Szerző Téma: Nem csak fiataloknak! :)  (Megtekintve 1964 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2016. Április 25. - 21:25:49
Azt veszem észre, hogy az egyházban bizonyos fogalmak teljesen elveszítik a jelentéstartalmukat. Más fogalmakat lassan-lassan eltüntetünk a keresztyén szókincsből.
Amikor fiatal, vagy frissen megtért keresztyének nem ismernek egy-egy fogalmat, kifejezést, nem értik, hogy mit takarnak valójában, szűkségtelen a megütközés.
Valahonnét meg kell tanulniuk feltölteni a szavakat, kifejezéseket jelentéstartalommal.
Számomra az igazi döbbenet az, amikor érett keresztyének is csak tátognak, mint hal a szatyorban egy-egy ilyen fogalom hallatán. Saját szavaikkal is képtelenek körülírni a keresztyén hit alapjait jelentő meghatározásokat.
Ilyenkor egyszerűen párbeszédek válnak értelmetlenné és okafogyottá.
Egy,az emberek által megálmodott gróteksz Istenképből kezd kialakúlni, egy félelmetesen félrevezető Istenismeret.
Gondoljunk csak bele, hogy milyen galibát okozna az életünkben, ha nem tudnánk helyes jelentéstartalmat adni az olyan szavainknak, mint a "forró", "síkos", vagy pl. mint a "mély".
Ha az ember Istent éríntő kifejezésekkel kapcsolatban hasonlóan hadilábon áll, az színtén elkerűlhetetlen sérűléseket okozhat az Isten és az ember kapcsolatában.
Egy dolgot azonban ki kell jelentenünk, nem lehetünk naívak, nem Isten lesz az, aki sérűléseket szenved, amíg megértésre jutunk...
Ennek a topicnak legyen a segítő szándék a célja.
Bárki leírhatja, hogy számára mit jelent egy-egy sarkallatos fogalom jelentéstartalma, átbeszélhetjük, rákérdezhetünk fogalmakra egymás épűlésére!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2016. Április 25. - 21:27:36
"Kegyelem":
A fogalom alatt, én Istennek azt a magatartását és hathatós munkáját értem, amely által az ember megmentésért munkálkodik, annak minden előzetes érdeme nélkül.
Én ezt értem alatta, remélem Isten igéje is. Szívesen olvasom mások értelmezését is.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13