Szerző Téma: Gondolataim / Mit is vár tőlünk az Úr?  (Megtekintve 589 alkalommal)

plus minus reset

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

• Moderátor
  • *
  • Nem: Nő
  • Last Login:Ma - 08:28:34
Gondolataim / Mit is vár tőlünk az Úr?
« Dátum: 2018. Április 26. - 20:54:10 »
Mit is vár tőlünk az Úr?

Annyiféle prédikátor, prédikáció, gyülekezet, tanítás, dogma, régi és modern… van, hogy az ember nem tud kiigazodni. Vannak a „kegyelmesek”, vannak a „törvényesek”, mindenféle végletekben. Mindenki magyarázza, tudni véli, hogyan is kell keresztényként élni, tökéletesen követni Krisztust, engedelmeskedni az Igének, stb.
Pedig nagyon egyszerű a dolog, nem kell hozzá teológusnak lenni, vagy professzornak, „nagy felkentnek”. Egyszerűeknek, alázatosaknak kell lennünk, és kész.
Máté 25:
31. Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.
32. És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.
33. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.
34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.
37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?
38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?
39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?
40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek eggyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

41. Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.
42. Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;
43. Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.
44. Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?
45. Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg eggyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.
46. És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.

Ennyi az egész.
Erre vonatkozik, hogy, „Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-é hitet e földön?” (Luk 18:8b)
Ez a hit, a hitben való járás, a hit cselekedete, és ez termi meg a gyümölcsöket, ez változtat meg bennünket Krisztus képmására, aki az Atya képmása. Így lesz isteni természetünk, és így lehetünk mennyei lakosok.

és Máté 6:
1.Vigyázzatok, hogy alamizsnátokat ne osztogassátok az emberek előtt, hogy lássanak titeket; mert különben nem lesz jutalmatok a ti mennyei Atyátoknál.
2. Azért mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, a hogy a képmutatók tesznek a zsinagógákban és az utcákon, hogy az emberektől dicséretet nyerjenek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.
3. Te pedig a mikor alamizsnát osztogatsz, ne tudja a te bal kezed, mit cselekszik a te jobb kezed;
4. Hogy a te alamizsnád titkon legyen; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.

Erről szól a két nagy parancsolat:
Máté 22:
36. Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?
37. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
38. Ez az első és nagy parancsolat.
39. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
40. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

Így töltötte be Jézus a Törvényt, és a Prófétákat, és mi is így tudjuk ezt megtenni.

Ha megnézzük a „jaj” mondásokat, Mt 23. , akkor azokban is láthatjuk, miket vet a vezetők szemére Jézus.
Szóval, nem kell találgatnunk, ötletelgetnünk, hanem csak egyszerűeknek kell lennünk.

De miért is ez?
„talál-e hitet a földön?”
Talál-e Istenhez való hűséget? Istenben való bizalmat?  Isten Igéjére, ígéreteire épített életet? Magára Istenre épített életet, ami nem a láthatókra néz, hanem a láthatatlanra, az igazi valóságra, a tökéletes ellátásra, gondviselésre, a mindentudásra, az el nem feledkezésre, az ígéretmegtartásra?
Akkor is, ha máról-holnapra élünk, akkor is, ha betegek vagyunk, akkor is, ha számkivetettek vagyunk, akkor is, ha olyan gonosz világban kell élni, hogy már a beszédek hallgatása is fáj, akkor is, ha tehetetlennek érezzük magunkat, látva, hogy muszáj a világban élni, és nem tudunk rajta változtatni, vagy csak picit, és ennek is örülni kell.
Sőt! Örülnünk kell manapság, ha szoros helyzetekbe kerülünk, amikor „edz” az élet, a munkahely, a szomszéd, mert egyre keményebb lesz, jó, ha hozzászokunk, és jó, ha megtapasztaljuk most, a kevesen, mennyire hű az Isten, és el fogjuk tudni hinni azt, hogy a sokon is hű lessz!
Akkor is, ha nagy lesz a baj, a gonoszság, és nyomorúság következik, és még akkor is tud adni, tudja szeretni a másikat úgy, hogy segíti.
Akkor is, ha úgy néz ki, neki semmi sem marad… se megszokott életkörülményei, komfortja, kultúrája, amit amúgy is csak kevés ember ért, hogy honnan ered, mi végre is gyakorolja azt, pl. az ünnepeket, népszokásokat… amik nélkül meg lehet lenni, sőt…
Amikor valóban nincs más, csak ő és Isten, amikor esetleg nem jut más, csak erdei méz, meg sáska, meg bőrruházat, de ott van Isten tenyerén…

