Szerző Téma: Szó szerinti ihletettség?  (Megtekintve 17756 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2018. November 12. - 16:52:09
[valasz author=Csaba link=topic=988.msg88526#msg88526 date=1542037204]

[/valasz]

Csaba azért azzal gondolom nincs bajod, hogy a Szent Szellem itt van velünk? Ez igy van az első pünkösd óta. Az Ő érintése nyomán számtalan csoda, újjászületés, az evengélium terjedése és sorolhatnám mi minden történt. Én nem misztifikálom túl a Bibliát, de elismerem és szeretem, mert Istenről és az Ő személyéről, a Megváltásról szól,és még az e világi élethez is ad tanácsokat.



Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2018. November 12. - 16:54:01
Na innentől kezdve és az elmúlt 15év alapján számomra a Sola-scriptura elve (Egyedül a Biblia) protestáns valóságban nem jelent mást, mint a "Szentírás egyedül úgy, ahogy mi értelmezzük".
Jól tükrözi ennek szellemét, a szinte megszámlálhatatlan protestáns szakadás és felekezet.

Ehhez még csak annyit szeretnék fűzni...

Jézus sosem mondta, hogy az ő követőt az egyetértés fogja jellemezni. Egészen más kritériumot mondott:
Ján. 13.35
"Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok."

Nem arról ismeri meg a világ Jézus tanítványait, hogy mindenben egyetértenek, hanem arról, hogy egymást szeretik. Mégpedig a különböző nézetek ellenére is, ahogy Pál apostol utalt rá.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2018. November 12. - 16:56:59
[valasz author=Irma link=topic=988.msg88531#msg88531 date=1542037929]

[/valasz

Persze, hogy nincs gondom a Szent Szellem jelenlétével Irma!
Inkább van gondom azzal, amikor reá hívatkozva 3 keresztyén 3 féle módon magyarázza ugyan azt az igét.
Azért ez több, mint fura...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2018. November 12. - 17:00:24
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88532#msg88532 date=1542038041]

[/valasz]

Igen Pál apostol utalt reá, csodálatos a szeretet  hímnusza, s hozzánk hasonlóan elbukott benne, de ettől még Jézus tanítványa volt.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2018. November 12. - 17:11:59
[valasz author=Csaba link=topic=988.msg88533#msg88533 date=1542038219]

[/valasz]

Megértelek. Engem is sikerült egy időbeb jól megkeverniük, különösen a karizmatikus ""tanítóknak" ezért aztán arra az Igére gondolván : Eljő a Szent Szelem, aki elvezet titeket minden igazságra... felhagytam a "tanítások" olvasásával, hallgatásával, egyedül az Ige maradt és a Szent Szellem, és így az az igazság ér el a szívemig, amelyet épp akkor világost meg nekem az Úr.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2018. November 12. - 17:18:50
Talán ezzel vanitt a baj:

Aksza írta:

Idézet
Ezzel kifejezte, hogy nem engedi összekeverni az isteni tanokat sem az emberi tanokkal.

Pl. 1kor.7 – ami a Biblia része – mégis egy emberi tanács, s maga az Írás tesz eről bizonyságot.
Mózes engedménye se Isten akarata  - 

Aztán - had éljek Csaba kifelyezésével - maguk a Protestánsok mondanak ellent maguknak mikor egyes igehelyekre ami nem éppen felel meg az ízlésüknek, kultúráis problémának neveznek.
Tehát vagy elfogadjuk akor a teljest mint változhatatlant, vagy akkor ne nevezzük Tévedhetetlennek és változhatatlannak, maradjunk az Ihletetnél, és amellet, hogy hasznos a tanításra ...



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2018. November 12. - 17:22:54
[valasz author=Irma link=topic=988.msg88535#msg88535 date=1542039119]

[/valasz]

Igen, ez tényleg kiábránditó tud lenni.
Egy másik topicban vetette fel Aksza, hogy gondolom a Mindenható Istennek ne lett volna hatalma tévedésektől mentesen megőrizni a Bibliát?
S vajon ne lenne hatalma arra, hogy Szent Szellem egyformán, tévedésektől mentesen magyarázza azt mindenkinek?
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 12. - 17:23:34 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2018. November 12. - 17:24:39
[valasz author=Zoltan link=topic=988.msg88536#msg88536 date=1542039530]

[/valasz]

:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2018. November 12. - 17:27:10
Idézet
S vajon ne lenne hatalma arra, hogy Szent Szellem egyformán, tévedésektől mentesen magyarázza azt mindenkinek?

