Szerző Téma: Különböző nézetek a Szentháromság tanáról  (Megtekintve 39683 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2018. November 13. - 15:38:37
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88699#msg88699 date=1542115397]

[/valasz]
"Az Istenség egész teljessége Jézusban van! Tehát az Atya is, a Szent Lélek is, azaz a teljes Isten Jézusban van. Jézus pedig az Atyában van. Ez pedig nem beszél másról, mint az isteni és az emberi egységéről Jézusban. Ne három személyről beszél, hanem egyről. Jézusról, aki maga az Isten, hiszen benne van az Istenségnek egész teljessége, és Ő az Atya is, akiben benne van az ember Jézus, Jézus emberi mivolta, aki az Atya emberi mivolta."

No ájcsi!
Ez a veszélyes abban, amit hírdetsz!
Első olvasatra igaznak tűnik, a valóság azonban teljesen más, totál Jehova Tanús műsor.
Jézus képmása Istennek, nem azt mondja Róla a Biblia, hogy Ő az Atya, hanem hogy egyek az Atyával.
Aztán nem Ő Isten teljes mivolta, hanem mindenben Ő az első.
Ezt sorolja fel Kol. 1:17-19



'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2018. November 13. - 15:40:14
Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;
16
Mert Ő benne teremtetett minden, ami van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;
17
És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.
18
És Ő a feje a testnek, az egyháznak: aki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;
19
Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2018. November 13. - 15:43:50
No ájcsi!
Ez a veszélyes abban, amit hírdetsz!
Első olvasatra igaznak tűnik, a valóság azonban teljesen más, totál Jehova Tanús műsor.
Jézus képmása Istennek, nem azt mondja Róla a Biblia, hogy Ő az Atya, hanem hogy egyek az Atyával.
Aztán nem Ő Isten teljes mivolta, hanem mindenben Ő az első.
Ezt sorolja fel Kol. 1:17-19

Nem hirdetek semmi veszélyest:

Kol. 2.9
Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

Ezt hirdetem.



Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2018. November 13. - 15:45:07
Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;
16
Mert Ő benne teremtetett minden, ami van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;
17
És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.
18
És Ő a feje a testnek, az egyháznak: aki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;
19
Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

Ámen.

Tehát ki a teremtő?
" mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek"



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2018. November 13. - 15:48:22
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88703#msg88703 date=1542119329]

[/valasz]
Talán úgy Aksza, hogy továbbra is egy matematikai rendszerben akarod értelmezni Istent.
Ha Ő egy Isten, nem lehet 3 személy.
Pedig attól a "Kovács család" sem három család, mert 3 "Kovács" a tagja. Nem is 3 aspektus, hanem 3 személy egy családban...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2018. November 13. - 15:51:19
Első olvasatra igaznak tűnik, a valóság azonban teljesen más, totál Jehova Tanús műsor.
Jézus képmása Istennek, nem azt mondja Róla a Biblia, hogy Ő az Atya, hanem hogy egyek az Atyával.
Aztán nem Ő Isten teljes mivolta, hanem mindenben Ő az első.
Ezt sorolja fel Kol. 1:17-19

Nem azért említem Istent Jehova néven, mert hogy Jehova tanúja volnék, hanem hogy egyértelművé tegyem, hogy az Ószövetség istenéről beszélek.
Jehova tanúitól igencsak távol áll mindaz, amit én most itt leírtam.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2018. November 13. - 15:52:50
Kedves Aksza.
Én nem születtem bele ebbe a dogmába. 18 éves koromig azt se tudtam mi fán terem a Biblia. Amit tudok amit megimertem és vallok az a Biblia tanulmányozásából és hitem szerint a Szentlélek vezetése által jutottam.
Én se tudok mást hini mint amit a Biblia kijelentett nekem.
Sok vallást és hitett át tanulmányoztam. Azt is amit te vallasz. Ez a tanítás az U.S.A ból származik és egy William M. Branham vezette fel.

Ismerek olyan zsidókat akik hisznek a Szentháromságban.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 13. - 17:54:17 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2018. November 13. - 15:54:44
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88706#msg88706 date=1542120230]

[/valasz]
Nem Aksza, te azt hírdeted, hogy Krisztus az Atya is és a Szentlélek is.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 13. - 17:48:06 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2018. November 13. - 16:07:49
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88703#msg88703 date=1542119329]

[/valasz]
Talán úgy Aksza, hogy továbbra is egy matematikai rendszerben akarod értelmezni Istent.
Ha Ő egy Isten, nem lehet 3 személy.
Pedig attól a "Kovács család" sem három család, mert 3 "Kovács" a tagja. Nem is 3 aspektus, hanem 3 személy egy családban...

