Szerző Téma: Az Egyház  (Megtekintve 4777 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2011. Február 14. - 13:55:31
Keressük azokat a jellemzőket, ismereteket, amit az Egyházról az ige kijelent.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2011. Február 14. - 16:39:14
Kezdem! :hi
Istennek van VÁLASZTOTT egyháza, amelyet tulajdon vérével szerzett:
"Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett."
Acs. 20:28

Az egyházat sátán belűről próbálja megrontani:
" Valának pedig hamis próféták is a nép között, amiképpen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, aki megváltotta őket, megtagadván, önmagokra hirtelen veszedelmet hoznak."
2Pét. 2:1

Isten ítélete az egyházban veszi kezdetét:
"Szeretteim, ne rémüljetek meg attól a tűztől, amely próbáltatás végett támadt köztetek, mintha valami rémületes dolog történnék veletek"
"Mert itt az ideje, hogy elkezdődjék az ítélet az Istennek házán:
ha pedig először mi rajtunk kezdődik, mi lesz azoknak végök, akik nem engedelmeskednek az Isten evangyéliomának?
És ha az igaz is alig tartatik meg, hová lesz az istentelen és bűnös?"
1Pét. 4:12, 17-18
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 14. - 16:49:06 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2011. Február 14. - 16:57:15
Esetleg lehetne a látható és a láthatatlan egyházról is beszélgetni.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2011. Február 14. - 17:56:49
Jó ötlet!

A látható egyház fogalma számomra azokat a hús-vér gyülekezeteket jelenti, amelyek Isten igéjén állnak, hitvalló gyülekezeti életet élnek.
Ezen kívűl vannak látható felekezetek, amelyeket nem tudok a bibliai értelembe vett egyházba sorolni, mert teológiájuk, vagy hitéletük nem teszi lehetővé, hogy Isten látható egyházaként tekintsek reájuk!

Azonban ezekben a felekezetekben is lehetnek Isten által üdvösségre predesztinált személyek, akik ezen módon részei a nem látható egyháznak.

Ebből következik, hogy a nem látható egyház a ténylegesen megváltott személyek közössége, akik térben és időben nem szerepelnek jelenleg együtt.
Térben azért nem, mert elválaszthatja őket egymástól a fizikai távolság, vagy a jelenlegi felekezeti tartózkodási helyük.
Időben azért nem láthatjuk őket jelenleg együtt, mert vannak akik már meghaltak, mások pedig még meg sem születtek az anyagi világban.

Ezen felűl nem zárhatjuk ki a látható egyháznak azon tagjait sem a körből, akik jelenleg fizikailag részét képezik a látható egyháznak, azonban még sem tartoznak a választottak közé.
Az Ő hitéletük bármennyire is valóságosnak tűnik, mégis csak illúzíó, színjáték.
Az Ő végső elkűlőnítésük az egyház elragadtatásakor fog nyílvánvalóvá válni, szeparácíójukról pedig maga az Úr fog gondoskodni.
Ennyit egy szuszra! :2funny:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 06:42:03 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #4 Dátum: 2011. Május 22. - 15:32:41
Vannak  felekezetek,amelyek  úgy  definiálják az  "egyház"  jelentését,hogy  Isten  látható Szervezete,-ami  gyakorlatilag-  csak  az ő  irányzatukat jelenti.   Általában  (maximum!) 150-100 éves  felekezetek  hangoztatják.  Ezzel  szemben:  >>"Én pedig ezt mondom neked: Te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel egyházamat, és a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta. "<<  (Máté 16:18)   Végkövetkeztetésem:  akik  azt  állítják,hogy  Krisztus  Egyháza =  Szervezet, azoknak igazolni  kellene  két  évezredes látható,szervezeti  igazolt  történelmi  múltat.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2011. Május 22. - 16:05:54
Jogos, de most lovat adtál a Római Pápa alá! :hi
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 22. - 16:14:28 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #6 Dátum: 2011. Május 22. - 19:48:03
Az  Orthodoxok  inkább  előnyben  vannak,-lásd  a  görög  nyelv,és az  Újszövetség  nyelve.  A  Keleti keresztények  a  pápát,és a római  katolikusokat  tartják  szakadárnak. (Lásd  az   1054-es  Nagy  Szakadást.)  De  hitem  szerint  az  Eklézsia  nem  "Szervezet".

