Szerző Téma: Imádságaink  (Megtekintve 126155 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #300 Dátum: 2015. December 03. - 08:03:30
Reggeli imádság


Oh minden irgalmasságnak és kegyelmességnek Istene és Atyja, én, te szegény méltatlan szolgád, megismerem magamban, hogy miképpen bűnben születtem, azonképpen álnokságban éltem, és megrontottam minden te hagyományaidat gondolatomban, szólásomban és cselekedetemben; mindenekben magam akaratjának kívánságait és testemnek gonosz indulatait követvén, nem is akarván a te szent Igéddel és Lelkeddel igazgattatni. Minek okáért igazán megérdemlek minden szégyent és nyavalyát ez életben, a következendőben pedig örök kárhozatot a pokolnak tüzében, ha csak a te igazságod és az én érdemem szerint bánsz velem. De kérlek tégedet, oh én mennyei Atyám, Fiadért, a Jézus Krisztusért és az énmiattam rajta esett keserű halálának és véres kínszenvedésének (melyet, elhittem, énérettem cselekedett) érdeméért, engedd és bocsásd meg nékem minden bűnömet, s ments meg a szégyentől és bosszúállástól, mellyel én azokért tartozom. És bocsásd Szentlelkedet az én szívembe, ki bizonyossá tegyen engem, hogy te én Atyám vagy s én is te fiad vagyok, és hogy megváltozhatatlanképpen szeretsz engemet. Ugyanezen Szentlelked által vezérelj engemet a te igazságodban, s feszítsd meg énbennem inkább-inkább e világi és testi gerjedezéseket, hogy bűneim inkább-inkább meghaljanak bennem, és szolgálhassak néked feddhetetlen igazságban és szentségben e mai napon s életemnek minden napjaiban, hogy mikor aztán e halandó élet véget ér, mennyei országodnak örök dicsőségében Jézus Krisztusomban való irgalmasságod által részesülhessek. Itt pediglen, oh Uram, hálákat adok néked szívemnek mélységéből minden te lelkemmel és testemmel közölt áldásodért, szerelmedből lett elválasztásodért, Fiad által tett megváltásodért, Szentlelked által való megszentelésedért és gyermekségemtől fogván e mai napig s óráig kegyelmes gondviselésed szerint cselekedett magatartásodért. Nevezet szerint pediglen, hogy ez éjszaka engem megőriztél minden kártól és veszedelemtől, és e mai napnak kezdetére jó egészségben virrasztottál. És immáron kérlek (édes Uram) tégedet, őrizz meg e mai napon is engem minden ártalmas gonoszságtól és valamely téged megbántó nagy bűnbeeséstől. Helyeztesd félelmedet szemeim elé, és Szentlelked úgy igazgassa szívemet, hogy valamit gondolok, cselekszem, vagy szólok e mai napon, szolgáljon nagy nevednek dicsőségére, másoknak hasznára és az én lelkiismeretemnek csendességére. És evégre kegyelmes igazgatásod és védelmezésed alá ajánlom magamat és minden utamat mindazokkal együtt, valamelyek hozzám tartoznak, áhítatosan esedezvén tenéked, hogy őrizz meg mindazokkal egyetemben engemet minden gonoszságtól, és származtasd áldásodat minden mi tisztességes munkánkra és igyekezetünkre. Oltalmazzad egészen Anyaszentegyházadat e világnak és az Antikrisztusnak kegyetlenségeitől. Őrizd meg kegyelmes királyunkat, fejedelmünket minden támadástól és pártütéstől, adj őnéki hosszú és szerencsés országlást mirajtunk. Áldj meg minden egyéb keresztyén királyt és fejedelmet is, ruházd fel kegyelmeddel őket, és tartsd meg minden gonosz ellen. Áldd meg tanítóinkat és gondviselőinket is azzal a kegyelemmel és ajándékokkal, melyeket legszükségesebbeknek ítélsz nékik az ő helyük szerint. Légy kegyelmes mindazokhoz, akik félnek tégedet, és reszketnek ítéleteid előtt. Vigasztaljad a betegeket és a vigasztalás nélkül valókat. Uram Istenem, tarts engemet is szüntelen készületben a hit és megtérés által utolsó végemre, hogy vagy élek, vagy halok, találtathassam a te sajátodnak örök dicsőségedre és énnékem is vég nélkül való üdvösségemre az én Üdvözítő Jézus Krisztusom által, kinek áldott nevében mindezeket a te kezeidből várom, és dicséretedet s dicsőségedet néked tulajdonítom abban a könyörgésben, melyet maga szent ajkaival megszentelt, mondván: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved. Jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is. A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma. És bocsásd meg a vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk azoknak, akik ellenünk vétkeztek; És ne vígy minket kísértésbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország, és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!

