Szerző Téma: Merengések  (Megtekintve 93830 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Dátum: 2013. November 12. - 20:41:25
 7 centiméteres a 2. unokám.
 7 cm és 12 hetes kisember.
 Szép nagy gyermek, már most is, a szíve erős, rendben ver.   :sziv7: ,  a
 köldökzsinórban is megfelelő a véráramlása.

 Azt mondta az orvos a lányomnak, hogy szép a gyermek orrcsontja   vmosoly12

 Nagyon szeretjük már most is.   :sziv2:

 Eszembe jutott, hogy talán ez a "korhatár" az abortusz engedélyezéséhez,
 12 hét...  vsir2
 Borzasztó belegondolni még abba is, hogy valami baja történhet egy ekkora emberkének, nemhogy meggyilkoni.... :(

Hálás vagyok Urunknak, amiért megáldja családunkat egy újabb élettel.
 Megláthatom a lányom gyermekeit, dicsőség Istennek!   :2smitten:    :dicseret:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2013. November 12. - 20:52:33
 :ima7:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2013. November 12. - 20:59:23
 virag17

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2013. November 12. - 21:16:06
Gratulálok Kamilla!
Isten óvja a kismamát és magzatát is!
Virag5

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2013. November 12. - 21:16:54
 köszönjük!   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2013. November 13. - 08:27:23

 Nemrégen beszéltünk a lányommal telefonon, és mondott egy megdöbbentőt: "Ha kiderül, hogy valami baja van a gyereknek, elveteti, nem vállalja felnevelni. Egyrészt nem tudná, másrészt, minek szenvedjen a gyermek.
Az meg hogy nézne ki, hogy intézetbe adja...

Előzménye az volt ennek, hogy sokat betegeskedett, gyógyszert is kellett szednie, injekciót is kapott vírusos hasmenés, hányás miatt, akkor még nem is tudta, hogy áldott állapotban van, és később is meg volt fázva, stb.
Ezért azt gondolta, hogy lehet, a picikének is baja eshetett.

Annyira meglepődtem ezen a lehetőségen, hogy elvetetné a babát, hogy hirtelen nem is jutottam szóhóz.
Aztán azt mondtam neki, hogy még mindig jobb intézetbe adni, mint meggyilkolni.
Ezen elgondolkozott, és kérdezte: "Azt mondod?"
Mondtam, igen azt.
Persze biztattam, hogy nem lesz semmi baj, minden rendben lesz, Isten vigyáz a picire...
A férje is bátorította, hogy a kisbabák nagyon védett helyen vannak, stb.

Tehát nem volt egyszerű neki kivárni  a tegnapi genetikai vizsgálatot.

Elgondolkoztam ezen, és azt kell mondjam, nagyon nehéz annak, aki egykor az Úrral járt, megízlelte jóságát, kegyelmét, de megkeményedett.
A szíve mélyén hisz ő, meg vagyok győződve, hogy vágyja Isten közelségét, érintését, de most még nem sikerül meghozni a jó döntést.
Azt is gondolom, hogy bár nem mondja ki, de mégis sokat jelent neki az, hogy látja, én az Úrban vagyok, és tudja, hogy imádkozom érte.

Szerintem itt is igaz ez az Ige:

1Pét 3:1  Hasonlóképpen, ti, asszonyok, engedelmeskedjetek férjeteknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az igének, feleségük magaviselete ige nélkül is megnyerje őket,
1Pét 3:2  figyelve istenfélő, tiszta életeteket.


Csak itt anya és lánya a felállás, és persze ott a vő, a két nász és egyebek :)

És akkor elgondolkozik az ember: Vajon ők kiválasztottak, vagy sem?  roll


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2013. November 13. - 09:07:26
Shalom!

Gratulálok Kamilla!

 kisbaba1



Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2013. November 13. - 10:16:53
   vmosoly12    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


ircsi

  • Vendég
Válasz #8 Dátum: 2013. November 13. - 11:50:22
Békesség Kamilla !

Idézet
7 centiméteres a 2. unokám.
 7 cm és 12 hetes kisember.
 Szép nagy gyermek, már most is, a szíve erős, rendben ver.    ,  a
 köldökzsinórban is megfelelő a véráramlása.

 Azt mondta az orvos a lányomnak, hogy szép a gyermek orrcsontja   

 Nagyon szeretjük már most is.   
   :2smitten:

Veled osztozom örömödben, dícsőség az Urnak.   :int2:
Tudod amikor én másodjára állapotos lettem,/ még nem tudtam konkrétan/ a nőgyógyász felfázással kezelt, a körzeti meg azt mondta epebántalmaim vannak.
Kaptam jó nagy adag és erős antibiotikumot, akkor még nem voltam megtérve.
A férjem pedig elakarta vetettni, de én mondtam nem leszek gyílkos.
De az Úr kegyelmes volt hozzám,nagyon szerettem volna  egy lánygyermeket.  :2smitten:
Igy a baba teljesen egészségesen született meg az Úr kegyelméből.
Legyen ez igy a te második unokáddal is az Úr kegyelméből egészséges és életerős.






Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2013. November 13. - 11:52:29
 Ámen!!

Legyen így, de nem lenne rossz, ha kisfiú lenne...  :kacsint   vmosoly12   :2smitten:
Nagyon szeretnék egy fiú unokát  brush1

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2013. November 13. - 15:35:55
Szia Kamilla!

Csak most olvasom, hogy milyen nagymamai örömök várnak rád. Isten őrizze a mamát és a babát! Adja meg, hogy minden rendben menjen, és hátha fiú lesz az a gyermek!  O0
Ilyenkor mindig összeszorul a szívem, én is szeretném már látni, hogy lecsaládosodik a fiam, de ő erre nem sok hajlandóságot mutat, igy mások örömében osztozom, szeretettel!
 vsziv5



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2013. November 13. - 15:44:04
Kedves Kamilla szívből gratulálok az újabb unokához! :2smitten:



Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. November 13. - 16:47:03
 Köszönöm szépen a jókívánságokat a család nevében is   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. November 13. - 21:43:55
  mammon = μα(μ)μωνα̑ς  (mammónasz)
- mammón, vagyon, anyagi javak

Luk 16:1-12 
„Majd azt mondta tanítványainak: Volt egy gazdag ember, és volt annak egy sáfára, akit bevádoltak nála, hogy eltékozolja vagyonát.
Előhívatta azért, és azt mondta neki: Mit hallok felőled?
Adj számot a sáfárságodról, mert különben nem lehetsz tovább sáfár!
A sáfár azt mondta magában: Mitévő legyek, ha az uram elveszi tőlem a sáfárságot?
Kapálni nem bírok, koldulni szégyellek.
Tudom, mit tegyek, hogy amikor sáfárságomtól megfosztanak, befogadjanak engem a házaikba.

És magához hívatta urának minden egyes adósát, és azt mondta az elsőnek: Mennyivel tartozol az uramnak?
Az pedig így felelt: Száz korsó olajjal. És azt mondta neki: Vedd az írásodat, ülj le, és írj hamar ötvenet!
Azután azt mondta a másiknak: Te mennyivel tartozol?
Az pedig így felelt: Száz kórus búzával.
És azt mondta annak: Vedd az írásodat, és írj nyolcvanat!

És dicsérte az úr a hamis sáfárt, hogy eszesen cselekedett, mert e világ fiai a maguk nemében eszesebbek a világosság fiainál.
Én is mondom nektek, szerezzetek magatoknak barátokat a hamis mammonból
= vagyon, anyagi javak, hogy amikor az elfogy, befogadjanak titeket az örök hajlékokba.
Aki a kevesen hű, az a sokon is hű, és aki a kevesen hamis, az a sokon is hamis.
Ha azért a hamis mammonon
= vagyon, anyagi javak - nem voltatok hűek, ki bízná rátok az igazit?
És ha a másén nem voltatok hűek, ki adja oda nektek, ami a tiétek?”


