Szerző Téma: Napi áhitat  (Megtekintve 18750 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2015. Január 18. - 20:15:13
 :like:



Nem elérhető Jazmin

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2015. Január 20. - 09:01:47
A gyógyulás kötelez


Jn 5,10–15

Életünk jóra fordulásai után ne engedjünk ki, hanem legyünk elkötelezettebbek, igyekvőbbek!

Idézet
A zsidók ekkor így szóltak a meggyógyított emberhez: „Szombat van, nem szabad felvenned az ágyadat.”  Ő így válaszolt nekik: „Aki meggyógyított, az mondta nekem: Vedd az ágyadat, és járj!”  Megkérdezték tőle: „Ki az az ember, aki azt mondta neked: Vedd fel és járj!?”  De a meggyógyított ember nem tudta, hogy ki az, mert Jézus félrehúzódott az ott tartózkodó sokaság miatt.  Ezek után találkozott vele Jézus a templomban, és ezt mondta neki: „Íme, meggyógyultál, többé ne vétkezz, hogy valami rosszabb ne történjék veled.”  Elment ez az ember, és megmondta a zsidóknak, hogy Jézus az, aki meggyógyította.



Nem a meggyógyított ember ismeri fel gyógyítóját, hanem Jézus szólítja meg és figyelmezteti: Íme, egészséges lettél. Többé ne vétkezz, hogy valami rosszabb ne történjen veled. Nem ok nélkül tette ezt Jézus.
A látható gyógyítás a 38 éve beteg esetében is a bűnbocsánat láthatatlan eseményét demonstrálta. A még rosszabb, aminek az elkerülésére inti Jézus ezt az embert, a kárhozatra jutás. „Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában.” (Mt 10,28) A figyelmeztetés ellenére a meggyógyított ember jelentést tesz a zsidó hatóságoknak Jézusról.
A vakon született ember, akiről a 9. fejezetben olvashatunk, nem hajlandó így együttműködni a vizsgálóbírákkal. Sőt a kiközösítést is vállalja Jézus kedvéért. Van tehát jó ellenpélda is az evangéliumban arra, amit itt olvashatunk.
Csak az ajándékok kellenek Jézustól, vagy ő maga is? Ha csak az előbbi, az még nem ment meg, csak könnyíti ez életet. Ha Jézus nem az első számodra, akkor valójában semmit sem jelent neked.

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2015. Január 20. - 11:42:23
 :like:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2015. Január 20. - 16:54:30
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2015. Január 27. - 08:16:55
Ne  féljetek!



Jn 6,16–21

Nincs mitől félnünk, ha Jézus jelen van az életünkben.

 
Idézet
Estefelé lementek tanítványai a tengerhez,  hajóra szálltak, és átmentek a tenger túlsó partjára, Kapernaumba. Sötét volt már, és még mindig nem ment oda hozzájuk Jézus;  a tenger pedig háborgott, mert nagy szél fújt.  Közben eljutottak mintegy huszonöt vagy harminc futamnyira, amikor meglátták, hogy Jézus a tengeren jár, és közeledik a hajóhoz. Megrémültek,  de Jézus megszólalt: „Én vagyok, ne féljetek!”  Ekkor fel akarták venni a hajóra, de a hajó egyszeriben odaért a partra, ahová tartottak.


A legtöbb ember félelmek között éli az éle­tét. Felmérések szerint a leggyakoribb félelmek a következők: az emberek félnek a szellemektől, a gonosz erőktől, rovaroktól és csúszómászóktól; félnek a magasságtól, víztől és a zárt helyektől. Sokan rettegnek az alagutaktól vagy épp a hidaktól, esetleg a tűktől. Félnek a társadalmi visszautasítástól, kudarctól, az ismeretlentől, az elköteleződéstől és a nyilvános beszédtől. De leginkább az életüket féltik, vagyis félnek a haláltól.
A nagy szélben háborgó tenger életveszélyes helyzet a nyílt vízen. Mindeközben a sötétben sejtelmesen közelgő alak látványa érthető módon félelemmel tölti el a tanítványokat. Mindannyiunknak vannak olyan pillanatai, amikor az életünk kerül veszélybe. Van olyan időszak az életünkben, amikor bizonytalanság tölti el a szívünket és gondolatainkat. Jézus ilyen helyzetekben szeretne közel jönni hozzád, és azt mondani: Ne félj!
A Szentírásban 129-szer hangzik ez a felszólítás. Jézus maga mondja, hogy csak attól van okunk félni, „aki a lelket is meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennán”. Ilyen hatalommal pedig nem bír más, csak maga az Úr. Csak az, aki örökkön-örökké él, és nála vannak a halál és a pokol kulcsai. Akinek János, mikor meglátta, úgy esett a lába elé, mint egy halott (Jel 1,17–18). De még akkor is az első üzenet ez volt számára: „Ne félj!”

