Szerző Téma: "Erővel és hatalommal"  (Megtekintve 6652 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2011. Február 05. - 15:29:52
"Mert úgy tanítja vala őket, mint akinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudók."
Mt. 7:29

Az Úr Jézus Krisztus "hatalommal" való tanításait, bizonyos teológiai álláspont képviselői a jelekkel és a csodákkal mossák össze.
Éppen ezért számukra a hiteles igehírdetés, nem az Istentől származó üzenet személyt átformáló hatásában, hanem az igehírdetéshez kapcsolódó "démonűzésekben", "gyógyításokban" mutatkozik meg.
Nem Isten igéjének élő és ható voltában látják az Istentől származó hatalom által történő tanítást és igehírdetést, hanem minduntalan jeleket kívánnak!

Amikor Jézus a Jeruzsálemi templomot megtisztította a galambárúsoktól és pénzváltóktól, nem csodák által tette, hanem "erővel és hatalommal". Éppen afelől érdeklődtek a főpapok és az írástudók is, hogy kitől kapott hatalmat, felhatalmazást arra, hogy ekként cselekedjék.
Jézus nem adott választ a kérdéseikre, de ez nem lehetett mentségükre!
Az Úr Jézus Krisztus valóban sok csodát és jelet tett, azonban tanításainak alapját és hatalmát, erejét, nem ezek a jelek és csodák, hanem az Istentől való származása szavatolta!

"Felele néki Simon Péter: Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad.
És mi elhittük és megismertük, hogy te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia."
Jn. 6:68-69

Az Istentől rendelt igehírdetőt, tanítót ma is kisérhetik jelek! Azonban hitelességét a bibliával párhuzamba állított szavaival és azoknak a hitéletre gyakorolt hatásával kell  vizsgálni!

Az Istentől származó "erő és hatalom" nem áll meg a hókuszpókuszok szintjén, s nem pusztán jelekben mutatkozik meg!
Ne feledjük el, hogy maga a sátán is a világosság angyalának adja ki magát, jeleket és csodákat téve, hogy elhitesse, ha lehet még a választottakat is!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 01. - 23:18:33 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 14:44:08
Érdeklődöm, ti hogy látjátok?

Imádkozom azért, hogy az az igazság amit nekem kijelent az Úr, elhangozzon a pulpitusról illetve annak a szájából, aki ilyen szolgálatban van a közösség előtt.

Azért imádkozom, mert a tanítást a nőnek kifejezetten ellenzi az Írás, és azért is imádkozom, mert az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít, és mi haszna van a TEST-nek abból, hogy én valamit megértek, ha az nem az egész testnek a hasznos.

Szóval az imám meghallgatásra talál, mert hallom!

Ez mire bizonyíték?

Jó azt tudom, hogy ima meghallgatásra, de a szolgálatot teljesítő testvér vonatkozásában?

Én arra gondolok, hogy bennünket szellemi kötelék köt össze, ezt erősíti meg ezzel a Mi Atyánk!

 :angel:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 16:04:14
Valószínűleg nem írtam a kérdésem jó helyre, mert az "..." jelre gondoltam, de az Úr Jézus Krisztus valóságos erővel és hatalommal hírdette Isten igazságát!

 :(



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 17:18:53
Bocsi Magduska a kérdést azt én még mindig nem értem. :irulpirul:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 17:26:08
Ha én imádkozom valamiért, és az megteszi azt amiért imádkoztam, akkor azt jelenti  ez, hogy egy szellemben vagyunk?

Személyes befolyásolásra nincs lehetőség!

 :int2:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 17:35:34
Ha a konkrét példádra gondolsz, akkor valóban azt is jelentheti, hogy egy szellemben vagytok, meg azt is, hogy Isten meghallgatta az imádságodat. :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 17:51:04
 :angel:

Na most jól elmondtam a gyöngyöm, ki is vettem és áttettem az "aranyköpésekhez", mert az én aranyköpésem.
 :angel:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 17:57:33
Biztos, hogy oda raktad, én nem találtam meg! :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 18:02:13
Bocsi, közben meglett! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 18:48:55
Ha én imádkozom valamiért, és az megteszi azt amiért imádkoztam, akkor azt jelenti  ez, hogy egy szellemben vagyunk?

Személyes befolyásolásra nincs lehetőség!

 :int2:

Ha az a valami, amit megtesz, vagy kimond a másik alapvetően nem ellenkezik eddigi felfogásával, magatartásával, szívbéli hozzáállásával, és a kérés is Istennek tetsző, akkor szerintem igen.
Pl. amikor Ábrahám feleséget hozat szolgájával Izsáknak. A szolga imádsága és Rebeka megfelelő viselkedése azt mutatja, hogy egy Lélek közösségében voltak.

