Szerző Téma: Levelek Natinak  (Megtekintve 18102 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

• Törzstag
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2013. Január 30. - 07:08:34
Válasz #105 Dátum: 2012. November 14. - 17:42:04
Kedves Csaba, jó is ezt tisztázni, mertem remélni, hogy te sem így gondolod. Csak amikor belegondoltam, nagyon megijedtem, hogy nehogy valaki azt gondolja, hogy ezek Isten üzenetei - mert ha azok lennének, akkor folytatni kellene a bibliát, amit pedig Isten lezárt. Persze, hogy használhat Isten bárkit. De nem vagyok több, mint a postás, aki kiviszi a csomagot, vagy az, aki segít kibontani az ajándékot. Ezért engem nem illet semmiféle dicsőség és dicséret. Sáfár vagyok, nem más, ahogyan mondtad, mindent Istentől kaptam. Isten nagyon jól tudta azt, hogy lesznek majd olyanok, akik nem az ajándékot nézik, hanem annak postását, és Pálon keresztül figyelmeztetett erre, amikor a gyülekezetben egyesek azt mondták, Anániásé, mások pedig Apollósé. Ma a református gyülekezetekben is dívik ez, sőt még ettől rosszabb is: Hallom nagyon sokszor, hogy "ma jó volt az Ige", vagy most "jól beszélt a lelkipásztor" - fogom a fejem ettől. Ezt ugyanis meg lehet fordítani, ez nem más, hogy én akarom megmondani, hogy mit mondjon az Ige - és már tetten is van érve a lelkület.

Egyet értek veled kedves Testvérem teljes mértékben
 vint

Nem elérhető Magduska

• Törzstag
  • *
Válasz #106 Dátum: 2012. November 14. - 18:17:45
A probléma - szerintem ott van, ha az emberi gondolatokat akarja valaki alátámasztani Bibliából vett idézetekkel.

Ezt bizony elég nehéz felfedezni, vagy te ezt nem így látod?

:szelid:

Nem elérhető Magduska

• Törzstag
  • *
Válasz #107 Dátum: 2012. November 15. - 07:10:52

Január 23. Zsoltárok 109.

27. Hadd tudják meg, hogy a te kezed munkája ez, hogy te cselekedted ezt, Uram!

Bármely nyomorúságodban akkor ér a legnagyobb öröm, amikor felismered, hogy az is Istentől van. Mások a fejüket csóválják, ha látnak, szörnyülködnek az állapotodon, sajnálnak vagy nevetnek rajtad, sokan elfordulnak tőled. Mégis a kétségbeesés egy pillanatában felvillan előtted Isten akarata, terve, és benned egymást váltják a szégyenkezés és az öröm hullámai. Előbb szégyenkezel a korábbi kishitűséged miatt, aztán örülsz, mert felragyogott neked az Isten. Szabad mindezeket bevallanod neki, beszéld ki mindazt, amely a szívedben összegyűlt a keserűségben, majd adj hálát, és végezd el a feladatot, amire elküldettél. Te hitelesen tudsz beszélni azoknak, akik még most mennek abba, amelyen téged átvezetett Jézus Krisztus.

Ámen és Ámen

Nem elérhető Magduska

• Törzstag
  • *
Válasz #108 Dátum: 2012. November 15. - 11:04:01

Február 11. Zsoltárok 119. (tét)

65. Jót cselekedtél a te szolgáddal, Uram, a te igéd szerint.

Ma, mintha azt kérdezte volna tőlem az Ige, hogy én mit válaszolok erre? Folytathatnám a kérdéseket, látszik-e ez az életemen, észrevehető-e a viselkedésemen? Vajon, ma ki lesz a lelki trónusomon? Ha az ó emberem ül ma ott, nem jön a fejembe Krisztus tudományából semmi sem. Önző és sértődött, kegyetlen uralkodó – vezet a tévelygésben. Csak ha letaszítják a trónról, csak ha megalázzák, akkor nyílik fel a szemem. Valami ilyesmi történik bennem nap, mint nap, mintha valamilyen kettősség vívna harcot. Amikor azzal vádolnak bennünket, hogy akik hisznek Isten eleve elrendelésében, azoknak nincs meg ez a harcuk, azok tévednek. Ha felismerted Isten kegyelmét az életedben, ha megláttad a keresztet a Golgotán, akkor nem tudsz hálátlan lenni. Bár van időszak, amikor eltávolodsz, de muszáj visszamenned, kell az, hogy Jézus megmossa a lábad. Mikor lesz vége a tanulásnak, mikor leszel teljesen tiszta? Ahhoz át kell mennünk a halál kapuján. Most pedig járjuk a rendelt utunkat, azt mondta ma az Ige, vigyázzunk az ő szavára! Úgy legyen.

Ámen

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2019. Szeptember 21. - 19:31:45
Válasz #109 Dátum: 2012. November 15. - 11:31:08
Sajnálom, hogy Ambrus testvérünk távol marad tőlünk, :( építőek az igén történő elmélkedései. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető Magduska

• Törzstag
  • *
Válasz #110 Dátum: 2012. November 21. - 09:03:08
Január 31. Zsoltárok 117.

1.Dicsérjétek az Urat mind, ti pogányok; magasztalják őt mind a népek!
 2. Mert nagy az ő kegyelmessége mi hozzánk, és az Úrnak igazsága megmarad örökké. Dicsérjétek az Urat!

Tegnap azt mondta az Igéjén keresztül az Úr, hogy kioldozta a köteleinket. Csak az tudja, hogy ez mit jelent, aki már megszabadult tőle. A kötelünknek van egy furcsa tulajdonsága, amíg meg nem akarunk belőle szabadulni, nem vesszük észre, hogy megkötöz. Az első kísérlet azonban ráébreszt a fogvatartó erejére, és amíg Krisztus nem könyörül, csak vergődünk. A szabadulás öröme óriási. Ma ismét szól az Ige, hogy ne ragadj meg ezen a ponton, hanem nézz szét. Megláncolt megkötözött emberek tömege vesz körül, akik nem is tudják, hogy foglyok, vagy már éppen szabadulni szeretnének, de nem tudják, hogyan. Mondd el nekik, hogy a szabadulásuk elkészíttetett már a teremtés előtt, a rabság ára megígértetett. Hiteles vagy, hiszen az életedről beszélhetsz, a te vergődéseidről, félelmeidről, és a Szabadítódról. Dicsérd az Urat azzal, hogy elmondod ma a kegyelmét, az igazságát!
Ámen és Ámen