Szerző Téma: Miért vonzóak más vallások a mai ember számára?  (Megtekintve 12747 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 13:00:38
[valasz author=Virág link=topic=831.msg68696#msg68696 date=1439535174]

[/valasz]

:) Várom a beszámolót  :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 19:47:33
Na, megnézted Virág a filmet?
Vagy valaki?
Mit szóltok?   :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 20:08:59
Megnéztem, érdekes és félelmetes is volt. Meg sok minden más is, volt, ami szánalmasnak tűnt - pl. amikor faltól falig utasítják egymást, hogy érintsék meg. Gyomorforgató a vezetők pénzéhsége, a hatalmaskodása, a vége felé olyanok voltak, mint egy fasiszta jellegű szervezet, egy sor vakon engedelmeskedő katonával. Nehezen megérthető, hogy ezeket a tanoknak hogy képesek elfogadni az emberek?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 20:14:14
Megnéztem, érdekes és félelmetes is volt. Meg sok minden más is, volt, ami szánalmasnak tűnt - pl. amikor faltól falig utasítják egymást, hogy érintsék meg. Gyomorforgató a vezetők pénzéhsége, a hatalmaskodása, a vége felé olyanok voltak, mint egy fasiszta jellegű szervezet, egy sor vakon engedelmeskedő katonával. Nehezen megérthető, hogy ezeket a tanoknak hogy képesek elfogadni az emberek?

Szerintem azért, mert egyezik a saját kívánságaikkal, és ebben látják azok megvalósulásának lehetőségét.
A legtöbb ember vágyik hatalomra, pénzre, a titkos ismeretek utáni tudás vágy és az örök élet utáni vágy... nem ismerősek ezek a dolgok...? édenkert?  :kacsint

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 20:40:21
Jó, de részben ostoba mese, részben alattomos manipulálás, amiket összehordanak. Ma már annyi ismeret van, iskolázottak az emberek, észre kellene venniük ezeket dolgokat.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 21:03:44
A legtöbb ember funkcionális analfabéta, nem tud szöveget értelmezni, elvontan gondolkozni... elkényelmesedett az agy a tv-től, nettől, filmektől...
A "nagyon okosak", képzettek pedig azt gondolják, ők okosabbak... vagy csak kipróbálják, és nem veszik észre, hogy a hálózat behálózza őket, mert ők "okosabbak", ravaszak, mint a kígyó..

Azt gondolom, hogy ez a lázadás miatt lehet, az Isten elleni lázadás miatt.
Ezért erős a megtévesztés, és rendkívül kifinomult.

Aztán közrejátszik az is, ez a filmben jól látszik, hogy az embereken nagy bűnbatyuk vannak, szeretnének megszabadulni tőlük, és azon az áron is, hogy esetleg zsarolhatóak lesznek utána.
"lebeg a tű", micsoda "nyereség", vagyis könnyebbség! Megvallottam, most már könnyű vagyok és szabad!
Igen ám, de ez nem az igazi szabadság, hanem szabadságnak álcázott tőr, csapda, amit aztán úgy igyekeznek hatástalanítani, hogy vak engedelmességbe menekülnek, mintha ezzel a felelősségük is megszűnne.
Közben pedig a megszerzett kis hatalmacskával, amit a "hídon" való meneteléskor szereznek, uralkodnak az alattuk levőn, kompenzálva saját megalázottságukat.
Besúgás, tudomásjelentések, maximális kontroll, egy jobb világért, ahol emberi robotok élnek.

Ez van a vallásos szervezetekben, mindeben, ahol hierarchia van... jól becsomagolva a kegyesség látszatába.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 21:09:40
Találtam egy videót, ez magyar vonatkozású, dokumentumfilm:

https://www.youtube.com/watch?v=tWNuOPEVk0U

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 22:08:04

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 09:39:16
Esetleg további vélemények, információk a szcientológusokról, módszereikről ha van, kérlek, írjatok.  :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #24 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 19:12:37
Esetleg további vélemények, információk a szcientológusokról, módszereikről ha van, kérlek, írjatok.  :int2:

Nekem az egyik volt kollégám kezdett nyitni feléjük. Bár akkor még nem tudtam, hogy miről van szó. Tanfolyamokat említett ahol tudományos előadásokat tartottak . Itt a csali a tudás volt. olyan dolgokról amit az átlag ember nem tud. Feltárva a gyógyszeripar csalásait. Vagyis rengeteg féligazságot. Amiről mi jól elbeszélgettünk. Egészséges életmód..stb. Valamint új pénzkereseti lehetőség.
Ő ezen keresztül csábították be.  Utoljára még Jézus küldetéséről beszélgettünk és úgy váltunk el. Azóta nem találkoztam vele.



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 20:26:50
Köszönöm szépen Clio! Érdekes, hogy ilyenekkel is próbálkoznak.  :nemtudom:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Mariann

  • Vendég
Válasz #26 Dátum: 2018. Május 12. - 18:13:18
A "Titok" c. könyv is a szcientológiával van összefüggésben? (és a Titok társai) mert már van  belőle több. Csak hogy ott is a tudatos pozitiv gondolkodás a fő - fő. Elolvastam , nem most, nagyon megbántam , bocsánatot kértem Istentől. Visszagondolva borzasztó amúgy. Hisz Bibliai igék is vannak benne , mármint a Titok könyvben. és rájuk való hivatkozás. Jézusra hivatkozás. És iszonyú nagy varázslás... Én is elestem benne...:( Istennek legyen hála , hogy felismertem , hogy nem én vagyok a magam ura , hanem Jézus az Úr az életem felett.!!

de nem tudom, hogy a szcientológiával van -e összefüggésben, csak hogy Csaba irt a pozitiv, meg a negativ gondolatokról ezért jött fel ez bennem, ez a kérdés.



Mariann

  • Vendég
Válasz #27 Dátum: 2018. Május 12. - 18:15:11
"Miért vonzóak más  vallások a mai ember számára ? "


hát..az is jó kérdés, hogy miért NEM vonzó a kereszténység a mai ember számára. :(



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2018. Május 14. - 22:46:59
A keresztyén vallás a világ számára sosem volt, s nem is lesz vonzó.
Isten tudja kiket vonz magához mindenféle ember közül, s Jézus is ismeri az övéit.
A baj talán éppen ott kezdődik, hogy az egyház időnként megpróbálja vonzová tenni a keresztyénséget a világ számára.
Ez a keresztyénség meggyilkolása.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2018. Május 15. - 09:32:37
 :like: