Szerző Téma: Isten hangjának a meghallása és követése  (Megtekintve 9418 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2018. Október 31. - 21:35:14
[valasz author=Irma link=topic=979.msg88402#msg88402 date=1541002892]

[/valasz]O0 O0 O0
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 31. - 21:37:20 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2018. November 01. - 17:10:58
[valasz author=Lucius link=topic=979.msg88385#msg88385 date=1540826635]

[/valasz]

Igen, Isten beszél hozzánk, mint egy nagyszerű anya, vagy egy negyszerű apa a gyermekéhez.
A gyermekei vagyunk. Ez a világ legtermészetesebb dolga. Kapcsolatot akar velünk, beszél hozzánk.

Azt hiszem, már a megtérésünk előtt is beszél, de a megtérésünk után, miután a fiai lettünk biztosan.

Sok beszámolót hallottam, keresztényeket, prófétákat, akik elmesélték, hogy amikor átvették ezt az ajándékot elcsodálkoztak, hogy
ők ezt a kedves halk, szelíd hangot eddig is hallották, csak fogalmuk sem volt róla, hogy Istené. Azt gondolták, hogy ezek
a "hangok", gondolatok egyszerűen csak úgy önmagukból jönnek. Pedig nem. Már annyira régóta hallották ezt a "hangot",
annyira ismerős volt a csengése, hogy eszükbe sem jutott, hogy ez a hang esetleg Istené.

Valami külső dolgot vártak, kívülről vártak valami információt, gondolatot, valahonnan nagyon messziről, de ez mekkora tévedés!
Isten ugyanis ímmár "egy szellem" az övéivel, vagyis velünk. "Aki az Úrral egyesül, egy Szellem Ővele". Jézus bennünk él:
"Én Őbennük, és Te énbennem" (Jn 17.23) Micsoda őrültség Isten "hangját" valahonnan máshonnan várni, mint belülről!!!

Ok?

Isten belülről szól hozzád, és mivel már évek óta beszél hozzád, ezért a hangja ismerős lesz a számodra. Kezdj el figyelni rá, ha eddig még nem
tetted volna tudatosan ezt, és kezd el megtenni azt, amire megkér, vagy amit mond. Ha a megtérésed valódi volt, bemerítkeztél, és teljes szíveddel vágysz arra, hogy Isten vezessen, akkor itt az alkalom, kezdj el hallgatni a "hangjára".

Ha van igeismereted, nem kell félned, biztonságban vagy. Először nyílván óvatos leszel, de ez így természetes. Én 3 módszert használok arra, nehogy tévedésbe essek:

1. Nem követek olyan természetfeletti módon jött gondolatokat, "hangokat", amelyek ellentmondanak az Igének.

2. A kapott gondolatokat alávetem a "békesség próbájának". Ez nagyon fontos!!! Isten gyermekeiként mi olyan "békességet" kaptunk Istentől, amely "minden értelmet felülmúl":

"Békességet hagyok nektek; az én békességemet adom nektek: nem úgy adom én nektek, amint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!"  (Ján 14:27)

"És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban."  (Fil 4:7)

Ezt a fajta Jézus által kapott békességet megzavarja, ha eltérünk Isten útjaitól. Nagyon fontos tehát, hogyha úgy gondolod, Isten adott egy gondolatot, hogy mit kell tenned, akkor vesd alá ezt a gondolatot a "békesség próbájának". Én ezt a leggyakrabban úgy szoktam, hogy elképzelem, hogy megteszem azt a dolgot, és közben figyelek erre a "békességre". Megerősödik bennem? Tiltakozik? Erre a "békességre" jól tesszük, ha keresztényként folyamatosan figyelünk, mert jelzi, ha rossz útra térünk el...

3. Ha bizonytalan vagyok, hogy a gondolat Istentől származik-e, akkor elkezdek erről Istennel beszélgetni. "Uram, most olyan bizonytalan vagyok... Tényleg Tőled származik ez a gondolat, tényleg azt akarod, hogy megtegyem ezt, meg ezt, stb. stb. Isten imádja ezt, közben tanít, és nagyon tetszik neki, hogy beszélgetek vele. Imád a gyermekeivel beszélgetni.