Medgyesi Pál



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #301 Dátum: 2016. Március 10. - 09:39:41
Imádság

Atyám, elismerem, hogy jó vagy, és minden, amit teszel, jó. Köszönöm, hogy nem követsz el hibákat, a világmindenség és az életem minden egyes részletét rád lehet bízni. Hitben elfogadom, hogy a lehető legfőbb érdekeimet tartod szem előtt, és mindig azon munkálkodsz, hogy tökéletes tervedet véghez vidd az életemben, s mindazok életében, akiket szeretek. Kérlek, bocsásd meg, ha kétségbe vontam bölcsességedet, jóságodat és szeretetedet. Megvallom, hogy nagyon keveset tudok Rólad és a Te útjaidról, s a Rólad alkotott képem gyakran pontatlan, és nem az Igazság szerint való. Kérlek, taníts meg Téged ismerni és szeretni, és bízni abban, aki valójában vagy. Jézus nevében. Ámen.

Nancy Leigh DeMoss



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #302 Dátum: 2016. Március 25. - 08:01:17
Imádság


Bocsáss meg nekünk, Atyánk, hogy Fiad megjelenése nem érdekel minket. Várakozásunk lámpása nem ég, sem nem vásároltuk meg a várakozás olaját azzal a reménységgel, hogy a Vőlegény visszatér. Földet vásároltunk, és éppen megtekintjük. Ökröket vásároltunk, és most nagyságukat és súlyukat csodáljuk. Épp megnősültünk, és feleségünket jobban kívánjuk, mint Fiad visszaérkezését. Ó, Urunk, bocsáss meg nekünk. Bocsásd meg, hogy ingadozó szeretetünk, ekkora gyalázatot hozott rád és szolgádra, Jézusra. De, Urunk, szeretnénk megváltozni. És hozzád jövünk, hogy segíts. Fordítsd szívünket Krisztus felé. Nyisd meg szemeinket Krisztus dicsőségére. Tedd a mi nagy Istenünk és Megváltónk megjelenését „boldog reménységgé” szívünkben: áldott reménységgé, kielégítő reménységgé. Törd meg e világtól való függőségünket. Végezd el, hogy gondolataink olyan dolgokra irányuljanak, melyek a te jobbodon trónoló Fiaddal, Krisztussal kapcsolatosak. Munkáld bennünk Péter apostol parancsát, hogy reménykedjünk „abban a kegyelemben, amelyet Jézus Krisztus megjelenésekor” kapunk. Szabadíts meg minket az aggodalomtól, mely a földi dolgoktól való túlzott függésből származik. Formálj át minket radikális kockázatvállalókká a szeretet ügyében, hiszen tudjuk, hogy ez a halandó test halhatatlanságba fog öltözni, és hogy ez a romlandó test egy olyan testté fog átalakulni, mint amilyen Krisztus dicsőséges teste is. Szeretünk, Atyánk. Szeretjük Fiad megjelenését. Add, hogy az önfeláldozás szabadságával éljük meg ezt a reménységet, csodálatos kegyelmed dicsőségére. Jézus nevében könyörgünk, hallgass meg minket. Ámen.

John Piper



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #303 Dátum: 2016. Április 30. - 16:15:46
A vándor imája


Egy vándor egy faluban vizet kért egy asszonytól. Midőn az asszony a vizet átnyújtotta, megkérdezte a vándort: "Ismeri az élet vizét?"
- "Isten kegyelméből igen", felelt ez alázatosan.
Miután ivott így imádkozott:
"Uram, adj nekünk kegyelmet, hogy tudjuk, mily nagy szükségünk van kegyelemre. Uram, adj nekünk kegyelmet, hogy kegyelemért esedezzünk. Uram, adj kegyelmet, hogy el tudjuk fogadni a tőled kért kegyelmet. Uram, adj kegyelmet, hogy jól használjuk fel a kapott kegyelmet."



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #304 Dátum: 2016. Május 06. - 21:55:06
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #305 Dátum: 2016. Május 17. - 10:49:57
              Ima

Az ima a sziv vágyodása,
őszinte,rejtett,vagy nyilt,
        remegő lélek mozdulása,
        mit titkos tűz hevit.