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2011. Június 05. - 12:44:35
Kedves Zsotza ismét egyet érünk! Krisztus teste nem felekezet függő!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 05. - 13:06:09 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #8 Dátum: 2011. Június 06. - 15:29:37
Még  Németh Sándortól  hallottam a '90-es évek  közepén,hogy a Mennyben  nem lesz  Hit Gyülekezete.  Hozzáteszem:  egyéb  felekezetek sem.  Csak az Úr  megváltottai  lesznek. 

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2011. Június 06. - 16:18:52
Tudom, hogy rosszindulatú vagyok, de nem bírom kihagyni!
Életemben először értek egyet Németh Sándorral! :2funny:
Komolyra fordítva a szót, megint azonos látásban vagyunk!
Éppen az elszigetelődő Kálvinista testvéreinknek mondtam, hogy ne képzeljék azt, hogy Nekik egy külön asztalt fog teríteni az Úr a Mennyben! :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 06. - 16:38:57 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2011. Június 20. - 23:15:41
Ahogy Csaba írását olvastam az Őszintén, rólam topicban, felmerült ott a gyülekezeti tagság kérdése, annak biblikus feltételei.

Csaba, volna kedved erről részletesebben beszélni a Biblia alapján? Hogy milyen feltétele van annak, hogy valakiről el lehessen mondani, hogy tagja egy gyülekezetnek?  :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 20. - 23:17:49 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2011. Június 20. - 23:48:33
Váááóóóó, na ezt most jól megkaptam! hehe

A gyülekezeti tagság a véleményem szerint valóban jelent egyfajta egyházfegyelmi kérdést is. A gyülekezet tagja alárendeli magát a gyülekezet döntéseinek. Aztán jelenti a valódi közösségi életet, beleértve az Úrvacsorai közösséget, a gyülekezeti életben való aktív részvételt. Nem utolsó sorban a tízed megfizetését, amely a  gyülekezet szűkségletei íránti elkötelezettségünket is kifejezi. Persze tudom, hogy nem minden felekezetnél fizetnek tízedet, de a biblikus ismérvekről beszélgetünk! :hi
Nem árt, ha a gyülekezet hitvallását is magunkénak tudjuk érezni, s erről bizonyságot is hajlandóak vagyunk tenni. Ezért a gyülekezeti tagságnak van egy "protokolja",
-Tagság íránti kérelem
- Tagfelvétel
Csak kevesen tudják, hogy a "keresztszülői" státusz a gyülekezetbe történő felvételt szolgálta eredetileg, egyfajta "pártfogói" szerepe volt a keresztyének üldözésének idejében.
Az anabaptista vízkeresztségi szertartások teljesen biblia ellenes eljárások a gyülekezeti tagság megszerzésének vonatkozásában.
Hirtelen ennyi jutott eszembe! :hi
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 20. - 23:55:11 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2011. Június 20. - 23:52:49
Magam miatt kérdeztem, nem Téged akartalak piszkálni.  szivetadja
Isten felől nincs feltétele a gyülekezeti tagságnak? Pl. egy felekezeten belül egy ember (pl. én) bármelyik gyülekezetnek a tagja lehet?  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2011. Június 21. - 00:04:37
Ó nem vettem piszkálódásnak! :2smitten:

A theológiai oldalba én nem akarok állást foglalni, ha Isten valakit konkrétan elhelyezett valahová, arról én "kívűlről" nem foglalhatok állást!
Mondjuk azt nehéz elképzelnem, hogy pécsett lakva a Dunakeszi Ref. gyülinek legyek a tagja, hiszen a földrajzi távolság miatt nem tudnék valós közösségi életet élni.
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 21. - 05:46:41 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2023. Július 11. - 15:53:23

Egy érdekes mondat:

""Maradj az egyházzal, és részese leszel, amikor az bejut a döntőbe!"

 :morfondirozik:  Mi a baj ezzel? Lehet semmi?  :nemtudom:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.