Szerző Téma: A Biblikus szeretet  (Megtekintve 17629 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2013. December 31. - 21:13:47
Elég Furcsa volna, ha ezzel a módszerrel tennénk rendet a gülekezetben.   hehe

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2013. December 31. - 21:15:28

Volt mér ilyen ingerenciád?   roll

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2013. December 31. - 21:17:56
Hát ... a fiatalok közt, de hála az Úrnak nem sokszor.
Hasznosabb a türelem.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2013. December 31. - 21:19:45
Ünneprontó!
hehe

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2013. December 31. - 21:33:40
De ha jól bele gondolok,(hajdanán, a roma misszió elején) volt olyan is amikor engem akartak megverni a gyüliben.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2013. December 31. - 21:33:58
Hát ... a fiatalok közt, de hála az Úrnak nem sokszor.
Hasznosabb a türelem.

Azért az érdekes, hogy férfiakról van szó az Igében, nem fiatalokról, nőkről... férfiakról.. :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2013. December 31. - 21:43:26
Zoli írta: ''De ha jól bele gondolok,(hajdanán, a
roma misszió elején) volt olyan is
amikor engem akartak megverni a
gyüliben.''

Hát ez elég durván hangzik. :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2013. December 31. - 21:48:44
Hát igen az elején nem igen tetszet egyeseknek az intés, vagy ha megmondtad az igazságot.
De hála az Úrnak ilyen már nincs.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2014. Január 02. - 12:42:07
Zoltan irta:
Idézet
Elég Furcsa volna, ha ezzel a módszerrel tennénk rendet a gülekezetben.   hehe

Azert ne felejtsuk el,mikor Jezus ostort font....  :2knuppel: Mondjuk az mas eset volt. :)Ma mar nem igy tesznek rendet...

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2014. Január 02. - 16:16:16
Shalom!

Igen érdekes ez a dolog. Hallottam, hogy valahol a Nehémiási lelkigondozásra és bűnkezelésre volna szükség némely közösségben, mert máshogy nem boldogulna a pásztor.

"Annakokáért feddődém velök, és megátkozám őket, és megverék közülök néhányat, és megtépém őket, és megesketém őket Istenre..." Neh 13,25

Én azonban a Páli módszer mellett teszem le a voksot.

A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére, 2Tim 2,25    


Pacific




Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2014. Január 02. - 16:19:56

igen... páli módszer az is, amikor átadja az illetőt a Sátánnak...  nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2014. Január 02. - 16:33:04
Shalom!

Igen természetesen ilyen is van kedves Kamilla.   vmosoly11
Én csak a Nehémiási kijelentéssel állítottam egy újszövetségi párhuzamot.
Az viszont érdekes, hogy az apostolok nem sokat teketóriáztak ha a közösséget is érintő bűnről volt szó. Őket csak az Isteni rend és szentség foglalkoztatta. Az átok és ítélethirdetés nagyon kemény dolog volt. Ma szerintem egyes hívők még ombudsmannhoz vagy a Helsinki bizottsághoz fordulnának hasonló esetben. Bár megelégednek a médiával is sokszor.

Pacific



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2014. Január 02. - 16:40:38

Ez elég szomorú.... :(

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2014. Január 02. - 17:15:37
Shalom!

Igen érdekes ez a dolog. Hallottam, hogy valahol a Nehémiási lelkigondozásra és bűnkezelésre volna szükség némely közösségben, mert máshogy nem boldogulna a pásztor.

"Annakokáért feddődém velök, és megátkozám őket, és megverék közülök néhányat, és megtépém őket, és megesketém őket Istenre..." Neh 13,25
 (...)
Pacific

Szerintem azért kellett és kellene most is ez a fajta bánásmód, mert a Bibliából jól kitűnik, hogy Isten patriarkhális társadalmi berendezkedésben gondolkozik, így szervezte meg Izrael életét is, de amikor elkeveredtek a környező népekkel, akkor ez megváltozott többnyire és matriarkhális gondolkodásúak lettek, legalábbis ez a szellemiség dominánsabb lett.
Jól látszik ez pl Akháb-Jézabel esetében is.
Az idegenistenek imádata, a Baál kultusz, a női istenek tisztelete ezt teszi a férfiakkal, sajnos.
Magyarországon is nagy gond ez, és a legtöbb katolikus-keresztény többségű országban is, és amíg ezen a trültene nem lesz helyreállás, a férfiak nem töltik be Istentől rendelt helyüket, szerepüket, nem veszik fel az ezzel járó terheket, kötelezettségeket és persze jogokat is, a családban, az országban, az egyházban, addig nem tud megváltozni igazából a család sem, az ország sem, és a magyarországi eklézsia sem, ahogy én látom.
Addig lehet beszélni dolgokról, igazságokról, de ha nem követi tett, akkor nem változik semmi...
A férfiaknak a családjukban kellene végre Istennek tetsző életet élni, beállni helyükre, és aztán a gyülekezetekben is.
Persze nyilvánvalóan a nőknek is ugyanezt kell tenni, de a férfinak kell elől járni ebben is :)


Nehémiás is ezért keménykedett, szerintem :) és máshol is látjuk a Bibliai történetekben, hogy milyen rosszul alakultak a dolgok, amikor idegen népek asszonyait vették feleségül.... lsd. Salamon példáját is :(

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2014. Január 02. - 17:51:38
Az egyház sok gyülekezetből, (kisegyházból) áll itthon is, nem lehet mindegyikre azt mondani, hogy rossz, de azt sem hogy jó.
A rosszaknak kellene helyreállni, nem a jóknak mégjobbá válni, vagy tökéletességre jutni.
Ahol megtéretlen szívű emberek alkotnak egy közösséget, ott nem helyreállni, hanem megtérni kellene... először, szerintem.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13