Az ima olyan egyszerű beszéd
-a gyermek is rátalál-
mégis feljut Uram eléd,
himnuszként mennybe száll.

ford. Kovács Andrásné

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #306 Dátum: 2016. Június 07. - 16:15:36
Imádság


Atyám, köszönöm, hogy Te már akkor kerested velem a kapcsolatot, amikor még idegen voltál számomra, és elutasítottam a szeretetedet. Tudom, hogy Rajtad kívül semmi jó nincs bennem. Köszönöm, hogy nem adtad fel velem kapcsolatban. Köszönöm, hogy végtelen, feltétel nélküli szeretettel szeretsz. Köszönöm, hogy a Fiadat adtad, aki elvette bűnöm büntetését, és meghalt helyettem. Köszönöm, hogy gyermekednek választottál, és drága tulajdonoddá tettél. Köszönöm, hogy elküldted Szentlelkedet, hogy bennem éljen, és testemet lakhelyeddé tetted. Köszönöm, hogy megváltoztatsz, és Jézushoz hasonlóvá teszel. Kérlek, segíts nekem együttműködni Veled ebben a folyamatban. Kérlek, teremtsd meg bennem az Úr Jézus szépségét, szívét, jellemét és válaszait. Jézus nevében imádkozom. Ámen.

Nancy Leigh DeMoss
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 07. - 16:16:07 írta Kálmán »



Nem elérhető hajnalanna

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 247
  • Nem: Nő
Válasz #307 Dátum: 2016. Június 07. - 17:45:13
[valasz author=Kálmán link=topic=71.msg77981#msg77981 date=1465308936]

[/valasz] Én is köszönöm! A Mindenhatónak! És Kálmánnak!  :int2: :2smitten:



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #308 Dátum: 2016. Június 07. - 19:50:45
 :int



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #309 Dátum: 2016. Június 16. - 19:27:59
Imádság



Uram, Istenem, újra vétkeztem ellened. Nagyon fáj ez nekem. Megítélem és elítélem magam - de a te kegyelmed hatalmas, és ebben bizakodom. Tisztítsd meg lelkiismeretemet a bűnhődés vérével, és hit által tégy képessé, hogy én is átérezzem azt a szenvedést, amit Te szenvedtél el a bűnöm miatt.

F. W. Krummacher



Nem elérhető hajnalanna

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 247
  • Nem: Nő
Válasz #310 Dátum: 2016. Június 16. - 23:04:23
 :( :2smitten:



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #311 Dátum: 2016. Július 14. - 16:32:58
Imádság


Uram, taníts hallgatni! Az idők zajosak és fülem belefáradt már az érdes hangokba, amelyek folyamatosan támadják fülemet. Add nekem a kis Sámuel lelkületét, amikor ezt mondta neked: „Szólj, mert hallja a Te szolgád!” Hadd halljam beszéded a szívemben! Hadd szokjam hozzá hangod zengéséhez, hogy dallama ismerős legyen, amikor a föld zaja elhal és csak beszéded hangjának dallama lesz az egyetlen hang! Ámen.

A. W. Tozer



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #312 Dátum: 2016. November 23. - 22:28:40
Ferenci Erika
Szenvedély
"...megmosattatok, megszentelődtettek, és meg is igazultatok..." (1Kor 6, 11)
Uram, ismered önérzeteskedéseimet.
Uram, látod rátartíságaimat.
Uram, te ismersz engem.
Hevesen, hamis tűzzel is
de sokszor lelkesedem!
Hangosan, magamat bizonygatva,
péteri, kakasszó előtti indulattal
oh, hányszor tagadlak meg téged.
...
De köszönöm, hogy újra és újra
megszólal a kakas!
Köszönöm, hogy még belém hasít a fájdalom:
tagadásom felismerése.
Köszönöm, hogy
önnön szenvedélyem szégyenével
eléd járulhatok
-valójában te keresel meg engem....
és megmosol, megszentelsz, megigazítasz
áldott--nélkülözhetetlen
jelenléteddel.
(Hajdú Z.L.)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #313 Dátum: 2016. November 24. - 13:17:36
[valasz author=Csaba link=topic=71.msg80796#msg80796 date=1479936520]

[/valasz]

Ámen!



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #314 Dátum: 2017. Január 04. - 15:25:28
Kedves Testvérek!

Hálás szívvel köszönjük a sok-sok Igét, vigasztaló szavakat amellyel bátorítanak Bennünket!

Sok Testvér, rokon, ismerős, család szeretne jönni a temetésre!

Előre láthatólag nagy hideget havazást, nagy szelet ígérnek!

Imádságot szeretnék kérni hogy az Úr meg tudja változtatni az időjárást hogy aki szeretne eljutni el tudjon jönni a temetésre!

Ő a teremtés Ura csak Ő tud változtatni rajta. Ha egyet ért a mi kérésünkkel! Legyen meg az Ő akarata!

Nővérem Németországból jönne péntek délután. Az alábbiakat írta: 15 óra buszút vár rám, 14:45-kor indulok Frankfurtból.

Keresztlányomék szombat reggel Budapestről autóval szeretnének jönni: szombat reggel indulunk autóval.

Az Úr őrizzen meg mindenkit az úton!

Legyen áldott az Ő neve!

Köszönettel: Joli