Mostanában, mikor sétálok hazafelé a munkából, ezek az Igék járnak a fejemben, főleg az, hogy: „… szerezzetek barátokat magatoknak a hamis mammonból..”
Végig gondoltam, hogy kb. 3 éve, amióta nincs „rendes”, bejelentett munkám, hanem csak alkalmiak, bár rendszeres munkám van.
Érdekes módon most kettő is van, és mindkettő visszatérő, vagyis olyan, hogy már előtte huzamosabb ideig dolgoztam ott, csak aztán másfelé vitt az utam, de amikor megint úgy alakult, akkor újból lett ott helyem.
Igaz, másképp, más munkaidőben, de szívesen fogadtak a volt főnökeim, és dicsőség érte Istennek, félreértés ne legyen, nem fényezem magamat, mindkét főnököm, az egyik főnökasszony, azt mondta, hogy azért jöhetek, mert megbíznak bennem.
Többször hálát adtam Istennek azért, hogy annak idején, amikor megszakadt ez a munkáltató-munkavállalói kapcsolatunk, mindenhonnan „szépen” jöttem el, nem felégetve a hidakat, hanem becsülettel, barátságban váltunk el.
Mondanom sem kell, hogy egyik főnököm sem hívő.
Bár kiderült, hogy a főnököm felesége megtért régebben Budapesten a Hgy-ben, és szokott imádkozni a dolgozókért, családjáért… szóval…

Szóval az fogalmazódott meg bennem, hogy mióta nem vagyok gyülitag, nem járok ilyen közösségbe, egyáltalán nem számíthatok Testvérekre, kivéve persze Ili Tesónőmet, de olyan értelemben biztosan nem, mint munkáltató, vagy más anyagi segítség, bár addig sem volt, míg jártam, de most még a lehetősége sem áll fenn.

Tehát valami ilyesmit jelenthet ez az Igeszakasz, a hamis mammonon való hűség, barátok szerzése, hogy saját érdekünk is az, hogy jó legyen a hírünk, istenfélelmünk tükröződjön életvitelünkön, jellemünkön, hogy egyrészt dicsőítsük Atyánkat, másrészt alkalmazzanak minket, vagyis, hogy Isten kedvessé tudjon tenni emberek előtt, és rajtuk keresztül meg tudjon minket áldani és egyúttal ők is áldás alá jutnak, mert ugye, aki csak egy pohár vizet ad e kicsinyek közül egynek is, az jutalmát veszi.
Aztán meg így indirekt módon bemutatjuk Isten országát, uralmát életünkkel, személyiségünkkel…. és esetleg megtéréshez vezethet a kapcsolat.
Ez egy kisváros, sokan mindent tudnak a másikról – akik nem olyanok, mint én, ilyen begubózott :) - és figyelik a másik életét.
Fontos, hogy nehogy miattunk káromoltassék Isten Szent Neve.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 13. - 21:46:05 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2013. November 20. - 10:50:47
Egy ideje karfiol szezon van: olcsó a karfiol és sokan vásárolják nálunk.
Én gyerek koromban megundorodtam tőle, mert kényszerítették, hogy egyem meg a karfiol levest, pedig a szagától is rosszul voltam, de nem volt mit tenni, megettem...  :(
Ezért később nem ettem meg semmilyen formában, még a rakott karfiolt is precízen ki tudtam villával válogatni, vagyis karfiolmentesíteni és csak a többi részét ettem meg, ha  nagyon éhes voltam.
Szóval, ott nézegettem már vagy 2 hete ezt a növényt a boltban, ahol dolgozom,  és tegnap valahogy megkívántam.
Gondoltam, hozok egyet, és kirántom, mert úgy meg tudom enni, frissen rántva, majonézzel.
Ma a fél karfiolt megfőztem sós-ételízesítős vízben, és mikor már főtt egy ideje, megkóstoltam és ízlett!
Így főve, naturban!

Miközben levagdostam a rózsáit és megmostam, rájöttem, hogy nagyon szép növény a karfiol, és mondtam Atyámnak, milyen szépet alkotott, hálát adtam érte!

Nos, most ott tartok, hogy nem rántottam ki, hanem megettem kis sóval és majonézzel majdnem az egészet, és ízlik!
Mondjuk vigyázni kell vele, mert puffaszt és nem szeretnék megint megcsömörleni tőle...  hehe

Itt találtam a karfolról leírást... nem csak nagyon szép, hanem hasznos is:

napidoktor.hu/cikk/84.8831/Europa-kedvence--a-karfiol


Dicsőség Istennek a akrfiloért!   :2smitten:   vmosoly12
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 20. - 10:52:18 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.