Szerző Téma: Csak Istentől származhat a szenvedés?  (Megtekintve 9220 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2016. Szeptember 17. - 12:37:39
„Huszonhárom éves koromban Isten az egyedülállóság ajándékát adta nekem, huszonhét éves koromban pedig a házasság ajándékát. Huszonkilenc évesen az özvegység ajándékát kaptam. Már nem voltam feleség. Özvegy voltam. Egy új megbízatás. Egy másik ajándék. Ne gondold, hogy ez jutott eszembe abban a pillanatban, amikor megkaptam a hírt férjem haláláról. 'Ó, Uram!' - valószínűleg ez volt minden, amire abban a döbbenetes helyzetben gondolni tudtam.
Az évek folyamán egyszerre csak egy lépést tettem a szenvedés titkát kutatva. Kezdtem felismerni, hogy lényegében minden ajándék, még az özvegységem is.
Elmondhatom, hogy békességet találtam. Azt nem mondom, hogy nem voltam magányos. Az voltam – rettenetesen. Nem mondom, hogy nem gyászoltam. De igen – a legmélységesebb
en. De olyan békességet kaptam, melyet a világ nem tud adni. Nem a szenvedés szűnt meg, hanem egy más módon, az elfogadás által kaptam békességet.”
-Elisabeth Elliot-


Az özvegység ajándéka:
Meddig kell szenvednie vajon a világnak az elmeroggyant keresztyénektől?

Isten csodálatos ajándékot készít nektek keresztyén asszonyok: Megöli a férjeiteket...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2016. Szeptember 17. - 13:54:27
 O0 O0



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2016. Szeptember 17. - 19:13:00
Egy 29 éves özvegyasszonynak ezeket tanácsolja Pál:

Tim 5:9  Az özvegyasszonyok közé csak olyan hatvan év felettit szabad bejegyezni, aki egy férfi felesége volt,
1Tim 5:10  és aki mellett jó cselekedetei tanúskodnak, ha gyermeket nevelt, ha vendégszerető volt, ha a szentek lábát mosta, ha a nyomorultakon segített, ha mindenféle jó cselekedetből kivette a részét.
1Tim 5:11 A fiatalabb özvegyeket pedig ne jegyezd be, mert ha Krisztus ellenére feltámad bennük a vágy, férjhez akarnak menni.
1Tim 5:12  Ezek ítélet alá esnek, mert első fogadalmukat megszegték.
1Tim 5:13  Dologtalanok lévén megtanulják a házról házra járást, és nemcsak dologtalanok, hanem fecsegők is, sőt más dolgába avatkozók, és olyanokat mondanak, amiket nem kellene.
1Tim 5:14  Azt tanácsolom tehát, hogy a fiatalabbak menjenek férjhez, szüljenek gyermekeket, vezessenek háztartást, és semmilyen alkalmat ne adjanak az ellenségnek a rágalmazásra.
1Tim 5:15  Mert egyesek már a Sátánhoz hajoltak.


Tehát nem tűnik Istentől való ajándéknak az özvegység a hölgy esetében... meg amúgy sem gondolom, hogy ajándék lenne....
Ez az írás inkább olyan apácás lelkületet tükröz...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 17. - 19:14:12 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2016. Szeptember 17. - 21:32:40
Én azt látom, hogy Istent teljesen torz személyiségjegyekkel bemutatni, valamiféle kegyességi elmebaj részévé vált.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13