Szerintem Te is látod, hogy ez így értelmezhetetlen. A Kovács család 3 személyből áll. Oké.
De hogy jön ez Istenhez? Isten nem egy család, hanem egyetlen Isten.
A Szentháromság-tan úgy csinál belőle hármat, hogy Isten különböző megnyilvánulásait, cselekvési módjait, stb. nevezi személynek.
De ha valaki ezt akarja vallani, felőlem vallja. De szerintem sokan nem gondolnak bele, hogy ezzel valójában mit vallanak, és abba sem, hogy ezt támogatja-e a Biblia vagy sem. Ez egy berögzült dogma, amit sajnos Luther annak idején nem vizsgált felül. Volt még egypár nem biblikus tan, amit benne hagyott a keresztény hitvallásban, mint pl. a csecsemőkeresztség, satöbbi. De így is hálásak lehetünk neki, hogy legalább amiket kidobált, azokat kidobálta, a pápai teljhatalmat, a cselekedetekből való üdvösséget, a purgatóriumot, a bűnbocsátó cédulákat, a Mária-kultuszt, a szentek kultuszát, a halottkultuszt, visszaállította a Biblia tekintélyét, lefordította, elérhetővé tette, volt neki sok munkája így is.
Az őt követő kereszténység már csak tyúklépésben haladt hozzá képest, legalább a csecsemőkeresztséget elhagyták, de még jópár dogmát kritika nélkül átvettek, többek között a Szentháromság-tant is.



Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2018. November 13. - 16:23:20
Kedves Aksza.
Én nem születtem bele ebbe a dogmába. 18 éves koromig azt se tudtam mi fán terem a Biblia. Amit tudok amit megimertem és vallok az a Biblia tanulmányozásából és hitem szerint a Szentlélek vezetése által jutottam.
Én se rudok mást hini mint amit a Biblia kijelentett nekem.
Sok vallást és hitett át tanulmányoztam. Azt is amit te vallasz. Ez a tanítás az U.S.A ból származik és egy William M. Branham vezette fel.

Ismerek olyan zsidókat akik hisznek a Szentháromságban.

Utána néztem Branhamnak, ő egy pünkösdi prédikátor volt, én nem vagyok pünkösdi.

Amit én vallok, az a modalistának nevezett felfogáshoz áll közel, ami megelőzte a Szentháromság-tant, és már a második századból vannak róla feljegyzések. És hitem szerint én is a Szent Lélek vezetése által jutottam erre.
Úgyhogy most Csaba örülhet, hogy kettőnknek más-más véleménye van, és mindketten a Szent Lélekre hivatkozunk  :)
Nem baj. Hiszem, hogy a Szent Lélek majd elvezet mindkettőnket minden igazságra.

Nem úgy értettem, hogy a Szentháromság-tanba születtél bele, hogy fizikailag ebben születtél, hanem úgy, hogy a megtérésed és az újjászületésed után, mikor még hitben gyermek volták, már akkor ezt tanították. Nekem is, csak én már akkor sem tudtam elfogadni, mert nem az én számomra nem egyezett a bibliai kijelentésekkel.

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy a legfontosabban egyetértünk: abban, hogy Jézus Isten.
A többi csak teológia.

Én is ismerek olyan zsidókat, akik hisznek a Szentháromságban, hát miben higgyenek, ha egyszer ezt tanítják nekik is, mikor megtérnek.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2018. November 13. - 16:26:27
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88713#msg88713 date=1542122600]

[/valasz]
Nem örülök, ez szánalmas.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2018. November 13. - 16:34:19
[valasz author=Aksza link=topic=988.msg88712#msg88712 date=1542121669]

[/valasz]
"Szerintem Te is látod, hogy ez így értelmezhetetlen. A Kovács család 3 személyből áll. Oké.
De hogy jön ez Istenhez? Isten nem egy család, hanem egyetlen Isten."

Persze, hogy nem család, úgy ahogy mondod Isten, s a létformája nem ismert előttünk.
Továbbra sem lehet matematikailag meghatározni a személyiségét.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2018. November 13. - 20:20:54
[valasz author=Aksza link=topic=907.msg88699#msg88699 date=1542115397]

[/valasz]

Sziasztok! Én úgy látom, hogy a biblia "Istenen" az "Atyát" érti. Belőle egy van. Neki isteni természete van, és halhatatlan. Azután van neki egy fia, Jézus, akinek szintén isteni természete van, ezért ilyen értelemben Ő is "Isten", de az Atyától egy külön személy. Azután vagyunk mi, akik tőlük különálló személyek vagyunk, és újjászületésünk óta "isteni természet részesei", vagyis szintén "istenek" kis "i" betűvel.

Isten valódi családjába tartozunk, fiak vagyunk, ezáltal "istenek".

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2018. November 13. - 20:28:50
[valasz author=Aksza link=topic=907.msg88699#msg88699 date=1542115397]

[/valasz]

Sziasztok! Én úgy látom, hogy a biblia "Istenen" az "Atyát" érti. Belőle egy van. Neki isteni természete van, és halhatatlan. Azután van neki egy fia, Jézus, akinek szintén isteni természete van, ezért ilyen értelemben Ő is "Isten", de az Atyától egy külön személy. Azután vagyunk mi, akik tőlük különálló személyek vagyunk, és újjászületésünk óta "isteni természet részesei", vagyis szintén "istenek" kis "i" betűvel.

Isten valódi családjába tartozunk, fiak vagyunk, ezáltal "istenek".

Az Atya mindent megosztott velünk, a saját isteni létformáját is. Semmit nem tart meg magának, idővel a birtokunkba kerül a teljesség. "Ha az egyszülött fiát nem kímélte, hogyan is ne adna vele együtt mindent minékünk" Mindene a miénk... Folyamatosan kerül a birtokunkba, ahogyan megtanulunk élni ezzel a " mindennel", ahogyan elkezdünk hinni benne, és felnövekedünk szellemben. Szerintem erről ír a biblia, ez a valóság.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2018. November 13. - 21:36:51
A Szent Szellemet miként látod Lucius?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13