Én tehát ezt a három próbát alkalmazom, és úgy gondolom, ennyi elég is egyelőre. Isten sem szólt még, hogy ennél többre lenne szükség.
Ha a gondolat átmegy ennek a háromnak a próbáján, azt hiszem keresztényként a legjobban tesszük, ha megtesszük, mert sok áldás fog
származni belőle. Ez a bizonyságom.

Elkezdtem ezeket alkalmazni, és Isten átvitt Kánaánba, a csodák birodalmába. Isten "hangjának" a segítségével át tudtam venni a "nyelveken szólás", a nyelveken szólás magyarázata és a prófétálás ajándékát, valamint Isten meg tudott már gyógyítani néhány beteget rajtam keresztül egy pillanat alatt.

Mindezekhez a kulcs nálam a ráhangolódás volt Isten hangjára. Isten "szólt", mondott valamit valakiről, én pedig elmondtam, ez a prófétálás. Isten szólt, megkért, hogy tegyem a kezemet arra a betegre, és imádkozzam érte, ez a gyógyítás, valaki pedig nyelveken szólt, Isten pedig fordította az Ő hangjával, mondta, hogy mit jelent ez, én pedig elmondtam, ez a nyelveken szólás magyarázata.

Egyik sem működött volna, ha nem kezdek el odafigyelni Isten hangjára, és nem kezdem el megtenni, amit mond.

Emlékszem, amikor elkezdtem, az ördög is szólt hozzám: "Ne tedd ezt, mert Isten el fog küldeni evangelizálni, ott kell majd hagynod a családodat." Elgondolkodtam egy pillanatra, de szerencsére mégis beléptem ezen az ajtón, és nem hallgattam az ördögre. Jól tettem. Isten még nálam is jobban szereti a családomat, és esze ágában sem volt elküldeni tőlük a messzeségbe. Újra és újra rácsodálkozom arra, hogy az Ő szeretete, jóindulata sokkal nagyobb annál, mint amit valaha is el tudtam volna képzelni.

Shalom!


« Utoljára szerkesztve: 2018. November 02. - 07:50:59 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2018. November 01. - 20:56:19
Kedves Lucius, teljesen egyetértek veled!   O0



Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2018. November 02. - 07:49:22
[valasz author=Aksza link=topic=979.msg88420#msg88420 date=1541102179]

[/valasz]

Kedves Aksza!
Köszönöm a megerősítésedet! Bárcsak egyre több keresztény kezdené el Isten hangját követni, ahelyett, hogy embereket,  gyülekezeti elképzeléseket, dogmákat, egyszóval gyülekezeti vallásos szellemeket követnek...

Azt hiszem, nem lenne ennyi felekezet és háborúskodás a testvérek között.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2018. November 02. - 16:15:26
Egészen biztosan nem lenne!



Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2018. November 06. - 12:52:35
Egy kb. 18 perces kis videót szeretnék ajánlani Toldi Évától:

https://www.youtube.com/watch?v=TFWR-AhXg7U&t=697s

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2018. November 07. - 17:01:16
Egy kb. 18 perces kis videót szeretnék ajánlani Toldi Évától:

https://www.youtube.com/watch?v=TFWR-AhXg7U&t=697s


Neked mi a véleményed erről Lucius?   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #37 Dátum: 2018. November 09. - 15:44:22
[valasz author=Lucius link=topic=979.msg88443#msg88443 date=1541505155]

[/valasz]

Köszönöm, nekem nagyon tetszik!



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2018. November 15. - 18:42:15
Egy kb. 18 perces kis videót szeretnék ajánlani Toldi Évától:

https://www.youtube.com/watch?v=TFWR-AhXg7U&t=697s


Neked mi a véleményed erről Lucius?   :szelid:


Várom válaszodat :)   


                         :ujsag1:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2018. November 15. - 20:55:47
[valasz author=Lucius link=topic=979.msg88443#msg88443 date=1541505155]

[/valasz]

Köszönöm, nekem nagyon tetszik!

Nem érzem Istentől valónak.
Láttam, hallottam már hölgyeket ilyenként történeteket mesélni, ült az Atya ölében, a másik állt a tenyerén...
Ez a leányzó úgy beszél, mintha, de valami nem stimmel, szerintem...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2018. November 15. - 21:15:36
[valasz author=Kamilla link=topic=979.msg88743#msg88743 date=1542311747]

[/valasz]

Szia Kamilla!