Ellenben Bálám hiába áldotta meg Izraelt, ő más szándékkal érkezett, más indulat volt a szívében, akarata, természete ellenére mondta, amit mondott, Isten vett rajta erőt, hogy végül áldást mondjon. Bálám és Izrael nem egy lélek alatt álltak.

 :piroska:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 18:56:47
Köszönöm drága Virágom, tökéletes!
Áment mond rá a szívem

 vint



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:00:08
Jaj, nagyon örülök Magduska! szivetadja

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. Június 29. - 11:54:25
"Mert úgy tanítja vala őket, mint akinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudók."
Mt. 7:29

Az Úr Jézus Krisztus "hatalommal" való tanításait, bizonyos teológiai álláspont képviselői a jelekkel és a csodákkal mossák össze.
Éppen ezért számukra a hiteles igehírdetés, nem az Istentől származó üzenet személyt átformáló hatásában, hanem az igehírdetéshez kapcsolódó "démonűzésekben", "gyógyításokban" mutatkozik meg.
Nem Isten igéjének élő és ható voltában látják az Istentől származó hatalom által történő tanítást és igehírdetést, hanem minduntalan jeleket kívánnak!

Amikor Jézus a Jeruzsálemi templomot megtisztította a galambárúsoktól és pénzváltóktól, nem csodák által tette, hanem "erővel és hatalommal". Éppen afelől érdeklődtek a főpapok és az írástudók is, hogy kitől kapott hatalmat, felhatalmazást arra, hogy ekként cselekedjék.
Jézus nem adott választ a kérdéseikre, de ez nem lehetett mentségükre!
Az Úr Jézus Krisztus valóban sok csodát és jelet tett, azonban tanításainak alapját és hatalmát, erejét, nem ezek a jelek és csodák, hanem az Istentől való származása szavatolta!

"Felele néki Simon Péter: Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad.
És mi elhittük és megismertük, hogy te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia."
Jn. 6:68-69

Az Istentől rendelt igehírdetőt, tanítót ma is kisérhetik jelek! Azonban hitelességét a bibliával párhuzamba állított szavaival és azoknak a hitéletre gyakorolt hatásával kell  vizsgálni!

Az Istentől származó "erő és hatalom" nem áll meg a hókuszpókuszok szintjén, s nem pusztán jelekben mutatkozik meg!
Ne feledjük el, hogy maga a sátán is a világosság angyalának adja ki magát, jeleket és csodákat téve, hogy elhitesse, ha lehet még a választottakat is!

Nagyon igaz ez  O0

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. Június 29. - 15:07:14
Egyébként, ha megfigyeljük Jézus gyógyításait, akkor láthatjuk, hogy Ő az egész ember helyreállításán "dolgozott", vagyis az ember mindhárom "területén" = szellem+lélek+test.

Hirdette az evangéliumot = az igét, melyben van az örök élet, a bűnbocsánatot, a kegyelmet, azt, hogyan lehet Istennek engedelmes, hívő életet élni és gyógyított, szabadított.

Ján 7:23 
Ha pedig körülmetélhető az ember szombaton, hogy meg ne sértsék Mózes törvényét, ti most azért haragszotok rám, mert én egy embert teljes egészében meggyógyítottam szombaton?

Teljes helyreállítás volt a cél, nem a csodák és jelek, ahogyan Csaba is írta.
És fontos volt a sorrend....
Azért, mert:
Róm 14:17 
Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szentlélek által való öröm.

Isten Igazsága -> békességet szerez Istennel, lelkiismeretünkkel és emberekkel -> Isten Szelleme általi öröm! = a teljes helyreállás Krisztusban, szerintem  vmosoly11

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2013. Július 12. - 21:42:22
"Mert úgy tanítja vala őket, mint akinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudók."
Mt. 7:29
(....)
Az Istentől rendelt igehírdetőt, tanítót ma is kisérhetik jelek! Azonban hitelességét a bibliával párhuzamba állított szavaival és azoknak a hitéletre gyakorolt hatásával kell  vizsgálni!

Az Istentől származó "erő és hatalom" nem áll meg a hókuszpókuszok szintjén, s nem pusztán jelekben mutatkozik meg!
Ne feledjük el, hogy maga a sátán is a világosság angyalának adja ki magát, jeleket és csodákat téve, hogy elhitesse, ha lehet még a választottakat is!

Igen, így igaz.
Jézus erejének és hatalmának titka:
Ján 8:28 
Így szólt azért hozzájuk Jézus: Amikor fölemelitek az Emberfiát, akkor majd felismeritek, hogy én ki vagyok, és hogy magamtól semmit sem teszek, hanem azt mondom, amire az Atya tanított engem.
Ján 8:29 
Velem van az, aki elküldött engem, nem hagyott engem egyedül az Atya, mert én mindenkor azokat cselekszem, amik neki kedvesek


Nekünk is ezt kell tenni, és akkor olyanok leszünk, mit Mesterünk és követni fognak jelek és csodák   vmosoly11

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.