Szerző Téma: Szűz Mária személye  (Megtekintve 25798 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2018. November 12. - 16:06:29
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88505#msg88505 date=1541956295]

[/valasz]
 "Úgy, hogy Biblia alapján az egyház Jézus menyasszonya.
Jel. 19.7"

Ámen! Amely nyilván jelképesen értendő az egész Bibliában,
míg az "elhagyja érte apját, anyját és lesznek ketten egy testté"
egy valóságos fizikai esemény is.

A Bibliában még számos fizikai esemény van, ami jelképesen is értendő. Pl. az Páska is, az Egyiptomból való kivonulás is, a Vörös tengeri átkelés is, a Kánaánba való bevonulás is, ésatöbbi...
A házasság pedig különösen jelképes is, hisz a férfi és a nő közötti szövetség Isten és az ember közötti szövetséget ábrázolja ki, ezért nevezi Magát Isten sok esetben Izrael "férjének".
"a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr." Jer. 31,32.
Hasonló módon kiábrázolja a házasság Krisztus és az egyház viszonyát is.
"hisz eljegyeztelek titeket egy férfiúnak, hogy mint szeplőtlen szűzet állítsalak a Krisztus elé."

Tehát mindaz a kritérium, ami a földi házasság-szövetségre érvényes, érvényes az Isten és ember közötti szövetségre is.
Éppen ezért veszi olyan szigorúan Isten a házasságtörést. Mert a házasság Isten és az ember viszonyának földi kiábrázolódása, ezért a házasságtörés szigorú elítélése jelzi, hogyan áll Isten ahhoz, ha valaki az Istennel kötött szövetségét megszegi.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2018. November 12. - 16:17:40
"Tehát mindaz a kritérium, ami a földi házasság-szövetségre érvényes, érvényes az Isten és ember közötti szövetségre is."

Beszélnél Isten és a közted lévő nemi életről?
Tudod mit, inkább ne!
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 12. - 16:18:52 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2018. November 12. - 16:32:13
"Tehát mindaz a kritérium, ami a földi házasság-szövetségre érvényes, érvényes az Isten és ember közötti szövetségre is."

Beszélnél Isten és a közted lévő nemi életről?
Tudod mit, inkább ne!

Ez most provokáció, vagy tényleg szimpla ostobaság? Hátha ez utóbbi, hogy jóindulatú legyek.
Megmagyarázom.

A földi házasságban testileg egyesül egy férfi és egy nő, az Istennel való szellemi házasságban pedig Szellemben egyesül az ember Istennel. Ahogy a férfi és a nő "egy test" lesz, úgy szellemi értelemben lesz a hívő is egy lélek Krisztussal.

1 Kor. 6.16-17
Avagy nem tudjátok-é, hogy a ki a paráznával egyesül, egy test vele? Mert ketten lesznek, úgymond, egy testté. A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele."

Erről egyébként még az ateisták se szexuális kapcsolatra gondolnak Istennel, pedig a párhuzam egyértelmű.
Nagy baj lehet nálad az emeleten.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2018. November 12. - 16:38:05
Már ne haragudj Aksza, de te írtad azt, hogy minden kritérium beteljesül.Szó nincs próvokációról csak egy téves elmélet bukásáról. A földi házasság fontos eleme a nemiség, a melegek pont ezt tagadják, amit te provokációnak és ostobaságnak nevezel.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 12. - 16:46:18 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2018. November 12. - 16:46:49
Már ne haragudj Aksza, de te írtad azt, hogy minden kritérium beteljesülés. Szó nincs próvokációról csak egy téves elmélet bukásáról. A földi házasság fontos eleme a nemiség, a melegek pont ezt tagadják, amit te provokációnak és ostobaságnak nevezel.