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2015. Január 27. - 08:20:01
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2015. Január 30. - 20:17:24
  Mi az, hogy soha?


Jn 6,35–40

Jézus olyan örök életet akar nekünk, amiben mindig elégedettek vagyunk.
Idézet
Jézus azt mondta nekik: „Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha.  De megmondtam nektek: láttatok ugyan engem, és mégsem hisztek.  Akit nekem ad az Atya, az mind énhozzám jön, és aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el;  mert nem azért szálltam le a mennyből, hogy a magam akaratát tegyem, hanem hogy annak az akaratát, aki elküldött engem.  Annak pedig, aki elküldött engem, az az akarata, hogy abból, amit nekem adott, semmit se veszítsek el, hanem feltámasszam az utolsó napon.  Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy annak, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon.”


Földi létünk során megszoktuk, hogy egyszer mindennek vége szakad. Az élet, mint ahogy minden, elkezdődik és véget is ér. Annyira meghatároz bennünket ez a tapasztalat, hogy el se tudjuk képzelni, hogy valami örökké tartson. Pedig az mennyei Atyánk akarata, hogy aki hisz a Fiúban, annak örök élete legyen. Akármilyen érthetetlen is ez nekünk, Jézus Krisztusban van lehetőség minderre. Sok embernek olyan fölfoghatatlan kijelentések ezek, hogy nem is vágyik az örök életre, nem kíváncsi a mennyországra. Monotonnak és unalmasnak gondolja. De az Úr Jézus segít nekik belelátni ebbe a titokba. Egy olyan érzésről beszél, amit a földön nem tapasztalhatunk, csak őnála kaphatjuk meg. A teljes elégedettség érzése, egy olyan kenyér, ami után nem éhezünk meg soha. De mi az, hogy soha?
Képzeljük el, hogy hallunk egy jó hírt, aminek úgy megörülünk, hogy ugrándozni volna kedvünk, és ez az érzés nem múlik el. Egész nap szívből ujjongunk, és tudjuk, hogy nem jön semmi, ami bennünket lehangolna. Milyen lehet mindig jóllakottnak lenni, anélkül hogy újra ennénk? Képzeljük el, hogy mindig elégedettek vagyunk, és nincs semmi hiányérzetünk. Minden elérhető a számunkra, mégis mindig vannak újabb céljaink, és soha nem unatkozunk. Ha többet nem is értünk az eljövendő országból, ezekre mindannyian vágyunk

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2015. Január 30. - 22:46:52
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2015. Február 03. - 08:24:07
Megvallott és megélt hűség

Jn 6,66–71

Szükséges, hogy ne csak felismerjük, hanem meg is valljuk azt a felismerést, ami Istenhez vezetett minket.

Idézet
Ettől fogva tanítványai közül sokan visszavonultak, és nem jártak vele többé.  Jézus ekkor megkérdezte a tizenkettőtől: „Vajon ti is el akartok menni?”  Simon Péter így felelt: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszéde van nálad.  És mi hisszük és tudjuk, hogy te vagy az Istennek Szentje.”  Jézus így válaszolt nekik: „Nem én választottalak-e ki titeket, a tizenkettőt? Egy közületek mégis ördög.”  Júdás Iskáriótesre, Simon fiára mondta ezt, mert ez akarta őt elárulni, pedig egy volt a tizenkettő közül.

