Szerző Téma: Lehet-e kenyérkéregető egy hívő?  (Megtekintve 43180 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #165 Dátum: 2018. Október 27. - 19:27:37
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #166 Dátum: 2018. Október 27. - 19:45:57
[valasz author=Aksza link=topic=864.msg88160#msg88160 date=1540418988]

[/valasz]
Én nem arra haragszom aki ad, nem is a HGy tagokra, azokra haragszom akik vásárt űznek belőlük, megnyomorítják az életüket, tönkre teszik a családi kapcsolataikat.
Hamis apostolok és álnok munkások ők mind, a hasok az ő istenük, az ószövetségi tized pedig eszköz a parasztvakításhoz.

Na, éppen az előbb mondta Németh Sándor a Hitrádióban, It-en, hogy nem kötelező se a tized, se az adakozás, hanem hitből lehet adni Isten munkájára.   :coolsmiley:
Változik a világ... régebben ők is a malakiási igével hozakodtak elő, meg Ábrahámmal, Jákobbal, stb.
Ez van...   :nemtudom:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #167 Dátum: 2018. Október 27. - 20:00:35
Na, éppen az előbb mondta Németh Sándor a Hitrádióban, It-en, hogy nem kötelező se a tized, se az adakozás, hanem hitből lehet adni Isten munkájára.   :coolsmiley:
Változik a világ... régebben ők is a malakiási igével hozakodtak elő, meg Ábrahámmal, Jákobbal, stb.
Ez van...   :nemtudom:

Pál azt írta: "és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek". Fil. 3,15

Úgy látszik, az Isten nekik is kijelentette, hogy nem kötelező.




Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #168 Dátum: 2018. Október 27. - 20:02:47
Na, éppen az előbb mondta Németh Sándor a Hitrádióban, It-en, hogy nem kötelező se a tized, se az adakozás, hanem hitből lehet adni Isten munkájára.   :coolsmiley:
Változik a világ... régebben ők is a malakiási igével hozakodtak elő, meg Ábrahámmal, Jákobbal, stb.
Ez van...   :nemtudom:

Pál azt írta: "és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek". Fil. 3,15

Úgy látszik, az Isten nekik is kijelentette, hogy nem kötelező.

Aha... úgy látszik...    :sherlock:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #169 Dátum: 2018. Október 28. - 07:16:53

Lehet, hogy ezért rágódnak a többiek, mert a hozzászólásaidból összességében valahogy mégis ez sugárzik, amit itt le is írtál.  Minimum a jövedelem tizedét oda kell adni, vagy a 20-25-50 %-ot.
Ezt nem támasztja alá az Újszövetség. Hanem annyit, akkor adjon az ember, amire a szíve indítja.
Az sem baj, ha ciki. Sok mindenben mérhetetlenül nagyobb szabadságunk van, mint az ószövetségi időkben.

Kedves Virág, ha az jött le, hogy én azt írtam volna, hogy bármennyit is "kell" adni, akkor bizonyára rosszul fogalmaztam.
Akkor helyesbítek. Nem kell adni.
És teljesen egyetértek Veled abban, hogy az Újszövetség nem támasztja alá a tized kötelezettségét, de nem is tiltja. Mivel úgy van ahogy mondod, szabadságunk van ebben a témában is. Egyformán gondolkozunk.

Rendben, Aksza, örülök! :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #170 Dátum: 2019. Február 10. - 09:51:15
[valasz author=Csaba link=topic=864.msg73496#msg73496 date=1451756988]

Lázár története meglátásom szerint csak egy példázat volt és arra szolgált, hogy tisztázza, hogy halálunk után nincs lehetőség a kárhozatból kikerülni, vagyis nincs átjárás a pokol és a mennyország között. Tehát itt nem a koldulás volt a lényeg. Én is úgy gondolom, hogy Isten gyermekei nem kenyérkéregetőek, és vallom, hogy Isten nagyon jól tudja, hogy vannak szükségleteink és ezeket mindig kirendeli a számunkra. Mindegy hogyan, de gondoskodik rólunk, lehet akár egy ingyenkonyhás étkezéssel is, mint valaki ez már leírta itt. Isten szerető gondoskodását a saját életemmel is tudom bizonyítani. Soha nem voltam kenyérkéregető annak ellenére, hogy otthonról a szüleim szó szerint semmivel indítottak el a nagybetűs életbe. Isten mindig készített számomra olyan lehetőségeket, hogy megdolgozhassak a betevőért, ma pedig már ettől többre is telik, dicsőség ezért Neki!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #171 Dátum: 2019. Február 10. - 11:10:27
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=864.msg89313#msg89313 date=1549788675]

[/valasz]
Aki ingyenkonyhán eszik, az nem kenyérkéregető!?
Ja, hogy a Biblia semmit sem tud az ingyenkonyháról...
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 10. - 11:11:14 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #172 Dátum: 2019. Február 10. - 11:18:23
[valasz author=Csaba link=topic=864.msg89317#msg89317 date=1549793427]

