Szerző Téma: Újjászületés-megtérés-megszentelődés  (Megtekintve 17953 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #60 Dátum: 2016. Október 02. - 18:48:26
Szia Virág! :)

Szerintem a teljesen új majd ekkor lesz:

Máté 19:28 
Jézus pedig monda nekik: Bizony mondom néktek, hogy ti, akik követtetek engem, az újjá születéskor, amikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és ítélitek az Izrael tizenkét nemzetségét.
 
Ekkor lesz meg az is, amiről már szó volt:
Róm 8:23  De nemcsak ez a világ, hanem mi is, a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is sóhajtozunk magunkban, várva a fiúvá fogadtatást, testünk megváltását.
Róm 8:24  Mert ebben a reménységben tartattunk meg, de a látható reménység már nem reménység, mert amit lát az ember, miért remélné is azt?
Róm 8:25  Ha pedig azt reméljük, amit nem látunk, türelemmel várjuk.


A teljes Megváltás, ami már meg van, Elvégeztetett, akkor lesz teljesen, minden területen látható is.
Most újjászületett az Isten előtt halott szellemünk, és így a lelkünk = gondolkodásunk, érzelmünk, és cselekedeteink, életmódunk a szellemünktől vezérelt, ha nem testben járunk. :)

Máté 19:28 
Jézus ezt válaszolta nekik: „Bizony azt mondom nektek, hogy ti, akik követtek engem, majd az újonnan születéskor, mikor az embernek Fia dicsőséges trónjára fog ülni, ti magatok is tizenkét trónon fogtok ülni, s úgy fogjátok ítélni Izrael tizenkét nemzetségét.

Újonnan születéskor, amikor feltámadunk, vagy elváltozunk. Azok, akiket Isten szelleme, Igéje által vezetett szellemük által vezetettek, akik a keskeny úton követik a Jó Pásztort.  :)

1Kor 15:51  Íme titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.
1Kor 15:52  Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.
1Kor 15:53  Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.
1Kor 15:54  Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.
1Kor 15:55  Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?

Szerintem...    :szelid:

      :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 02. - 18:50:10 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2016. Október 02. - 20:47:01
Sziasztok.

Virág:

Idézet
Szerintem viszont valami teljesen új jön létre, mert a régi javíthatatlanul megromlott.

Virággal értek egyet.
Az Újjászületéskor, Isten megújítja a lelkünk, szellemünk, vagyis a belső embert.
Egy új szivet ad, ahogy az ige mondja. Egy újjat hoz létre.

2Kor 5:17
Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.

Olyanná teszi azt, ami megérti, meglátja, Isten igazsságát, mert Istennek e megújító munkája nélkül nem tudnámk őt megérteni.
Ez tesz bennünket alkalmassá arra, hogy engedelmeskedni tudjunk Istennek.

1Ján 3:9
Senki sem cselekszik bűnt, a ki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született.





Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #62 Dátum: 2016. Október 05. - 07:04:27
Köszönöm Zoli!  :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2016. Október 05. - 07:33:37
Szia Virág! :)

Szerintem a teljesen új majd ekkor lesz:

Máté 19:28 
Jézus pedig monda nekik: Bizony mondom néktek, hogy ti, akik követtetek engem, az újjá születéskor, amikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és ítélitek az Izrael tizenkét nemzetségét.
 
Ekkor lesz meg az is, amiről már szó volt:
Róm 8:23  De nemcsak ez a világ, hanem mi is, a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is sóhajtozunk magunkban, várva a fiúvá fogadtatást, testünk megváltását.
Róm 8:24  Mert ebben a reménységben tartattunk meg, de a látható reménység már nem reménység, mert amit lát az ember, miért remélné is azt?
Róm 8:25  Ha pedig azt reméljük, amit nem látunk, türelemmel várjuk.