Miután Jézus kemény dolgokat hozott követői elé, többen elhagyták. Nem mindenki tudta befogadni azt, amit hallott. Könnyebb volt a régi tanítást követni, mint magukévá tenni az újat. Jézus közvetlen követőit is megkérdezi, hogy ők hogyan látják mindezt, amire Simon Pétertől az emberi elveszettség talán legtömörebb megfogalmazását hallhatjuk: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszéde van nálad.”
Nagyon kifejező ez a felismerés: egyszerűen nincs jobb, nincs fontosabb. A házasságom jut eszembe minderről, mikor páromnak kimondtam, hogy őbenne van mindaz, aki egésszé tesz engem emberileg, és nincs más, aki ebben jobb lehetne nála. Ez az érzés és tudat az évek során csak még szilárdabbá vált bennem. Ugyanez a felismerés kell hogy meglegyen mibennünk is, és az a meggyőződés, hogy senki más nincs, aki fontosabb számunkra, mint Krisztus. Ahogy reggel a feleségemre nézek és hálát érzek érte, amit el is mondok neki, ugyanúgy kell nemcsak belegondolni, de tudatosítani magunkban is imádságban kimondva Jézusnak: nincs kihez mennünk, mert tudjuk, hozzá tartozunk mindenestül, teljes lényünk az övé!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2015. Február 03. - 11:56:50
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2015. Február 03. - 19:24:38
 :like:



Nem elérhető Jazmin

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2015. Február 11. - 07:48:55
A házasság áldásai

128. zsoltár

Isten áldása láthatóan jelenik meg az életünkben. Akkor is, ha kézzel meg nem fogható.

Idézet
Zarándokének. Boldog mindenki, aki az URat féli, és az ő útjain jár.
 Kezed munkája után élsz, boldog vagy, és jól megy sorod.
 Feleséged olyan házad belsejében, mint a termő szőlőtő; gyermekeid olyanok asztalod körül, mint az olajfacsemeték.
 Ilyen áldásban részesül az az ember, aki féli az URat.
 Áldjon meg téged a Sionról az ÚR, hogy láthasd Jeruzsálem jólétét egész életeden át,
 és megláthasd unokáidat is! Békesség legyen Izráelben!



A látványos áldások Isten ajándékai az őt félőknek, és nem az istenfélelem bizonyítékai.
A házasság nem a boldogságunk forrása. Az egyedül Isten. Házasság nélkül lehet teljes életet élni (lásd Pál apostol), de Isten nélkül soha. A házasság éppúgy hordozhat boldogságot, mint boldogtalanságot. (Ahogy Pálhegyi Feri bácsi mondja: „A házasság nem arra való, hogy attól boldogok legyünk – nincs olyan boldogmondás a Bibliában, hogy »boldogok a házasok« –, hanem két boldog ember házassága lehet boldog házasság.”) Nem azért kell az Urat félni, hogy boldog legyen a családi életünk. Azért kell őt félni, hogy örök életünk legyen (amiről a zsoltár írói még mit sem tudtak). De ha valóban krisztusi lelkülettel teremtünk otthont, lehetetlen, hogy a családunkon ez ne látszódjon. Kezünk sok munkája talán nem jelent nagy vagyont is, de hálásak vagyunk a mindennapi kenyérért. Talán nem születhettek gyermekeink vagy nem annyi, nem olyan, amennyit és amilyet szerettünk volna, de nincs szívünkben sem Isten felé, sem egymás felé keserűség, és szeretetünket szétosztjuk a környezetünkben élő gyermekek közt. Talán nem látjuk meg unokáinkat e földön, de értük és lelki gyermekeinkért mondott imádságainkat számon tartja Isten.
Az emberek keresik a társaságunkat. Mert Istennek hálás megelégedettségünkből érzik: áldottak vagyunk.