Csaba Látod éppen itt a probléma, mert sokan azt hiszik, mint apósom aki agyülekezetem pásztora, s ha valaki nem úgy érti a Bibliát ahogy ő, vagy nem fogadja el azt, amit Ő Isteni vezetésnek nevez, akkor az az ember a gonosztól van vezetve, met ha a Szentlélektől lenne akkor eggyet értene vele.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 12. - 17:29:30 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2018. November 12. - 17:31:21
Idézet
S vajon ne lenne hatalma arra, hogy Szent Szellem egyformán, tévedésektől mentesen magyarázza azt mindenkinek?

Lenne, de ehelyett bizonyos mértékű szabadságot adott ebben az Úr az embernek. Mert ez lehetőség, de felelősség is.
Még nem vagyunk tökéletesek, töredékes az ismeretünk is, egy életen át formálódunk. Ez egy ilyen korszak. Majd az Ezeréves Birodalom idején lesz talán, amikor már nem tanítja egyik ember a másikat.

df1

Ui: Miért kanyarodunk minden topicban az ihletettség/Biblia témájához?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2018. November 12. - 17:33:46
[valasz author=Csaba link=topic=988.msg88537#msg88537 date=1542039774]

[/valasz]

Szerintem lenne hatalma egy minden izében támadhatatlan szent irást leküldeni nekünk. De engem éppen az hat meg a szívemig, hogy gyarló embereknek küldött üzenetet, és nem vette ki azokat a részeket sem, ami félreérthető. Nekem mindig megrázó felismerés, hogy Isten születésünk előtt tudja, hogy milyenek leszünk és még is előhív minket a földi létre.
Én egyébként meg vagyok győződve róla, az, hogy nem értjük, vagy félre értjük az a mi részünk az Istennel való kontaktusunkban, és egyszer majd a maga teljességében megnyillik előttünk, most pedig rész szerint van bennünk az ismeret, de egyszer majd úgy ismerünk ahogy mi is megismertettünk.



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2018. November 12. - 17:34:19
[valasz author=Virág link=topic=988.msg88540#msg88540 date=1542040281]

[/valasz]

 :like:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2018. November 12. - 17:35:55
Én ebből arra a következtetésre jutottam, hogy senkinek sem magyarázza a Szentlélek folyamatosan az igét. Ezért mindenki beleesik tévedésekbe, én is!
Na de ezzel a Szentlélek tekintélye mögé bújni gusztustalan.
Ha a Biblia tökéletesen csak Istentől lenne, mint a Tíz Parancsolat, olyan világos lenne, mint a nap!
Csakhogy az ihletettség nem ezt jelenti, erre maga a Biblia a bizonyíték.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 12. - 17:42:23 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2018. November 12. - 17:40:40
[valasz author=Irma link=topic=988.msg88541#msg88541 date=1542040426]

[/valasz]

Amikor János, vagy Ezékiel megpróbálta megfogalmazni a látomásait szerinted Isten (Szentlélek) mondta nekik tollba, vagy az általuk ismert világra, tapasztalataikra támaszkodnak?
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 12. - 17:41:28 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2018. November 12. - 17:44:58
Talán ezzel vanitt a baj:

Aksza írta:

Idézet
Ezzel kifejezte, hogy nem engedi összekeverni az isteni tanokat sem az emberi tanokkal.

Pl. 1kor.7 – ami a Biblia része – mégis egy emberi tanács, s maga az Írás tesz eről bizonyságot.
Mózes engedménye se Isten akarata  - 

Aztán - had éljek Csaba kifelyezésével - maguk a Protestánsok mondanak ellent maguknak mikor egyes igehelyekre ami nem éppen felel meg az ízlésüknek, kultúráis problémának neveznek.
Tehát vagy elfogadjuk akor a teljest mint változhatatlant, vagy akkor ne nevezzük Tévedhetetlennek és változhatatlannak, maradjunk az Ihletetnél, és amellet, hogy hasznos a tanításra ...

Szerinted elfogadható az, hogy ha egy írást Istentől ihletettnek tekintünk, akkor azt tévedhetőnek vagy megváltoztathatónak tartjuk?

A Bibliában vannak emberi tanácsok, de ezt Pál apostol külön jelzi is, és nem az üdvösségre vonatkoznak. Nem keveri az ihletett tanácsokkal. De én nem erre gondoltam, amikor a bibliai és az emberi tanok keveredéséről beszéltem. Azokra a könyvekre, dogmákra, emberi tanokra gondoltam, amiket emberek csatolnak a bibliai kijelentésekhez. Ezekből van a probléma.