Szerző Téma: Vallási, hitbeli jelenségek napjainkban  (Megtekintve 25590 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2011. Január 26. - 00:16:10
Az Isten ismeret hiánya, kevélység?
Ha reám értetted semmi gond, ha másra akkor azért tudjad, hogy "hány éves és hány kiló vagy a Krisztusban"... :hi
:2smitten:
ui. Tetszik  a karizmatikusoknak, vagy sem, az Úr Jézus Krisztus és apostolai nem egy karizmatikus mozgalmat szerveztek és indítottak utjára! Istennek sosem volt ilyen jellegű törekvése! Igen, ez sátán műve, s ennek kevélyen ellenállok! 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 26. - 00:40:28 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2011. Január 26. - 07:42:40
Ma mesterségesen szellemi kiskorúságban tartják a népegyházban az embereket. Aki oda születik bele, jó eséllyel ott is marad, hacsak Isten bele nem avatkozik az életébe. Mit kap a népegyházban élő ember? Vannak olyan Igék, amelyekről szoktak prédikálni, ami kedves a füleknek, mint  Jézus mindenkiért meghalt, aztán jött Jézus meggyógyított egy asszonyt, meg borrá változtatta a vizet, utána megiszunk egy pohár bort, még a bűneink miatt is ejtünk egy két könnyet, hogy lám, milyen szegény szerencsétlen vagyok, még bűnt is kellett elkövetnem - aztán hazamegyünk, és minden el van felejtve. Ha ide jön valaki, és elkezd olyanokról beszélni, hogy kárhozat, meg bűnvallás, meg a lelki élet nem csak a templomban való sírásra vonatkozik, akkor baj van.

Maradok annál, hogy Isten azt akarja, hogy mindenki üdvözüljön. Ezt szokták mindig a szememre hányni, amikor az eleve elrendelésről beszélek. Ne menjünk messzire, csak maradjunk otthon, a családi életnél, és máris rá fogunk jönni, hogy valami nem stimmel azzal az előbbi állítással. Van egy kisgyerekem, aki még tudatlan, mászkál a szobában, és oda akar menni a tüzes kályhához. Azt akarom, hogy ne menjen oda. Ha valóban akarom, akkor nem is fog odamenni, mert egyszerűen nem engedem. Kérdésem: Ha közben mégis hagyok neki egy lehetőséget, hogy az akaratom ellenére odamenjen, akkor akartam-e valójában, hogy ne menjen a kályhához? Ha pedig megégeti magát, akkor megmondom a másfél éves kisgyereknek, hogy én szóltam neked kisfiam, hogy ne menj oda, miért tetted mégis?

Ha Isten azt akarja, hogy mindenki üdvözüljön, akkor nyitva hagy egy kaput, hogy ha az ember pedig nem akar, akkor mégsem az Isten akarata domináljon? Nekem ez elképzelhetetlen. Az ember akarata erősebb lenne mint Isten, és ha az ember nem akarja, akkor Isten tehetetlen, muszáj neki engedni az embert a kárhozatba? Ez nonszensz. Mintha a kisfiam akarata számítana, hogy odamenjen a kályhához.

A népegyházban ha ezt kezdenék tanítani, mi lenne? A hitetlen tömeg hanyatt homlok kimenekülne a templomból, és nem lenne pénz, nem lenne állami támogatás, stb. Jobb a tömegnek a tejen való tartás, amikor azt tanítják a tévtanítók, hogy ti nagyok vagyok, akár még Istennel is szembe tudtok szállni!

A kérdésemet csak csendben merem feltenni: Vajon Isten foglalkozik-e majd azzal, hogy egy egész tömeg van a tévtanító pártján? Vajon azt fogja-e Isten mondani, hogy mivel olyan sokan vannak, akik nem hisznek nekem, és mivel én nem vagyok személyválogató, meg hát azok úgy tudják szeretni egymást, meg milyen szépen ugrándoznak, heje-hujáznak, akkor inkább legyen úgy, ahogy ők szeretnék?

Tartok tőle, ez nem fog nyomni a latban semmit sem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 26. - 07:50:29 írta Ambrus »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2011. Január 26. - 08:42:38
A népegyház fogalmát sokan a felekezet létszámával hozzák összefüggésbe. Mások attól tartanak egy felekezetet népegyháznak, hogy csecsemőkeresztséget gyakorol. Véleményem szerint minden olyan felekezet népegyház, s nem Isten egyháza, ahol az emberi igényeket próbálják kielégíteni!
Lehet ez dinom-dánom folklor közösség, vagy lehet akár a valós megtérést háttérbe szorító, az emberi tekintélyelvet favorizáló, képmutatóskodó felekezet. A végeredmény ugyan az: Nem Istent szolgálják, hanem az emberek vágyait szolgálják ki, így mindenki megkapja, amit akar, sátán is! :(