Nem jelenti, hogy nem lehet Isten áldása az ember életén, ha nem él házasságban. Ugyanakkor meg vagyok győződve arról éppen Isten igéje alapján, hogy Isten az embert házasságra teremtette. Az a kivételes, ha valaki nem él házasságban. És lehet rajta Isten áldása. Ismerünk ilyen bibliai hősöket is, akik Isten hatalmas szolgái voltak, de nem éltek házasságban. Például Jeremiás próféta. Nem tudom, hogy esett neki, amikor Isten azt mondta: Ne végy magadnak feleséget! Szegény Jeremiás, ha éppen szerelmes volt... De Isten tudta, milyen szolgálatot szán kedves prófétájának, rengeteget szenvedett, többször bebörtönözték, kalodába zárták, sőt egy kiszáradt ciszternába is bedobták, rengeteg teher volt rajta. Még egy asszony már túl sok lett volna neki, nem?( Palhegyi Ferenc )

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2015. Február 11. - 19:36:58
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2015. Február 23. - 10:51:58
Van életvakság


Jn 9,35–41

Aki látja az életet (nem csupán nézi), azé egy magasabb életminőség. Jézus lénye és műve ezt az életlátást teszi próbára.

Idézet
Meghallotta Jézus, hogy kiközösítették, és amikor találkozott vele, megkérdezte tőle: „Hiszel te az Emberfiában?”  Ő így válaszolt: „Ki az, Uram, hogy higgyek benne?”  Jézus így felelt neki: „Látod őt, és aki veled beszél, ő az.”  Erre az ember így szólt: „Hiszek, Uram.” És leborulva imádta őt.  Jézus pedig ezt mondta: „Én ítéletre jöttem e világra, hogy akik nem látnak, lássanak, és akik látnak, vakká legyenek.”  Meghallották ezt azok a farizeusok, akik a közelében voltak, és ezt kérdezték tőle: „Talán mi is vakok vagyunk?”  Jézus ezt mondta nekik: „Ha vakok volnátok, nem lenne bűnötök, mivel azonban most azt mondjátok: látunk, megmarad a bűnötök.

Érdekes élményem volt pár hónappal ezelőtt: önismereti órát tartottam kilencedikes diákoknak. Az óra végén egy tesztet töltöttek ki, amelynek megoldókulcsa megkívánta néhány nagyon egyszerű matematikai művelet elvégzését. Láttam, a többség már végzett, ezért hogy felgyorsítsam az eseményeket, néhány viccesnek szánt mondattal próbáltam a csapatot bátorítani. Pár perc után már csak egyetlen személy küszködött a kiértékeléssel. Rákérdeztem, mi a baj, segíthetünk-e. Nagy zavarba jött, és akkor derült ki, hogy matematikából felmentése van. Létezik ennek szép, tudományos neve is, de a problémán persze az sem segít... Semmi baj nincs azzal, ha valamire nem vagyunk képesek, csak merjük ezt bevallani. A megoldás sokkal közelebbi és egyszerűbb, mint remélnénk. Nem a vakság a bűn, hanem a látás lehetőségének elutasítása, esetleg a másként látás képességének az elvetése. A szemünk, bármilyen jó is, gyakran megcsal: valamiért leragadunk a felszínnél, és nem tudunk/merünk mélyebbre nézni. Pedig a lényeg sokszor ott rejtőzik. Akik Jézust szemlélik, mélyebben és tisztábban látják magukat, életük eseményeit, és azokat az összefüggéseket, amelyek az igazságról szólnak!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Jazmin

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2015. Február 24. - 17:00:57
Kedves testvéreim!
Ezentúl, a Romániai Magyar Baptista Áhitatábol fogom beidézni a délelőtti igéket. Az igehely  adott,és vannak hozzá kérdések,ami alapján lehet tanulmányozni az adott igeszakaszt. Váljék áldássá számotokra ez is. :2smitten:



Jézus sikeres követésének záloga – Jn 10:1-10

Idézet
És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját. (Jn 10:4)

Mit gondolsz, miért használja az Úr Jézus a képes beszédet?
Ki a juhok Pásztora és kik az akolban lévő juhok?
Milyen kapcsolat van a juhok és a Pásztor között?
Mit gondolsz, a hívő ember hogyan ismeri fel az Úr Jézus hangját a számtalan zajforrás ellenére?
Melyek az Úr Jézus követésének elengedhetetlen feltételei?
Milyen szerepet tölt be az ajtó Isten népe és a világ között?
Mit ígér azoknak Jézus, akik általa élnek?
Elmondhatod-e azt, hogy bővelkedő életed van, és ha igen, miben nyilvánul meg ez?
Hálás szívvel magasztald Jézust a vezetésért és a biztonságért!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16