Szerző Téma: Fegyelmezési kérdések  (Megtekintve 11996 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2016. Március 29. - 15:28:20
A gyermekek, fiatalok fegyelmezésével kapcsolatos kérdések megbeszélésére létrehozott topic.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2016. Március 29. - 15:33:05
Sziasztok!

A tanárok nevelői, fegyelmezési lehetőségeit egyre jobban beszűkítették a kormányzatok a rendszerváltás óta, és úgy érzem, a tekintélyük is nagy csorbát szenvedett. Szerintem nagyon nehéz lehet ma tanárnak lenni. Más dolgok miatt is.

Szerintetek melyek a megengedhető fegyelmezési eszközök? A testi fenyítés elfogadható bizonyos esetekben az iskolában, akár egy keresztyén tanár részéről?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2016. Március 29. - 15:42:02
Simán! Mi az, hogy egy taknyos gyerek leköpi,szidalmazza, vagy megrúgja a tanárát?!
Szerintem éngem gyorsan kivágnának a helyükben...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2016. Március 29. - 16:53:44
Az a helyzet, hogy minden otthon kezdődik, és dől el.
Az, hogy a gyerekek ilyenek a tanáraikkal azt mutatja, hogy a szüleit sem tiszteli, nincs tekintély ismerete.
A modern szülő hagyja a gyereket kibontakozni, fejlődni, a maga módján... khmmm
Nincs helyes értékrendje és igazi családi mintája a legtöbb gyereknek, persze tisztelet a kivételnek.
Vagyis az isteni családmodell hiányzik.
szerintem  :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2016. Március 29. - 16:59:39
Egyetértek abban, hogy a szülőknek kell(ene) a gyerekeket nevelni. A probléma az, hogy a fegyelmet a tanároknak akkor is fenn kell tartaniuk, ha egy neveletlen kis bunkó zavarja meg a többiek haladását...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2016. Március 29. - 17:04:33
Valószínűleg a neveletlen kis bunkó szülei sem tisztelik a tanárt...  :nemtudom:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2016. Március 29. - 17:15:59
Valószínűleg a neveletlen kis bunkó szülei sem tisztelik a tanárt...  :nemtudom:

Én is azt gyanítom, hogy ahol a szülők ilyeneket mondanak a tanárokról, hogy pl. az a hülye ez meg az, és ahol a gyereknek mindig igazat adnak, ott ez a mentalitás ragad át majd a gyerekekre. És ha ő is mondja, mondhatja, hogy hülye, vagy hasonlót, és nem szólnak rá a szülei, akkor ott már csak a tanár tudja kivívni magának a tiszteletet, a mai csekély fegyelmezési lehetőségekkel, személyes fellépésével, ha tudja.

Viszont amit a (nem hívő) szülők nem tudnak, hogy ezek a dolgok rájuk is fognak vissza ütni. Ez a lelkület ott lesz a későbbiekben az idősekkel, a vezetőkkel és bármilyen tekintéllyel, végső soron Istennel szemben.


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2016. Március 29. - 17:26:09
Egyetértek, nem tisztelik a tanárt ők sem. Hiszen mamár a tanár csupán "közalkalmazott", a szülők adójából fizetve.
Ezt az összefüggést sújkolják az emberek fejébe, ami ettől jó néhánynál el is száll...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2016. Március 29. - 17:27:35
Valószínűleg a neveletlen kis bunkó szülei sem tisztelik a tanárt...  :nemtudom:

Én is azt gyanítom, hogy ahol a szülők ilyeneket mondanak a tanárokról, hogy pl. az a hülye ez meg az, és ahol a gyereknek mindig igazat adnak, ott ez a mentalitás ragad át majd a gyerekekre. És ha ő is mondja, mondhatja, hogy hülye, vagy hasonlót, és nem szólnak rá a szülei, akkor ott már csak a tanár tudja kivívni magának a tiszteletet, a mai csekély fegyelmezési lehetőségekkel, személyes fellépésével, ha tudja.