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2011. Január 26. - 10:04:32
Többször nekiláttam egy hozzászólásnak. Szerettem volna Irmát biztosítani a szeretetünkről és kérni, fontolja meg a
maradást-kilépést.--ezt meg is teszem!
Amin gondolkodnom kellett:Az utolsó néhány hozzászólás mondanivalóját milyen mértékben tudja elfogadni Irma?
Ha családban fordul elő ez a véleménykülönbség, akkor elhordozhatják egymást szeretetben, vagy szakadás a vége?
Az Igével kell megpróbálni a tanításokat! Kedves Irma! Próbáld meg Te is! Én magam annyit tévelyegtem, imára és
Igére volt szükségem, tanulásra.
A Mindenható Isten! a Megváltó Úr Jézus Krisztus! és a minden igazságra elvivő Szentlélek legyen Veled! és Veletek!
testvéri szeretettel, Margit



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2011. Január 26. - 10:11:40
Irma előtt továbbra is nyítva áll ez a fórum!
Időnként szűkséges átgondolnunk az álláspontunkat, főleg ha a biblia fényében "rés van a pajzson"!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2011. Január 26. - 13:18:18
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2011. Január 26. - 19:06:02
Kedves Margit!

Nem akartam már írni, de a kedvességed meginditott és köszönöm, hogy igy gondoltál rám. De amiket itt olvasok, ezek a kemény kiszólások a karizmatikusok ellen, nem arrafele indítanak, hogy egyáltalán merjek hozzászólni itt a felvetett témákhoz. Én amit mostanában tanultam Istentől az annyira más, mint amit itt tapasztalok. Engem mostanában Isten arra a végtelen, elfogadó szeretetre tanít, amit mi emberek be sem tudunk fogadni. Van egy kedves baptista ének : Még felét sem mondták el nekem, hogy mily nagy vagy Te, mily nagy vagy Te.... Most engem éppen ebben épít Isten, és ehhez annyira nem passzol itt tapasztalható, másokat lenéző hangvétel. Nem akarok én senkit megbántani, de ezt igy kijelenteni, hogy a karizmatikus mozgalom a sátántól van, számomra olyan mint ami már súrolja a Szent Szellem ellni bűnt. Mert Isten munkájára azt mondani, hogy a sátántól van, az a Szent Szellem elleni bűn. Én nem akarok ezen senkivel sem vitatkozni, mert annyival több az ami a karizmák és őket körülvevő dolgok, hogy én nem akarom egy vita szintjére lehúzni. Igen t9rténtek hibák a karizmatikus egyházakban, de bizony történt a reformátusban is. És mennyivel jobb lenne ha egymás minősítgetése helyett, megfognánk egymás kezét és próbálnánk azok szolgálatára lenni, akik erre rászorulnak. Persze ha úgy nézek árjuk, hogy eleve kárhozatra valók, akkor valóban minek nekik szolgálni. De miután a missziós parancsban maga Jézus mondta: Elmenvén tegyetek tanítványokká minden népeket.... Én inkább Neki engedelmeskedem, és a felesleges szóharcokat elkerülöm.

Isten áldjon Margit!, köszönöm a szeretetedet:

Irma



Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2011. Január 26. - 20:00:34
Kedves Irma!
A keresztyénség nem sétagalopp! Engedelmesség az Igének!
Ismét leírom többes-számban: itt mindenki szeret Téged, azért mondják az igazságot emberi hízelgés,
bármiféle megalkuvás nélkül.
Én vallom mindazt, amit Ambrus Testvér tanít--Ő az egyik tanítóm-- az eleve elrendelést nem csak a Biblia
bizonyítja nekem, hanem az életem is.
Még egyszer leírom: szeretetből és mentési szándékkal mondják az igazságot, az Igét.
Sajnálom, hogy nem maradsz és nem hallgatod tovább az itteni  igazán biblikus tanítást...próbáld meg Igével
az itteni tanításokat! próbáld meg! én annyit tévelyegtem... Te most a jó helyen vagy.. Dicsőség érte a Mindenhatónak!
Az első találkozás a biblikus tanítással a mai világban megdöbbentő, beleesünk a "mélyvízbe"...
Ezen a fórumon már szerető figyelemmel kísértem egy beszélgetést, amikor megsértődhetett volna egy Testvérünk, hála a Mindenhatónak! hogy nem ez történt.. Isten gyermekei nem sértődnek, a Bibliát tanulmányozzák és mindent megpróbálnak az Igével!
Vezessen el a Szentlélek az igazságra! tesvéri szeretettel, Margit :2smitten: :2smitten: :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 26. - 20:03:16 írta Margit »



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2011. Január 26. - 21:15:50
Kedves Margit!

Nagyraértékelem a kedvességedet, de én pontosan az Ige ismerete alapján nem fogadom el azt amit Ambrus tanít. Az én Ige ismeretem és egész eddigi életem tanulmányai alapján vetem el az eleve elrendelés és Isten személyválogatónak való bemutatását. Hiszem és vallom, hogy : ...megjelent Isten üdvözitő kegyelme minden embernek... Ezt nem én mondom hanem az Ige. Nekem ez elég,.nem kellenek hozzá emberi tanítások, főleg nem olyanok, amelyek azt mondják, hogy némely ember üdvösségre, némely ember meg kárhozatra születik. Nem fogadhatom el, mert az Ige nem erről beszél. Jézus Krisztus váltsághalála nem csak egyesekért, hanem mindenkiért elég. És aki nem ezt hirdeti, nos az az Ige ellen beszél. Mi már Ambrus tesóval régi ismerősök vagyunk, és soha nem fog tudni meggyőzni ezeknek a kitekert vallási nézeteknek az igazáról. Inkább hiszek az Igének, mint már bármely emberi tanításnak. Ismerem az Igét, és nagyon szeretem, és pont ezért ezt parttalan beszélgetést nem folytatom. Legyetek áldottak !

