Istenem. Ámen!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #71 Dátum: 2018. Június 29. - 22:44:28
Ámen és boldog szülinapot kívánok a fiadnak Irma!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #72 Dátum: 2018. Június 29. - 22:50:35
[valasz author=Csaba link=topic=672.msg86828#msg86828 date=1530305068]

[/valasz]

Köszönöm ! :int2:



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #73 Dátum: 2018. Június 30. - 07:21:56
[valasz author=Irma link=topic=672.msg86825#msg86825 date=1530304108]

[/valasz]

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #74 Dátum: 2018. Június 30. - 13:41:26
[valasz author=Irma link=topic=672.msg86825#msg86825 date=1530304108]

[/valasz]

Isten áldja meg a Fiadat Irma! És közel van hozzá az Úr, közelebb mint hinnéd! :))))
Mindig azt kapom látásban róla ima közben, hogy meg fogod érni a fiad megtérését! :)