Szerző Téma: Evangelizálás az interneten, de hogyan?  (Megtekintve 5676 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2017. Szeptember 10. - 17:41:53
Ma olvastam a facebookon egy csörtét hívő testvérek, s egy önmagát hitetlennek valló hölgy között.

Felmerült bennem, hogy biztosan jó-e úgy evangelizálni, hogy "rárúgjuk" egy hitetlen emberre az ajtót?!
Mert úgy emlékszem, hogy nem lehordó vitatkozásra, hanem az evangélium hírdetésére hívta el Jézus a követőit.

Miért van az, hogy a hívő emberek megfedkeznek arról, hogy valaha ők sem hittek?


Szóval egy részlet a párbeszédből:


Testvérünk:
"Szabadság lelki béke? A hitetlenség csapdájában? Nos ahová nem engedik be az Istent, ott a gonoszság, a megkötözöttség, a hitetlenség, a gőg, az emberi büszkeség uralkodik. Ember embernek farkasa lesz, irigykednek, gyilkolnak, egymást megszeplősítik, nő a nővel, férfia férfival förtelmeskedik, felnőtt a gyermekkel. Lehet az egy hivatását hit nélkül gyakorló pap, egy iskolai tanár, egy fő fő mufti, vagy akár egy utcai koldus, vagy egy világszépe, akit csak egy a Himalája tetején élő 102 éves bácsi nem próbált fel. Isten nélkül, egy embert sem kivéve, mind az ördögnek a bábfigurái, akiket az ő uruk a sátán arra tanít, hogy kérdezzétek meg már; ha van Isten, akkor miért engedi meg ezt, meg amazt? Nos az Isten nem enged meg semmi gonoszságot, de az ember a hitetlenségében az ördög csapdájában fellázadt az Isten ellen és cselekszi a sok gonoszságot."

A hitetlen hölgy válasza:


"Nem érzem hogy sátán fattya lennék amit fennt felsorolt egy sem igaz rám.Nem hálok nővel de nem is érdekel ki kivel ossza meg az ágyát.Férjem van kit imádok és feltétel nélkűl bízom benne.Nem lopok nem gyilkolok nem vagyok farkas.Aki nem érdemli meg azzal nem foglalkozok.Dol
gozok ,4 ik gyerekemet nevelem.2 őt már valakinek az istene magához szólított közülük , de nem haragszom senkire mielőtt azt mondod ezért nem hiszek.Eddig sem hittem , és nincs olyan ember aki megváltoztathatja ezen álláspontomat.Nem iszok, nem gyógyszerezek de még csak nem is lottózok.Ellenben iszonyú sok energiát fektetek abba hogy segítsek a rászorulókon bármilyen formában.Sokszor annak árán hogy nekünk kevés marad.Ha én ezek után kevesebb vagyok a Te istened szemében akkor kérdezem én ki a büszke vagy gőgös ? Csak mert nem forgatok olyan könyvet amiben nem hiszek ( sajnos mást sem mert nincs időm kitőlt minden percemet a családom a munkám a másodállásom a hobbim)és mert nem megyek vasárnaponként segget nyalni nem vagyok gonosz megkötözött gőgös farkas gyilkos leszbikus förtelmeskedő sátáni bábfigura amiket itt összehánytál."

Szerintetek helyes az összes válogatottan gonosz bűnt ráolvasni egy hitetlen fejére?
Bűnbánatra fogja ez jutattni, vagy inkább arra, hogy ő nem ilyen, tehát nincs is szűksége Isten kegyelmére?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 10. - 17:45:43 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #1 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 18:02:28
Ma olvastam a facebookon egy csörtét hívő testvérek, s egy önmagát hitetlennek valló hölgy között.

Felmerült bennem, hogy biztosan jó-e úgy evangelizálni, hogy "rárúgjuk" egy hitetlen emberre az ajtót?!
Mert úgy emlékszem, hogy nem lehordó vitatkozásra, hanem az evangélium hírdetésére hívta el Jézus a követőit.

Miért van az, hogy a hívő emberek megfedkeznek arról, hogy valaha ők sem hittek?


 [ .... ]



Szerintetek helyes az összes válogatottan gonosz bűnt ráolvasni egy hitetlen fejére?
Bűnbánatra fogja ez jutattni, vagy inkább arra, hogy ő nem ilyen, tehát nincs is szűksége Isten kegyelmére?