A teljes Megváltás, ami már meg van, Elvégeztetett, akkor lesz teljesen, minden területen látható is.
Most újjászületett az Isten előtt halott szellemünk, és így a lelkünk = gondolkodásunk, érzelmünk, és cselekedeteink, életmódunk a szellemünktől vezérelt, ha nem testben járunk. :)

Máté 19:28 
Jézus ezt válaszolta nekik: „Bizony azt mondom nektek, hogy ti, akik követtek engem, majd az újonnan születéskor, mikor az embernek Fia dicsőséges trónjára fog ülni, ti magatok is tizenkét trónon fogtok ülni, s úgy fogjátok ítélni Izrael tizenkét nemzetségét.

Újonnan születéskor, amikor feltámadunk, vagy elváltozunk. Azok, akiket Isten szelleme, Igéje által vezetett szellemük által vezetettek, akik a keskeny úton követik a Jó Pásztort.  :)

1Kor 15:51  Íme titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.
1Kor 15:52  Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.
1Kor 15:53  Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.
1Kor 15:54  Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.
1Kor 15:55  Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?

Szerintem...    :szelid:

      :2smitten:

Szia Kamilla!

Egyetértek azzal, hogy teljesen megújulttá és tökéletessé a feltámadáskor válunk, amikor már a bűnnek semmilyen része nem lesz meg bennünk. A testünk is dicsőséges test lesz ekkor.
Én arra gondoltam, hogy a megtérésünkkor Isten valami újat hoz létre bennünk, a bensőnkben, ami nem volt meg addig, mert a régi halálra ítélt és nem megjavítható, ez az óemberi részünk. 


Idézet
Máté 19:28 
Jézus pedig monda nekik: Bizony mondom néktek, hogy ti, akik követtetek engem, az újjá születéskor, amikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és ítélitek az Izrael tizenkét nemzetségét.
Elgondolkodtató ez a szóhasználat, hogy az Úr újjászületésnek nevezi azt, amikor Ő visszajön dicsőségesen, és az övéi feltámadnak. Ez mégsem vonatkozhat arra a történésre, amit egyébként újjászületésnek nevezünk és a megtéréshez kapcsolódik.

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #64 Dátum: 2016. Október 05. - 07:50:35

Idézet
Máté 19:28 
Jézus pedig monda nekik: Bizony mondom néktek, hogy ti, akik követtetek engem, az újjá születéskor, amikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és ítélitek az Izrael tizenkét nemzetségét.
Elgondolkodtató ez a szóhasználat, hogy az Úr újjászületésnek nevezi azt, amikor Ő visszajön dicsőségesen, és az övéi feltámadnak. Ez mégsem vonatkozhat arra a történésre, amit egyébként újjászületésnek nevezünk és a megtéréshez kapcsolódik.

df1

Szia Virág!   :int2:

Akkor mire vonatkozik? 


    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #65 Dátum: 2016. Október 05. - 09:47:49
"Jézus pedig monda nekik: Bizony mondom néktek, hogy ti, akik követtetek engem, az újjá születéskor, amikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és ítélitek az Izrael tizenkét nemzetségét."

Egy egyszeri eseményre, ami Krisztus visszajöveteléhez kapcsolódik.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2016. Október 05. - 10:55:22
Nem gondolnám, hogy itt arról az Újjászületésről van szó amit az Úr az egyén életében végez.

Itt inkább, és a teremtett világ megújjításáról van szó az Ezeréves kirlyság kezdetén :

Róm 8:19 -22
Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.
Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, a ki az alá vetette.
Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.
Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.

Vonatkozhat magára a nép helyre állítására is :

Ezék 36:26-29
És adok néktek új szívet, és új szellemet adok belétek, és elveszem a kőszívet testetekből, és adok néktek hússzívet.
És az én szellememet adom belétek, és azt cselekszem, hogy az én parancsolataimban járjatok és az én törvényeimet megőrizzétek és betöltsétek.
És laktok azon a földön, melyet adtam atyáitoknak, és lesztek nékem népem s én leszek néktek Istenetek.
És megtartalak titeket minden tisztátalanságotoktól, és előhívom a gabonát és megsokasítom azt, és nem adok reátok éhséget.

ugyanakkor vonatkozhat magára az Új teremtésre is

Jel 21:1
Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.