Prédikátor 12:
12Ezeken felül, fiam, fogadd meg az intést: A sok könyv írásának nincs vége, és a sok gondolkodás elfárasztja a testet.
 13Mindezt hallva a végső tanulság ez: Féld Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez minden embernek kötelessége!
14Mert Isten megítél minden tettet, minden titkolt dolgot, akár jó, akár rossz az.
Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.

Nem elérhető Mariann

• Kezdő fórumozó
  • *
  • Last Login:2018. Augusztus 18. - 21:38:18
Re:Gondolataim / Mit is vár tőlünk az Úr?
« Válasz #1 Dátum: 2018. Május 12. - 17:58:04 »
Kedves Kamilla !!

Nagyon örültem ennek amit olvastam most tőled !! Ráadásul bátoritó volt, és megerősített engem most nagyon !!

Ahogy Irma testvérnő irta a másik topicban ,ahogy összeszámoltam hirtelen (mint mindenki másnak is) megint összejött egy pár kisebb-nagyobb "szoros helyzet" . Egy pár napja egyfolytában az kering a fejemben, hogy "legyen meg a te akaratod Uram....." , de aztán meg mindig fel is jön, hogy hiszem, hogy jót készitett el számomra , és ezek alatt a gondok-bajok-betegségek alatt csak a hitem erősödik, ahogy érzem , hogy Jézus mellettem van , és hűségével , szeretetével támogat.! Semmi más nem tart meg. Semmi más nem emel fel , és nem tesz gazdaggá,egészségessé, teljessé , csak ez a kegyelem !!

ui: " Mindenki magyarázza, tudni véli, hogyan is kell keresztényként élni, tökéletesen követni Krisztust, engedelmeskedni az Igének, stb." ...az a baj, hogy tökéletesen szerintem még senki nem tudja követni Krisztust, de az a jó, hogy ezt Krisztus is tudja . A másik nagyon jó , hogy Ő nem rám tapos ezért, hanem a segitő kezét nyújtja  :2smitten:

Nem elérhető Kamilla

• Moderátor
  • *
  • Last Login:Ma - 08:28:34
Re:Gondolataim / Mit is vár tőlünk az Úr?
« Válasz #2 Dátum: 2018. Május 14. - 12:44:04 »
Dicsőség Istennek, kedves Mariann!
Örülök, hogy hasznos volt...

Sokat töprengek a szereteten... mostanában nagyon felkapott ez, hogy szeressük egymást, legyünk egyek, nem számít más, blabla...
Isten azt mondja, hogy a legvégén a szeretet marad... szerintem nem a mi szeretetünk, hanem Istené, ami megtart, és amit vissza tudunk tükrözni, amit kapunk, és tovább tudjuk adni, mivel átformálja a jellemünket, gondolkozásmódunkat, szelíddé, alázatossá tesz, így tudunk megmaradni a kapott hitben, és ha csak mustármagnyi is, akkor is hegyeket tud mozgatni, és tudja a másik embert szeretni, ami szerintem a szükségben való mellé állás, támogatás.

Voltak, vannak és lesznek nyomorgások, és olyankor csakis ez számít, szerintem...
Megmaradni is csak így lehet, amikor minden a feje tetején áll, hiszen az van megírva, hogy Jézus megy el az elveszettért is, nem fordítva, érted.
Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
3 Válaszok
1563 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. Február 02. - 13:52:14
írta Kálmán
1 Válaszok
1301 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. Február 22. - 18:23:31
írta pacific
3 Válaszok
1440 Megtekintések