Szerző Téma: Ökumenizmus  (Megtekintve 10114 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2011. Január 11. - 22:19:51
A felekezet köziség számomra eléggé ökumené- gyanús. Persze lehet egy beszélgetés is felekezet közi! :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2011. Január 12. - 05:22:18
Nekem semmit vmosoly11



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2011. Január 12. - 05:35:54
Közben nem láttam Csaba hozzászólását. Nekem is úgy tűnik, hogy az ember csavaros eszű próbálkozása végtelen.  Pedig olyan világosan beszél az Ige: mi dolgom velük?
Ha valakit tévelyegni látok - szólnom kell neki, ha engedetlen, és maradni akar - mi beszélgetnivalóm van még? Megkérdezem, ott esik-e az eső, vagy süt-e a nap, meg azt, hogy hol a buszmegálló. Van előttem erre példa, egy lelkipásztor 15 éven keresztül tanított egy gyülekezetet a tiszta Igére. 15 éven keresztül bólogattak hozzá a "hívek".  Fél országból odajártak a tanításaira. Amikor szólt, hogy na testvérek, mostmár tudjuk mit tanított Isten - engedelmeskedjünk is neki - szétszaladt mindenki és egyedül maradt.
Nincs itt semmiféle felekezetköziség, vagy engedelmes valaki Istennek, vagy nem. Más kategóriát nem ismerek.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2011. Január 12. - 10:39:38
Hát igen!
Krisztus teste elviekben nem felekezet függő, igazság pedig csak egy fajta létezik...
Talán már említettem, hogy egy másik fórumon szóba kerűlt a "felekezet közi gyülekezet", dícsőítés.
Szóval nem létezik több féle igazság, s az illető lelkész megelégedve mesélte, hogy katólikus testvérek megértették a biblia szavát és újjászülettek.
Hát mondtam, hogy ez szép-szép, de ha ismerik az igazságot miként tudnak még is részt vállalni a hamisságban?
A "rész szerinti ismeret", csak addig jelenthet mentséget és "feloldozást", amíg valaki meg nem ismeri az igazságot!
Sokan a "rész szerinti ismeret igéjére"- szeretnek úgy hívatkozni, hogy az kizárja annak lehetőségét, hogy tiszta teológia ( Isten ismeret ) lehetne itt a földön. Ezzel az állásponttal az az egyetlen probléma, hogy ellene mond alapvető igei kinyílatkoztatásoknak!
"Az pedig az örök élet, hogy MEGISMERJENEK téged, az egyedűl igaz Istent és akit elkűldtél a Jézus Krisztust"

"Isten lélek, azért akik őt imádni akarják, szűkséges, hogy lélekben és IGAZSÁGBAN  imádják.
S az Atya is ilyeneket keres az Ő imádóiul"

Amennyiben nem létezne tiszta, biblikus teológia, a fenti igéket kidobhatnánk a kukába!

A "rész szerinti ismeret igéjére" való hivatkozásnak egyetlen feladata van: igazolni a különböző felekezetek dogmatikájának létjogosúltságát!
Ezzel is támogatva az ökumenista elképzeléseket...
 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 12. - 10:53:34 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 16:52:07
Azt gondolom, hogy aki az ökumenizmus megvalósulásában gondolkodik, mint amit a nemrégen elhunyt Tony Palmer és Kenneth Copeland is szorgalmazott, és más egyházak, jó ha tud erről:

Inkvizíció c.

https://www.youtube.com/watch?v=ZxF_G6wTxuc

Érdemes végig nézni... 
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 09. - 16:53:55 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 20:18:06
Egy érdekes videó

Protestánsok felvétele az Egyházba

https://www.youtube.com/watch?v=n4DC0hunbB4


Önmagáért beszél...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 10:48:50
Valami vélemény, hozzászólás ?   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 11:11:48
Ahogy én értetettem itt nem ökumeniáról van szó, hanem arról, ha egy protestáns akar vissza térni a Katolikus egyházba, mik a feltételek. Megtarthatja hitét, de ki kel jelentse, hogy igaznak tekint mindent amit a Katolikus egyház vall. Ami szerintem áthúzza a protestáns hitet.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 11:51:55
Hát, igen. És megintcsak, mindig csak ott tartunk, hogy a katolikus egyház az egyetlen, az igazi, amit Jézus alapított...

Egyébként jobb híján tettem ebbe a topikba... szerintem sem ökumenizmus igazából... bár...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.