Szerző Téma: Újjászületés-megtérés-megszentelődés  (Megtekintve 17870 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. December 26. - 20:51:56
Ebben a topicban az üdvösség e különböző állomásairól, egymáshoz való viszonyukról lehet beszélgetni, gondolatokat cserélni.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2011. Március 24. - 20:49:29
Szia Virágom! :2smitten:

Szerintem a sorrend tökéletes!

Újjászületés:
Az embernek semmi érdeme e dologban!
Isten felűlről szabadít meg bennünket az óemberi természetünk fogságából, mellyel testünk kívánságainak szolgáltunk a levegőbeli hatalmasság fejedelmének engedelmeskedve. (Ef.2:1-8)

Megtérés:
Még mindig Istené az érdem és a dícsőség! :)
Azonban a választott ember Istenhez fordúl és személyes Megváltójának ismeri el Jézus Krisztust. Megtérni csak egyszer lehet (és kell)

Megszentelődés:
Az érdem és a dícsőség továbbra is Istené!
Az ember azonban ÚNAK ismeri el élete fölött a Krisztust, s igyekszik élete teljes terűletét átengedni számára."félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket" Persze az Óemberi természetünk miatt ez 100%-ban nem  sikerűlhet, de még sem kell, hogy elkeseredjünk!
"Meg lévén győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó dolgot, elvégzi a Krisztus Jézusnak napjáig"
Fil.1:6

Szentlélek keresztség:
Isten végtelen bölcsesége és szuverén hatalma által bármikor megjelenhet a fenti szakaszok bármelyikében, illetve a fenti szakaszok akár egybe is eshetnek.

Karizmák: a Szentlélek keresztség következményei, mindenesetre szűklátókörűség a nyelveken szólásra korlátozni ezt az eseményt!

A Krisztusi élet azonosítója pedig továbbra is a Lélek gyümölcse és nem a karizmák, tehát kimerem jelenteni, hogy ez a Szent Lélek keresztség legfőbb ismérve is, s nem a nyelveken szólás, vagy bármely más ajándék!

A dícsőség pedig mindenekben az Istené!
Ámen!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 24. - 21:05:03 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2012. Június 29. - 08:29:26
Először tényleg be kellene látnunk, hogy az újjászületésben nincsen emberi cselekedett, sem ismeret, sem semmi más, ami az ember érdemei közé sorolható lenne.
Az újjászületés (új Teremtés) nem több és nem kevesebb, mint Istennek az a hathatós munkája, amely által a (szellemi) halálból az életre kelt bennünket.
Erről beszél a fent említett efézusi igeszakasz.
Ha ezt sikerül megértenünk, akkor nem fogunk úgy tekinteni más felekezetek tagjaira, hogy náluk nem lehet újjászületés, mert eltérő theológiai nézeteket vallanak, vagy vannak hibák az általuk hírdetett tanításban.
Ebből nyilvánvalóan következik, hogy sem az újjászületés, sem a megtérés, sem pedig a megszentelődés nincs felekezeti korlátok közé szorítva, ahogy Krisztus teste is katolikus, az az egyetemes.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 15:01:39
A megszentelődésről még keveset beszéltünk. Mit vár el az Úr a megváltott embertől? Ahogyan változik, formálódik egy keresztyén, azt ki cselekszi meg, az Isten vagy az ember? Mi az, ami a hívő felelőssége, és mi az, amit Isten tesz megtartásunkért?

:konyv2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 16:15:26
Talán egy dolgot elvár, hogy megéhezzen  hehe



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 19:30:38
 :szelid:


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 19:36:19



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 19:41:33
Egy mosoly, hogy aranyos volt.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 19:49:30
De tényleg azt várja el, mert csak az éhesnek tud adni, ez csak a leírásomat követően értettem meg
 vsziv5



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 21:10:03
A megszentelődésről még keveset beszéltünk. Mit vár el az Úr a megváltott embertől? Ahogyan változik, formálódik egy keresztyén, azt ki cselekszi meg, az Isten vagy az ember? Mi az, ami a hívő felelőssége, és mi az, amit Isten tesz megtartásunkért?

:konyv2:

A megszentelődés nem az én elképzelésem arról, amit szeretném, ha megtenne nekem Isten. A megszentelődés Isten elgondolása arról, amit Ő akar tenni értem: ebbe a szellemi és lelki állapotba visz bele, amikor engedem magam egészen megszentelni bármi áron.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 22:14:50
"Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és akiket elhívott, azokat meg is igazította; akiket pedig megígazított, azokat meg is dicsőítette."
Róma 8:30

Tehát Isten
-elrendel
-elhív
-megigazít
-megdicsőít
ezeket nem az ember végzi, hanem Isten.
Ellenben a megtérésről és a megszentelődésről így beszél Isten igéje:
"Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát."
Acs.2:38
"Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti két szívűek."
Jak.4:8
Itt domborodik ki, amit Virágom írt, hogy az embernek a megtérésében és a megszentelődésében személyes erőfeszítéseket kell hoznia.
Ezért mondja Isten igéje, hogy "félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket.
Mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből."
Fil.2:12/b-13




'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 23:01:56
Idézet
Itt domborodik ki, amit Virágom írt, hogy az embernek a megtérésében és a megszentelődésében személyes erőfeszítéseket kell hoznia.

Ahogy Saulus=Pálnak mondja: nehéz neked az ösztön ellen...
Idézet
Csel 26,14    
Mikor pedig mi mindnyájan leestünk a földre, hallék szózatot, mely én hozzám szól és ezt mondja vala zsidó nyelven: Saul, Saul, mit kergetsz engem? Nehéz néked az ösztön ellen rúgódoznod.

Ez bizony elég erőfeszítésbe kerül :szelid:

Nekem legalább is!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 14. - 23:12:17 írta Magduska »



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. November 17. - 15:56:19
Elhívott Isten belső hatékony elhívással, majd újjászült, romolhatatlan magot kaptam.--Üdvözítő hittel megajándékozott, majd megigazított. Jelenleg a megszentelődő úton járok, igazi hazámban majd megdicsőülök. vint vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2012. November 17. - 16:01:27
1Pt 1,23:" Mint a kik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, a mely él és megmarad örökké."

Jakab 1,18:" Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk."

Tit 3,5:" Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,"
 vint vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2012. November 17. - 16:12:13
Nem rég kaptam a kérdést egy kedves testvéremtől: ''Mire elég a kegyelem?''

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13