Szerző Téma: Maradni vagy kilépni?  (Megtekintve 32637 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #165 Dátum: 2015. Július 31. - 17:12:03
[valasz author=Zoltan link=topic=91.msg67804#msg67804 date=1438343426]

[/valasz]

Szép dolog pusztán szerelemből házasodni. (Ezt tapasztalból írom) Bölcs dolog is? Hatalmas ostobaság. (Szintén tapasztalat)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #166 Dátum: 2015. Július 31. - 17:26:43
Hát igen a tapasztalat érdekes dolog.
Én szerelemből házasodtam. Nem bántam meg. Most is szeretjük egymást. De ha vissza tekintek az akkori önmagamra, akkor a mai gondolkozásommal nem igen vágtam volna bele, a körülmények miatt.

Egy biztos, úgy a házasságban mint egy közösségben a legfontosabb az Úr jelenléte .

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #167 Dátum: 2015. Július 31. - 17:36:39
Zoli, megkérdezhetem, hogy hívő voltál-e már, amikor megházasodtál?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #168 Dátum: 2015. Július 31. - 18:04:18
Igen.
Miért?

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #169 Dátum: 2015. Július 31. - 19:06:37
Akkor nem PUSZTÁN szerelemből házasodtál. :szelid: A pusztán szerelemből esetében, nincs Isten, sem más ember, sem anyagi javak sem egyéb.
Csak Te és Ő. Erre az állapotra mondja a világ, hogy "A szerelem öl, butít és nyomorba dönt!" Nagyobb emberi bölcseletet még nem hallottam.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #170 Dátum: 2015. Július 31. - 19:20:19
Igen nem pusztán szerelemből, ott volt a hit is, hogy Isten velünk lesz.
A gyülekezet választástól eljutottunk a házas társ választásig.
Csak arra akartam rá mutatni, hogy az ember hitének elején, sokkal könnyebben vállaszt gyülekezetett, mert tele van érzelemmel, hittel, tervekkel, és reménnyel. Később már egészen más a helyzet.
 Úgy gondolom, minél jobban halogatod, úgy a házasságot, mint a gyülekezet választást, annál nehezebb lesz ... de lehet tévedek.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #171 Dátum: 2015. Július 31. - 19:32:38
A párhuzam bizosan működik, szerintem ebben igazad van. Én beleszülettem valamibe, mint egy szerelembe. Sokan benne is maradnak életük végéig, nem az igazsághoz, nem a Krisztushoz, hanem egy földi szervezethez ragaszkodnak. Persze Krisztust megtalálhatom, a katolikus egyházban is egy megnyomorított hittel a szívemben...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #172 Dátum: 2015. Július 31. - 19:41:51
Nem azt állítom, hogy mindenkép ott kell maradjon az ember ahol hitre jut, sőt azt sem, hogy nem kell az ember egy jó, vagy mondhatjuk Krisztushoz hű gyülekezetet keressen. Szükséges az, hogy az ember egy közösséghez tartozzon, és az lehetőleg jó és működő legyen,de minnél többet vár az ember, minnél válógatósabb annál nehezebben fog találni, sőt lehet nem is fog. S ezzel valahogy magát fossza meg az ember bizonyos áldásoktól.
 Én megvagyok győződve, hogy ott Pécset is van legalább egy gyülekezet, ahol Krisztus jelen van, ahol te is megtalálhatod a helyed, ahova be tudnál illeszkedni, és ez rajtad is áll.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #173 Dátum: 2015. Július 31. - 20:41:51
Szerintem teljesen igazad van! A legnagyobb akadályt én jelentem a számomra. A gyülekezeten kivül lévők közül, ezt kevesen merik bevallani maguknak, másoknak meg főként.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #174 Dátum: 2015. Július 31. - 21:06:55
Én megtérésem előtt csak a katolikus,m református egyházról hallottam, illetve jártam ilyen templomokban, letöbbet katolikusba, és csecsemőként római katolikusnak kereszteltek meg, legjobb tudomsom szerint.

Nagynéném hitgyülis volt, de nem tudtam róla, még szinte őt magát sem ismertem, de úgy alakult, hogy elmentünk hozzájuk, és ő beszélt nekem Jézusról, megtérésről... erről részletesen írtam már egy másik topikban :)

Azt akarom ebből kihozni, hogy megtértem, és a Hit Gyülibe keztem járni. Előtte jártam a helyi katolikus templomba, misékre, úgyhogy volt összehasonlítási alapom, és a HGY-s más volt :)

Azt gondolom, meghatározza az embert, hol tért meg, hova volt elplántálva elsőre, és hosszabb ideig, és miután kijön onnan, mindent ahhoz mér, még a hibákat látva is az "anya gyülijében".
Szerintem azért van ez, mert a legtöbb egyházban, gyüliben van valami "erős", pl. az igehirdetés, vagy az összetartozás érzése, vagy a dicséret, stb.. ami "megfogja az embert"és máshol is azt keresi, plussz még azt, hogy nagyon biblikus legyen az új gyüli, felekezet.
Azért lehet ez így, mert mikor meglátja, megérti, hol tért el az "anyagyülije" Istentől, Igétől, akkor már jobban ismeri Istent, a Bibliát, és felismeri a másik gyüliben, felekezetben lévő eltéréseket is, és nem akarja azokat sem.

Én pl. el nem tudnám képzelni, hogy református, vagy evangélikus, vagy ilyesmi felekezetbe járjak... katolikusba meg végképp nem...
De már a karizmatikusokat sem tudom elképzelni....  :nemtudom:

Szóval.... nehéz ügy... :)


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #175 Dátum: 2015. Július 31. - 21:11:57
Én is mostanság gondolkodom azon hogy hol is igazán a helyem mert sajnos ebben nincs világosságom. Meg is mondta az egyik refis tesóm a táborban hogy annyira keresem a helyem hogy nem találom meg...

Mindegy az Úr majd kimunkálja. Talán az a bajom amit Csaba is mondott hogy mind a két helyen jól érzem és otthonosan magam. Mind a refiben mind az őskeriben. Majd kimunkálja az Úr hogy melyik gyüli igazán az otthonom, ahova ténylegesen Isten akar használni és szolgálatra indítani! :)



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #176 Dátum: 2015. Július 31. - 21:21:56
Szerintem teljesen igazad van! A legnagyobb akadályt én jelentem a számomra. A gyülekezeten kivül lévők közül, ezt kevesen merik bevallani maguknak, másoknak meg főként.


Rememélem és imádkozom, hogy megtaláld azt a közösséget amire szükséged van, és amelyiknek szüksége van rád      vszeretet4.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #177 Dátum: 2015. Július 31. - 21:29:30
[valasz author=Gábor link=topic=91.msg67831#msg67831 date=1438369917]

[/valasz]

Lehet, azért vagy így Gábor, mert valamilyen módon kiegészítik egymást számodra a gyülik.. innen is egy kicsit, onnan is egy kicsit... :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #178 Dátum: 2015. Július 31. - 21:31:24
[valasz author=Zoltan link=topic=91.msg67832#msg67832 date=1438370516]

[/valasz]
Köszönöm Zoli! :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #179 Dátum: 2015. Július 31. - 21:44:09
[valasz author=Zoltan link=topic=91.msg67832#msg67832 date=1438370516]

[/valasz]

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13