Mindkettő  kérdésre  az  a  válaszom, hogy  nem.
Egyetlen  pozitívum, hogy    hogy  egy  erősen  poszt-keresztény  korban
próbál  tanúskodni   Istenről -a  maga ismerete /  temperamentuma  szerint.
Sajnos,  ebből  azt  tanulom, hogy így  ne  beszéljünk  Isten  országáról.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 18:08:04
Ha Jézus a temperamentumomra bízta volna az örömhírt, néha csontok törnének. :D
Isten kegyelméből nem így történt. Azt mondja legyetek szelidek, mint a galambok és ravaszak, mint a kígyók...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #3 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 18:26:33
Az  elv  nagyon  szép,  a  helyes  gyakorlati  megvalósításhoz  nem kevés
bölcsesség, empátia, és  bátorság  szükséges:  helyes  arányokban.
Valakinek  az  a  kísértése, hogy  szinte  kizárólag
 Isten  kemény, "ostorozó"  szeretetét  mutatja  be,
valakinek  meg  az  a  gyengéje, hogy   Isten gyengédségét  túlhangsúlyozza,
és  esetleg  elmegy  univerzalista- szinkretikus  irányba.

( "Mindenki  eredendően  jó, és  Isten   gyermeke" )

Valószínúleg  egy  keményvonalas  felekezethez  tartozhat  a  Testvérnő,
talán  éppen  olyanhoz,  amilyenről    Bartus  László  írt:  http://magveto.sk/sites/default/files/bartus.pdf

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 18:45:37
[valasz author=zsotza link=topic=929.msg84273#msg84273 date=1505060793]

[/valasz]

Igen létezik a keményvonalas keresztyénség. Szekták más írányzat mellett nem is épűlhetnek.

Valóban mindenkinek van egy stílusa, de szerintem éppen önmagát kell feladnia ilyen tekintetben az embernek Jézus munkájában.

Úgy gondolom, hogy egy testvért meginteni is jobb szeretettel, hát még egy világit. Persze elismerem, hogy mindkét esetben van egy pont, amikor a keményebb szavaknak is meg van a helye. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #5 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 18:53:17


Úgy gondolom, hogy egy testvért meginteni is jobb szeretettel, hát még egy világit.
Persze elismerem, hogy mindkét esetben van egy pont, amikor a keményebb szavaknak is meg van a helye. :szelid:

Nekem  úgy  tűnik, hogy  a  Megváltó  keményebben  beszélt
a   Törvényt  ismerő,-de annak   háttal  élő - vallási  méltóságokkal,
mint  a  közönséges  emberekkel,  lelki -  ismeretbeli  sötétségben  élőkkel.

A  testvérünkkel   párbeszédet  folytató  hölgy  inkább  az  utóbbi  csoporthoz  tartozik,
így  inkább  a  türelemnek, és  az  irgalomnak  lett  volna  több  létjogosultsága ...  szerintem.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #6 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 18:59:49
>>" Elveim, eszméim továbbadása, védelme közben néha nem az elvek feletti Személy, sőt sokszor nem is maguknak az elveknek a szépsége vagy belső logikája tüzelte vehemenciámat, hanem a belső egyensúlyomnak a féltése. [...]

Szomorú lettem, mert bár hiszek Istenben, van politikai meggyőződésem, vannak elveim, nézeteim,
de már nem akarok senkit megváltoztatni, és szomorúvá tesz a görcsös erőlködés, amikor azzal találkozom, hogy mások igen.
Mert nem hiszek a megváltoztatásban.
Ahogyan a boldoggá tevésben sem.

Nem lehet senkit sem megváltoztatni, sem boldoggá tenni.
A lehetőségek bennünk vannak a változásr
a. "<<

 Részlet Mohácsi Zoltán, kortárs keresztény író "Meggyőzés" című esszéjéből.

(Forrás:   >>" Elveim, eszméim továbbadása, védelme közben néha nem az elvek feletti Személy, sőt sokszor nem is maguknak az elveknek a szépsége vagy belső logikája tüzelte vehemenciámat, hanem a belső egyensúlyomnak a féltése. [...]

Szomorú lettem, mert bár hiszek Istenben, van politikai meggyőződésem, vannak elveim, nézeteim, de már nem akarok senkit megváltoztatni, és szomorúvá tesz a görcsös erőlködés, amikor azzal találkozom, hogy mások igen.
Mert nem hiszek a megváltoztatásban.
Ahogyan a boldoggá tevésben sem.
Nem lehet senkit sem megváltoztatni, sem boldoggá tenni.
A lehetőségek bennünk vannak a változásra. "<<

 Részlet Mohácsi Zoltán, kortárs keresztény író "Meggyőzés" című esszéjéből.