Nekem tetszett... Nem tudom, Istentől származik-e, de annyira jól leírja a vallásos, valódi hit nélküli keresztények állapotát...
nekem ezért tetszett...

Évekig jártam adventista gyülekezetbe.

Emberek sírva könyörögtek ott, hogy az Isten bocsássa ki rájuk a Lelkét, hogy áradjon ki a Szentlélek.
Miért? Isten megtette ezt már 2000 éve. A bibliában azóta már sohasem kérdezte senki a tanítványoktól, hogy Isten kibocsátotta-e
rájuk a lelkét, azaz, hogy "kaptatok-e Szentlelket", hanem mindig ez volt a kérdés: "vettetek-e Szentlelket"...
Vettetek-e abból, ami ímmár kiáradt, és ingyen a keresztényeké, csupán hinni kell benne, hogy isten nem hazudott, és valóban odaadta.

Nem. Hívők ezrei, tízezrei nem vettek még. Könyörögnek, hogy kapjanak, valami olyasmiért könyörögnek, ami már rég az övék.
Hullik az eső, 2000 éve hullik,minden elázott, de rajtuk van egy nagy kalap, amely eltakarja az értelmüket, és így szomjan halnak...
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 15. - 21:28:14 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2018. November 15. - 21:20:27
[valasz author=Kamilla link=topic=979.msg88743#msg88743 date=1542311747]

[/valasz]

Egyet értek veled Kamilla. valahogy az én lelkem sem tudod ezzel egy lenni.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2018. November 15. - 21:27:07
Csodálatos dolog történt. és egy kissé kapcsolódik ehhez a témához is. A feleségem egy ismerőse súlyosan megbetegedett, áttétes daganatos beteg lett. Az orvos felnyitotta, azután összevarta, és visszaadta neki a hálapénzt, mondván, hogy semmit nem tud tenni érte.

A feleségem imádkozott érte. Imádkozott, és szívből kérte, hogy ne halljon meg, fel tudja nevelni a kisgyermekét. Miután imádkozott, úgy érezte, el kell mondania neki, hogy meg fog gyógyulni, azonban nem tette ezt, mert félt, hogy talán nem is Isten mondja ezt, nem akart megszégyenülni, vagy Istent megszégyeníteni.

Néhány nap múlva ismét találkoztak, és a feleségem ismét erős késztetést érzett, hogy elmondja, hogy meg fog gyógyulni, de most sem tette.

Azután eltelt pár hét, és ez a beteg hölgy teljesen kivirágzott, lelkesen újságolta egy ismerőse, hogy az orvosok nem értik mi történt, de nem találják nála a daganatokat sehol sem. Egyedül mi értjük a feleségemmel, és Isten, és mostmár ti is. Isten meggyógyította, és csoda történt. Most imádkozunk érte, hogy meg is térjen, mert Istenről mindezidáig semmit nem mondott a feleségem neki sajnos ...Imádkozunk, hogy adjon Isten erre alkalmat, és készítse el a szívét a megtérésre.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2018. November 15. - 21:38:36
[valasz author=Kamilla link=topic=979.msg88743#msg88743 date=1542311747]

[/valasz]

Szia Kamilla!

Nekem tetszett... Nem tudom, Istentől származik-e, de annyira jól leírja a vallásos, valódi hit nélküli keresztények állapotát...
nekem ezért tetszett...


Dehát ez a leányzó úgy állítja be a mondandóit, hogy az Istentől való, konrétan, érted.
Az, hogy előad egy állapotrajzot, vagy mit, az oké, de akkor ne hivatkozzon Istenre, látomásra.... érted.

Nem tudod, hogy Istentől szár,azik-e, de tetszett, ajánlod, és el is fogadod azt, hogy a leányzó azt állítja, Istentől való.... ezt nem értem, hogy van...   nemertem

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2018. November 15. - 21:47:04
[valasz author=Lucius link=topic=979.msg88746#msg88746 date=1542313627]

[/valasz]

"Ez tényleg csodálatos, de jól érzed, így Isten nem dicsőül meg, a meggyógyultnak pedig ugyan van testi haszna belőle, de az üdvösség fontosabb mindennél.   :szelid:

Azt viszont nem értem, hogy nem tudtátok, hogy Isten szólt és cselekedett?   :morfondirozik: "

« Utoljára szerkesztve: 2018. November 15. - 22:47:02 írta Lucius »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.