Véleményem szerint az ingyenkonyhán való étkezés lehetősége nem egyenlő az utcán való koldulással. Véleményem szerint Isten nem hagyja, hogy az övéi az utcán való koldulással lejárassák Őt. Azok akik Jézus nevében koldulnak (nem régen találkoztam egy ilyennel) nem is tudják mit cselekszenek, ők biztosan nem Isten gyermekei.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #173 Dátum: 2019. Február 10. - 11:32:12
Emlékszel a koldus történetére a Jeruzsálemi templom előtt?
Ő konkrétan nem kenyeret kért Péteréktől, de gondolom nem egy új lóra gyűjtött.
A kolduló keresztyén nem Isten, hanem az egyház szégyene.
Valahol beszél erről Jakab is a hit cselekedetei kapcsán.
Pál leveleiből tudjuk, hogy ő is gyűjtött a Jeruzsálemi szegényeknek, hogy elkerűljék az éhinséget.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #174 Dátum: 2019. Február 10. - 11:44:56
[valasz author=Csaba link=topic=864.msg89320#msg89320 date=1549794732]

A jeruzsálemi templom előtt kolduló Isten gyermeke volt-e már vagy még nem? Tudsz-e olyan igehelyet a Bibliában amikor azt olvashatjuk, hogy Isten gyermekei koldultak?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #175 Dátum: 2019. Február 10. - 12:57:39
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=864.msg89321#msg89321 date=1549795496]

[/valasz]
Ha a Jeruzsálemi koldus nem volt Isten gyermeke, akkor Isten miért gyógyította meg?
Ha Pál apostolnak élelmiszerre kellett gyűjteni a jeruzsálemi testvéreknek, mi zárja ki, hogy ők nem kéregettek?
Aztán itt van a bibliai történeteken kívül a hétköznapok valósága.
Szóval akik az utcákon koldulnak, azok közül egy sem lehet Isten gyermeke, mert a Biblia ezt kizárja?
A Biblia nem Isten, de mégcsak nem is tévedhetetlen.
Minden esetre ír az antikrisztus uralkodásáról, amikor Isten gyermeke sem el nem adhat, sem nem vehet...
A valóság gyakran írja felül a bibliai "törvényszerűségeket".

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #176 Dátum: 2019. Február 10. - 13:06:48
[valasz author=Csaba link=topic=864.msg89325#msg89325 date=1549799859]

Kedves Csaba!

Nem ez volt a kérdés. Tudsz-e a kérdésemre válaszolni?
Semmi baj ha nem, csak ne beszélj mellé légyszíves, ennek semmi értelme.

Tudom, hogy előszeretettel kritizálod a Bibliát, tudom, hogy szerinted nem tévedhetetlen. Így sajnos nem fogok tudni veled eszmét cserélni és beszélgetni, mert nincs közös alap amire építhetünk. Szíved joga kritikával illetni Isten Igéjét, ezzel majd neked kell elszámolnod, nem nekem.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #177 Dátum: 2019. Február 10. - 13:19:36
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=864.msg89328#msg89328 date=1549800408]

[/valasz]
Kedves Piros Tulipán!
Tévedtsz, nem a Bibliát kritizálom, hanem azt a felfogást, amely a Biblián kívül nem ismer semmit.

Dávid a Zsoltárokban írta le, ennek a topicnak az alapját:
25.Gyermek voltam, és már megvénültem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, sem azt, hogy magzata kenyeret kéregetett volna.
26
Mindennap könyörül és kölcsönad, és magzata áldott.

Hogy mi volt az ő idejében, azt csak ő tudja.
Minden esetre ma az igaz nem ad mindennap kölcsön és nem is könyörül.
Hogy a magzata áldott voltáról ne is beszéljünk, sem a hitet elhagyó keresztyén gyerekekről.

Tényleg nem tudom mi volt Dávid idejében, ahogy ő sem járt a Blahán...


'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #178 Dátum: 2019. Február 10. - 17:14:50
Én hiszem és vallom, hogy Isten gondot visel minden hozzáfordulóról és betölti a szükségeiket. csak sokszor Istennek egész más a véleménye a mi szükségeinkről. Néha bizony be kell érni az ingyen konyhával, mert a kereszténység megszünt annak lenni, aminek Isten szánta. Én még átélhettem azt, hogy a gyermekkori és ifjúsági gyülekezeteimben számontartották a szegényeket, a bajban, nyomorúságba jutott testvéreket és fizikai szükségleteikben is segítették őket. A mai gyülekezetek - tisztelet a kivételnek - már nem így működnek. De én a saját példámból tudom, hogy aki Istenre bízza magát, az előbb utóbb kilábal a bajból, mert ahogy az Ige mondja : sokkal drágábbak vagyunk az ég madarainál, pedig róluk is gondoskodik a Teremtőjük.

Maga Jézus mondta, hogy szegények mindíg lesznek velünk, pont azért, hogy megmutathassuk mennyire vagyunk készek a könyörületre, az irgalmasságra, a jónak cselekvésére. És ha igazán Istennek szolgálva cselekszünk jót valakivel, aki éppen szükséget szenved, akkor nem várunk arra, hogy kérjen, mert észre vesszük a bajt és kétszer ad, aki gyorsan ad, és lehetőleg úgy, hogy ne sérüljön az illető emberi méltósága. Tudván, hogy ilyenkor az Úrnak adunk, kincseket gyüjtve a mennyben.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #179 Dátum: 2019. Február 10. - 17:29:59
[valasz author=Irma link=topic=864.msg89331#msg89331 date=1549815290]

[/valasz]
Mivel a koldus Lázár története Piros Tulipán szerint csupán Jézus által kitalált példázat volt, nem láttam értelmét a történet feszegetésének. Bár Jézus Dáviddal szemben ismert kolduló igaz embert.
S ez még a keresztyénség létrejötte előtt volt.
Mára pedig Dávid uralkodásától igencsak másként fest a társadalom és az azt írányitó, uraló hatalom...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13