Irma



Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2011. Január 26. - 21:27:26
Isten áldjon!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2011. Január 26. - 22:16:05
A vitának tényleg nincs értelme, s ember embert nem győzhet meg!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2011. Január 26. - 22:45:28
Csak a félre értések elkerűlése végett:
Nem a karizmákkal van problémám, hanem azzal, hogy mozgalmat szerveznek köréjük!
Valóban vannak a Ref. egyházban is problémák, s aki nyított szemmel olvassa ezt a fórumot, láthatja, hogy ezeket a problémákat sem söpörjük a szönyeg alá!
Nem haladunk kézenfogva olyan felekezetekkel, legyen az karizmatikus, vagy akár református, amelyek a kárhozat felé masíroznak!
Semmit nem fog érni az euforikus szeretet-mámor, amikor az Úr visszatér a gyülekezetetért!
Világosan mondja az ige:
"Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.
Két asszony öröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik."
Mt.24:40-41

Semmit sem fog használni akkor a "szeressük egymást gyerekek" -gondolatelve!

Végezetűl szeretném elmondani, hogy vannak karizmáim, de nem vagyok karizmatikus, vallom az eleve elrendelést, de nem vagyok Kálvinista.
Arról is meg vagyok győződve, hogy Kálvin sem akarná, hogy az igeértelmezését támogatók Kálvin követőinek (Kálvinistának) vallják magukat, Krisztus követői helyett!
Az a "teológia" pedig, amelyben igehelyek "csorognak" értelmetlenűl és összeegyezhetetlen módon a teljesség mellé, nem nevezhető Istenismeretnek!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2011. Január 27. - 07:57:34
Kedves Csaba, abban teljesen igazad van, hogy Kálvin tiltakozna a legjobban, ha megtudná, hogy kálvinizmust neveztek el róla. Ha van jobb szó, amely kifejezi a tiszta, krisztusi tanítást, akkor elfogadom, és azonnal elhagyom a kálvinista jelzőt. Valóban félreérthető egyesek számára, hogy egy ember nevét használjuk. Ám legjobban és leg félreérthetetlenebbül e jelzővel tudom kifejezni azt, hogy csakis a biblia kijelentéseihez, az Igéhez ragaszkodom.
Sajnos Krisztus nevét különböző tévtanítók, szekták kisajátították, vannak olyan elnevezések, hogy Igaz Egyház, Ősapostoli Egyház, Krisztus ... egyházak.
A kálvinizmust tehát jó értelemben használjuk, nem Kálvint imádjuk, és nem Kálvint tanítjuk, hanem az Igét. Egymás között (azokkal, akik már továbbléptek a tejen és kenyéren) beszélgetve ha azt mondom, egyetértek Kálvin tanításaival, akkor tudják azonnal, hogy miről van szó.

Tehát, amikor egy hívő közösségbe megyek, és a hitemről kérdeznek, akkor nekik nyugodtan mondom, hogy kálvinista református vagyok. A református ilyenkor megkérdezi, hogy miért hangsúlyozom, hogy kálvinista? Ilyenkor azonnal van lehetőség bizonyságtételre, és fel tudom hívni a figyelmet a református egyház árulására.

Ha pedig pogányok közé megyek, ott pedig Krisztusról beszélek, mert nekik fogalmuk sincs Kálvinról, sem a tévtanításokról, fölösleges lenne teológiai értelmezésekkel leöntenem őket, nekik az evangéliumot hirdetem, Jézus Krisztust.
De egy baptista közösségbe, vagy bárhol, ott beszélek arról, amire Kálvin hívta fel az emberek figyelmét. Kálvin sem önmagát tanította, hanem az Igét. Ha így nézem, kálvinizmus már előbb volt, mint Kálvin, ő nem tett mást, mint elmagyarázta azt, amit a biblián keresztül Isten üzent nekünk.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 27. - 08:09:15 írta Ambrus »



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2011. Január 27. - 08:11:15
Példa erre Csaba testvérem, emlékszel, hogy megkérdeztem tőled, hogy tanultad a kálvinizmust, és te pedig mondtad, hogy nem. Mégis amit vallasz, mintha Kálvin tankönyvéből mondanád fel.  vint



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2011. Január 27. - 08:52:18
No igen, mert Kálvin tankönyve a Biblia volt!
:2funny:

Én az antiókhiai mintára szimplán keresztyénnek vallom magam!
Öszíntén szólva nem nagyon zavar, hogy a látszat keresztyének is ezt vallják magukról!
Az Úr ismeri az övéit! :)
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13