Szerző Téma: Az egyház a "hatalom" szolgálatában  (Megtekintve 2858 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2016. Január 21. - 08:23:07
Ebben a topicban szándékozom összegyűjteni azokat az igéket, tanításokat, cikkeket amelyekkel az egyház eredményesen próbál, próbált az évszázadok során Isten népéből gondolkodni képtelen birkákat formálni.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2016. Január 21. - 08:23:30
Csendes Percek
Jákób ezt mondta Lábánnak: Már húsz esztendeje vagyok nálad, juhaid és kecskéid nem vetéltek el, nyájad kosait nem ettem meg. Amit a vad széttépett, nem vittem hozzád, magam térítettem meg, tőlem kérted számon; meg azt is, amit elloptak tőlem nappal vagy éjjel. Nappal a hőség emésztett, éjjel meg a hideg, szememet kerülte az álom. Ilyen húsz esztendőm volt a házadnál: tizennégy évig szolgáltalak két leányodért, hat évig meg juhaidért. Te pedig tízszer is megváltoztattad a béremet. Ha atyám Istene, Ábrahám Istene és Izsák félelmes Istene velem nem lett volna, akkor most üres kézzel bocsátanál el engem. Isten azonban látta nyomorúságomat és kezem munkáját, ezért figyelmeztetett téged a múlt éjjel.
1Móz 31,38-42.
KEMÉNY MUNKA, KIS FIZETÉS
Sőt, dicsekszünk a megpróbáltatásokkal is, mert tudjuk, hogy a megpróbáltatás szüli az állhatatosságot, az állhatatosság a kipróbáltságot, a kipróbáltság a reménységet. (Róm 5,3-4)
Fiatalon csatlakoztam a Kaliforniai Természetvédőkhöz, kalandot keresve a nagyvilágban, nem tudva, mit kezdjek az életemmel. Toborzási mottójuk: "Kemény munka, alacsony fizetés, nyomorúságos körülmények..." volt. Új kalandom iránti lelkesedésemet lehűtötte a tény, hogy a mottó igaz volt. Keményen dolgoztam kis fizetésért, nehéz körülmények között.
Friss Krisztus-hívőként kezdtem felfedezni, hogy összefüggés van a kitartásom és Isten jellemformáló tervei között. Valamivel később elolvastam Lábán történetét, aki becsapta Jákobot. Lábán felügyelete alatt Jákob keményen dolgozott, szélsőséges hőmérsékleti viszonyok, álmatlan éjszakák és méltánytalan bánásmód között egy olyan feleségért, akit nem választott magának. Isten pedig megáldotta az ő állhatatosságát. Isten ezt a tapasztalatot Jákob jellemének formálására használta.
A történet emlékeztet, hogyan képes Isten formálni minket a viszontagságok között. Ahogyan hűségesek maradunk és kitartunk a nehézségek között, úgy Isten is hűségesen formálja Krisztus jellemét bennünk. Kegyelmében megerősödve és képmására formálódva kerülhetünk ki a megpróbáltatásokból.
Imádság: Urunk! Add, hogy elviseljük a viszontagságokat tudva, hogy te munkálkodsz bennünk. Ámen.
Az állhatatosság isteni jellemet munkál.
Timothy Austin (Isztambul, Törökország)
IMÁDKOZZUNK A NEHÉZ KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT DOLGOZÓKÉRT!

Nem tudom, hogy éppen Orbán Török társadalmi modellje kap-e itt keresztyén megerősítést.
Minden esetre Isten az imádságon kívül más dolgot is elvár a hívő embertől.
A törvényesen kezébe adott jogokkal való értelmes életvitelt...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 21. - 08:30:13 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2016. Január 22. - 13:54:20
hmmm... valaha én is így gondolkoztam, lelkesen, és hogy a jellem formálódik... igen, tényleg, formálódik, de milyenné?

Sokan nem kalandvágyból fogadnak el ilyen munkákat, hanem kényszerűségből, mert nincs más, jobb.
Jákob sem volt boldog, szerintem, csak akarta Rachelt, szerette, és ez erősen motiválta.
Mindenkit motivál valami, aki ilyen munkahelyen dolgozik.

Én régebben dolgoztam "Lábánnál", keresztényként, buzgó keresztényként, de egy idő után már nem tudtam szívből hálát adni se a munkáltatóért, se a munkáért, és miután nemleges választ kaptam kérdésemre, hogy ad-e órabér emelést, otthagytam. Nagy megkönnyebbülés volt, és nagyon rövid idő múlva lett másik munkahelyem, azzal az órabérrel, amit kértem, de nem kaptam meg.

Az igaz, hogy kb. 4 év múlva visszamentem a volt "Lábánhoz", de jó az órabér :) bár kevés az óra...

Azt tanították az akkori gyülimben, hogy Isten dicsőségére kell dolgozni, meg ilyenek... igaz, de miért dicsőíti Istent az, ha gyermekét kihasználják, megalázzák?

A jellemem formálódott, igaz, és nem haraggal váltunk el, de ami sokk, az sokk..  :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2016. Január 22. - 14:58:02
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2016. Január 23. - 13:55:00
1Kor.7:21. Szolgai állapotban hivattattál el? Ne gondolj vele, sőt ha szabad lehetsz is, inkább élj azzal.
Károli -fordítás
Nem tudom, hogy Károli bácsi a kora társadalmi rendjének szeretett volna-e kedvezni, s hogy úgy értette-e a saját fordítását, ahogy ma azt kénytelenek vagyunk érteni. Minden esetre elég intő példaként szolgálhatott a jobbágyság felé.
Érdemes az igét egy modern mai fordításban is megvizsgálni, főként hogy a görög szöveg ezt a verziót jobban támogatja:
1Kor 7,21
Rabszolgaként kaptad az elhívást? Ne törõdj vele! Ha azonban szabaddá lehetsz, akkor használd ki az alkalmat arra, hogy felszabadulj!
Egyszerű-fordítás 2006

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13