(Forrás:    http://mohabacsi.uw.hu/drama_essze.htm#Meggy%25C5%2591z%25C3%25A9s    )
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 10. - 19:01:07 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 19:11:26
[valasz author=zsotza link=topic=929.msg84277#msg84277 date=1505062397]

[/valasz]

O0 Egyetértek!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:35:57
Én találtam egy lehetőséget.
 Mivel én mindennap elolvasom a Csendes Percekben a napi áhitatot és azt megosztom a facebookon. Azt sok volt osztálytársam, kollegám olvassa. Még a régi fönököm is aki büszkén vallotta magát annak idején kommunistának, sőt még a Munkásőrségben is vezető szerepet töltött be. Többször jelezték már, hogy mennyire örülnek hogy olvashatják. A többit majd elvégzi az Úr. Egyik régi osztálytársnőm már kérdezett is és tudtam neki bizonyságot tenni.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:54:00
[valasz author=Irma link=topic=929.msg84330#msg84330 date=1505154957]

[/valasz]

:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 14:25:19

Szóval egy részlet a párbeszédből:


Testvérünk:
"Szabadság lelki béke? A hitetlenség csapdájában? Nos ahová nem engedik be az Istent, ott a gonoszság, a megkötözöttség, a hitetlenség, a gőg, az emberi büszkeség uralkodik. Ember embernek farkasa lesz, irigykednek, gyilkolnak, egymást megszeplősítik, nő a nővel, férfia férfival förtelmeskedik, felnőtt a gyermekkel. Lehet az egy hivatását hit nélkül gyakorló pap, egy iskolai tanár, egy fő fő mufti, vagy akár egy utcai koldus, vagy egy világszépe, akit csak egy a Himalája tetején élő 102 éves bácsi nem próbált fel. Isten nélkül, egy embert sem kivéve, mind az ördögnek a bábfigurái, akiket az ő uruk a sátán arra tanít, hogy kérdezzétek meg már; ha van Isten, akkor miért engedi meg ezt, meg amazt? Nos az Isten nem enged meg semmi gonoszságot, de az ember a hitetlenségében az ördög csapdájában fellázadt az Isten ellen és cselekszi a sok gonoszságot."

Nem tetszik ez a lelkület. Egyébként ugyanezeket, vagy sokat meg lehet találni a hívők között is. Vagy más bűnöket. Bizonyára jót akart, de keveset tud ez a hölgy szerintem az emberekről, és csak nagy általánosságokban gondolkodik. Ráadásul nagyon mellé is trafált, mert a nem hívő hölgy éppen hogy egy komoly, felelősségteljes életet élő ember, így visszakézből és jogosan pattintotta le ezeket a nevetséges vádakat.

Ha már bűnökről akarunk beszélni, nem a nagy, cégéres dolgokat kellene felsorolni, hanem a mindennapi életben előforduló "kicsiségeket".

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 16:18:59
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2017. Szeptember 14. - 18:24:59
Megvallom őszintén az ilyenektől kiráz a hideg...Ahogy azoktól is akik kegyes szavakkal burkolt felsőbbrendű gőggel okoskodnak a neten és szólnak le náluk sokkal empatikusabb kedvesebb ámde nem hívő egyéneket...

Őszintén szólva jézus ákldozata nélkül bűzlő hullák vagyunk...akik Pokolra méltók! Ha EZT tartanánk magunkról akkor talán a hozzáállásunk is sokkal másabb lenne...
Valahogy kiveszett a szeretet a kereszténységből, nem csoda ha sokaknak nem kell Jézus!
Ebből a szempontból én szerencsés vagyok a gyülimmel mert ott tényleg a Jézus jelenléte és szeretete uralkodik bár vannak konfliktusok :)
Igaz kicsi gyüli :)



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2017. Szeptember 14. - 19:37:12
[valasz author=Gábor link=topic=929.msg84358#msg84358 date=1505406299]

[/valasz]jó,

Ha kiráz a hideg egy áhitattól, akkor ne olvasd. Azért hogy a saját közösségi oldalamon jelentetem meg, mert ott csak azok vannak ott, akik ott akarnak lenni, régi kedves barátaim, kolegáim, főnökeim. Ők úgy veszik, ahogy én adom : szeretetből. Sokan itt olvasnak ilyesmiről először. És hidd el nem veszik lekezelésnek.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2017. Szeptember 14. - 20:16:30
Félreértesz engem a csaba által idézett testvérnőtöl rázott ki a hideg aki lekezelőeb letolta a nem hívő hölgyet :)
A te általad megosztott dolgokat én is olvasom rendszeresen ahogy a Kálmánét is! :)