Sajnálom, hogy ha Te nem látod a házasságban az Isten és ember kapcsolatának a földi kiábrázolását. Én látom, és pontosan külön tudom választani a szellemi értelmezést a fizikai dolgoktól.
Így bizonyára azt sem érted, miért nevezte Isten magát Izrael férjének, miért nevezte Izraelt házasságtörőnek, és azt sem érted, hogyan lehet az egyház Krisztus menyasszonya, sőt, a Jelenések szerint a felesége. Ha Te ezekről is a szexre asszociálsz, akkor lehet, hogy csökkenteni kéne a 18 karikás oldalakra kattintások számát.  ;)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2018. November 12. - 16:51:36
Én látom a párhuzamot, csak nem állítok fel túlzó téziseket.
Van az a kor, amikor még van miért kattingatnia az embernek,
de köszi, nincs reá szűkségem.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2018. November 12. - 20:10:22
Máriához visszatérve, én Mária személyét, a bibliai Máriáét (és nem azt, akit emberek kreáltak belőle) én mélyen tisztelem.
Mária az életét kockáztatta, amikor hit által engedelmeskedve Istennek beleegyezett, hogy a méhébe fogadja Isten Fiát. Ha József nem vállalja el az apaságot, Máriát megkövezték volna. Mária tehát halálos veszélynek tette ki magát azzal, hogy igent mondott Istennek.
És ha ehhez hozzátesszük, hogy minden valószínűség szerint egy tinédzser lányról van szó, (és nem egy érett asszonyról, ahogy az ábrázolásokon látjuk), akkor bennem még nagyobb tiszteletet kelt Mária hite és engedelmessége. Ezzel a szememben Mária ugyanolyan megbecsülést érdemel, mint Dániel vagy Jeremiás, akik szintén akár az életük árán is engedelmeskedtek Istennek. Követendő példa.

De én elgondolkodtam József személyén is. A Biblia igaz embernek nevezi őt, én mai szóval azt mondanám, hogy JÓ ember volt. Csupa nagybetűvel.
Mert belegondoltam abba, hogy miként szoktak az emberek reagálni arra, ha a párjuk megcsalja őket. Mert József joggal gondolta azt, hogy Mária megcsalta őt, hiszen először csak annyit tudott, hogy a menyasszonya a jegyesség ideje alatt terhes lett, és tudta, hogy nem tőle. Ilyen esetben szerintem a legtöbb ember mit érez? Csalódottságot, sértettséget, haragot, hiszen becsapták, átverték, megszégyenítették, visszaéltek a szerelmével, stb. Sokakban még bosszúvágy is ébred, hogy valahol megtorolja ezt az árulást.

De mit látok Józsefnél? Nem a sérelmén rágódik, nem a bosszún gondolkodik, hanem azon, hogyan rendezhetné el ezt a helyzetet úgy, hogy megmentse Máriát. Nem tudom, érzett-e csalódottságot, keserűséget, hiszen ő szerelmes volt, tervezett ezzel a lánnyal, de az biztos, hogy a Mária iránti szeretete erősebb volt az egóját ért sérelemnél. Azon töprengett, tépelődött, hogyan oldja meg ezt a helyzetet úgy, hogy megkímélje Máriát a gyalázattól, és a halálos ítélettől. Azt a Máriát, aki a látszat szerint megcsalta.

Még éjjel se tud aludni, olyan gondban van emiatt. Bizonyára az is felmerült benne, hogy felvállalja az apaságot. (Az angyal szavaiból legalábbis erre lehet következtetni.) De lehet, hogy az is eszébe jutott, hátha Mária azt a másik férfit szereti, aki teherbe ejtette. Ebben az esetben jobb lenne őt titokban elbocsátani, hadd menjen haza, és akkor legfeljebb azt mondják majd, hogy a jegyesség előtt, vagy a jegyesség felbontása után esett teherbe. És akkor akár feleségül is veheti az a másik férfi. Nem tudom, mi minden járhatott József fejében, de semmiképen sem a saját sérelme. Azt megbocsátotta Máriának.
Végül csak azután tudott megnyugodni és elaludni, hogy megtalálta a megoldást, és eldöntötte magában, titokban elbocsátja Máriát, és így megmenti a tette a következményeitől. És akkor jön az angyal álmában, és közli vele, hogy "ne legyenek ellenérzései azzal szemben, hogy feleségül vegye Máriát, mert Mária nem csalta meg, Mária most is őt szereti, a gyermek a méhében nem egy másik férfitől van, hanem Isten csodálatos új teremtése."