Viszont amit a (nem hívő) szülők nem tudnak, hogy ezek a dolgok rájuk is fognak vissza ütni. Ez a lelkület ott lesz a későbbiekben az idősekkel, a vezetőkkel és bármilyen tekintéllyel, végső soron Istennel szemben.

 Egyetértek :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2016. Március 29. - 20:59:31
Simán! Mi az, hogy egy taknyos gyerek leköpi,szidalmazza, vagy megrúgja a tanárát?!
Szerintem éngem gyorsan kivágnának a helyükben...

Szerintem is vissza lehetne vezetni a testi fenyítést súlyos esetekre. De vajon a mai társadalom hogyan fogadná? Annyira kifordultak a dolgok a helyükről.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 29. - 21:04:10 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2016. Március 29. - 21:05:10
És mi lenne a súlyos eset?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2016. Március 29. - 21:44:04
A társadalom nem tűrné jól. "Az én gyerekemet senki sem ütheti meg!" Nem lenne ezzel semmi baj, ha a szülök levernének egy sallert a kölyöknek, amikor megérdemli.
Mikor érdemli meg? Érdekes, a mi szüleinknek nem kellett ehhez külön nevelési tanácsadó.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2016. Március 29. - 21:52:00
Igazából én sem örültem, amikor a lányomat egyszer pofon verte egy tanárnő. Nem volt jogos, egyáltalán.
Nekem nem szólt, nem is volt rá igazából oka, csak indulatból vágta pofon, és a lányomnak egész iskolás korára meghatározó volt ez a durvaság, igazságtalanság, mert ez elsőben, vagy másodikban történt.
Nem volt rossz gyerek, hanem valamit nem bírt megérteni, vagy ilyesmi, nem emlékszek.

Szerintem első, második.... lépés mindenképp, hogy a szülőnek írni, behívatni, megbeszélni, ha nem bírni a gyerekkel, és csak a végső eset lehetne a verés.
Csak az a baj, hpgy ha megengednék a verést, akkor sok igazságtalanság, visszaélés  is előfordulhatna.

Szóval, jobb, ha nem veri a tanár a gyereket. :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2016. Március 29. - 23:15:56
Nem jó ha egy tanár veri a gyerekeket. De néha szükségszerü a keményebb fellépés, a fegyelmezés szükséges.

Ha vissza emlékszem gyermek koromra, volt egy két kemény kezű tanárom. Be is voltunk tolyva rendesen  :) .  S ha kaptunk a tanártól, meg se mertem mondani  othon apámnak, mert több mint valóniszinű, tőle is kaptam volna egyet.
 
Most felnőt fejjel inkább szeretnék a gyermekemnek egy olyan matek tanárt ... mert legalább úgy felyeztük a sulit hogy tudtuk a mateket, mert ha kemény is volt, de a mateket megtanította nekünk. Nem tudom, de valahogy akkor inkább ha tanár volt valaki azt azért tette, hogy a gyermeket megtanítsa,  s mi ezt tudtuk, tiszteltük éket, s szüleink is ... ma a legtöbb  tanár – sajnos -  csak egy munkahelynek tekinti,  - teljen el az óra valahogy, mindegy hogy az a diák tud vagy nem ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2016. Március 30. - 11:12:28
És mi lenne a súlyos eset?

Amiket a Csaba felsorolt, szerintem azok. A tartós ellenkezés, engedetlenség, a gyengébb gyerekek bántalmazása is. De ezt, ha lenne még ilyen fegyelmezési forma, egy adott tanári közösségnek kellene megfogalmaznia, hogy mi tartozhat ide.
A testi fenyítés semmiképpen nem szólhat arról, hogy egy tanárnak épp dühkitörése van. Hanem egy minősített büntető és nevelő eszköz, amit megfontoltan, részben az adott gyerek érdekében tesznek meg, részben a rend fenntartása miatt.

Ami a lányoddal történt, szégyen. Eleve pofon vágni egy gyereket csak a szülő joga szerintem. Ilyenkor a tanárt kellene figyelmeztetni, több ilyen eset után pedig eltanácsolni a tanári pályáról.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 30. - 11:14:27 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1