De mindez csak azért történhetett így, mert József ennyire jólelkű ember volt. Tényleg egy igaz ember. Nem egy önző, egocentrikus valaki. Olyan, aki empatikus tudott lenni, együttérző és megértő, még azzal szemben is, akinek a részéről (vélhetőleg) súlyos sérelem érte.
Én ezért Józsefet szintén nagy példaképnek látom. És amikor tőlem fiatal lányok párválasztási tanácsot kérnek, akkor azt szoktam nekik mondani, hogy szép szép, ha olyan férfit választotok, aki hívő, aki szolgál, sőt még jóképű is. De még ennél is fontosabb, hogy JÓ ember legyen. Jólelkű, jószívű, önzetlen, nagyvonalú, empatikus, együttérző, megbocsátó, amilyen József volt. József az én szememben egy nagyszerű ember! Az sem véletlen, hogy éppen őt választotta Isten Jézus nevelőapjának.

Különös, hogy olyan korán meghalt. Biztos ennek is megvan az oka. Sokszor gondolkoztam azon, hogy Jézus ott volt József halálánál és a temetésénél, és nem tett csodát. Nem gyógyította meg, és nem támasztotta fel, pedig biztosan nagyon szerette. De "nem jött még el az ő órája".



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #37 Dátum: 2018. November 13. - 18:54:31
A topicot megnyitom, a Bibliát és a Szentháromságot érintő hozzászólások ezekbe a topicokba kerültek:

Szó szerinti ihletettség?

Különböző nézetek a Szentháromság tanáról
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 17. - 19:38:50 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2018. November 13. - 22:10:47
Mária személyét gyakran éri támadás az miatt, hogy az óegyház gyakran nevezi őt "Isten anyjának", vagy "Istenszülőnek".
Nyilván nem azt akarják ezzel hírdetni, hogy Istent Mária szülte, csupán utalnak vele az Ószövetség kinyilatkoztatott ígéretére.
Ésa. 9:6 Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, ERŐS ISTENNEK, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2018. November 15. - 16:52:22
Sziasztok!
Régen voltam net közelben. Gyorsan átfutottam a topikot. Jó kis téma   :kacsint

Volt szó arról, hogy nincs kivételezés... szerintem meg van... Jézusnak kedvence volt, aki a keblére hajolt az asztalnál, akit úgy hívnak, "akit Jézus szeretett", úgyhogy van kivételezés :)
Bizotsan szerette Jézus a többieket is, még azt is, aki elárulta, de Jánossal más volt a kapcsolatuk.
Sőt, a 12 közül hárommal is másképp bánt, a többiek mégsem voltak kiaakadva rájuk.

Engem nem zavar majd, ha esetleg Mária kicsit másképp lesz "kezelve" a mennyben, mint pl. én...  brush1

Csak ott legyünk mindannyian... aztán majd Isten tudja, hogy lesz jó...   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2018. November 15. - 16:59:39
:like:
Egyetértek Kamilla, éppen a Bibliából látszik, hogy a keresztyén egyenlősdi egy fikció.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2018. November 15. - 17:05:32
 [valasz author=Kamilla link=topic=988.msg88735#msg88735 date=1542297142]

[/valasz]:like:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #42 Dátum: 2019. Február 03. - 18:23:59
[valasz author=Kamilla link=topic=988.msg88735#msg88735 date=1542297142]

Mi sem egyformán szeretjük az Urat, sajnos. :-[